19.máj 2013 Kapušiansky hrad

Letové dni 2013
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

19.máj 2013 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa Laco »

Dnes bol jeden z mála dní, kedy som stihol rodinnú oslavu a ešte aj takmer 2 hodiny lietania.
O tretej popoludní už sme boli poobedovaní, pokávovaní, pooslavovaní... a moja polovička vyriekla nedopatrením: "Aha ako sme to všetko stihli, ešte aj lietanie by si stihol." A to nemala povedať... :shock:
Kontrolné telefonáty kto, kde, s kým... Jurajova partia na Kapušaňáku, Paľo mi zabezpečí vývoz, (ešte raz vďaka) balím "slivky" a o dobrú hodinu a trochu rozkladám krídlo na štarte. Už je síce veľa hodín, Jaro volá že sedí vo Svidníku, naladím GPS - smer Svidník (už tomu aj tak neverím - o piatej popoludní...) Po štarte stupák tralalá... začínam sa tešiť... končí v 800 m n.m. ... už som sa dotešil... Prelet nebude :( , aspoň miestne polietanie s Bobom (ten napíše sám) a dvoma vetroňmi, a Jurajom. Po 18.00 začalo rozfúkavať aj púpavy :lol:
Ešte kofola... Na to, že som tento deň vôbec nemal ísť lietať... "né zlé"

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 19.máj 2013 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa Norbert »

Báli sme sa silného vetra a tak sme dlho čakali. Po štarte akolo 14-tej som bol však prekvapený aké kľudné to vo vyduchu bolo.
Žiadna neznesiteľná turbulencia. Po chvíli som vytočil stupák a asi s 1300mnm odlietal od kopca, keďže návrat už nebol možný.
Nie veľmi silné stúpania ma pomaly zanášali ďalej. Točil som chvíľami aj -0.3 na priemerováku a fungovalo to.
Blízke stretnutie 3. druhu som zažil na mieste kde som pristál týždeň predtým.
Videl som nízko rogalo. Moja prvá myšlienka: "Ako sa ten Mišo do p..i dostal sem tak rýchlo!"
Keď sa krídlo otočilo bol to Jaro. Takto sa stretnúť v podobnej výške na jednom kopci...nezabudbuteľný zážitok pre mňa.
Spolu sme dotočili pre mňa najväčšiu výšku celého dňa - asi 1600 mnm.
Ešte som dotočil ďaľší stupák ale poškuľoval som po Jarovi a jeho lete na Svidník.
Rozhodol som sa, že letím za ním keďže som sa bál tých vysokých kopcov predo mnou a nízkych dostupov.
Bola to chyba a po chvíli sa mi už zaprášilo do topánok.
Proti vetru mi to proste neletí.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 19.máj 2013 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Noro letí len treba včas, ten znos bol veľký a vražedný.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 19.máj 2013 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa juraj »

Tak to vyzera, ze v tento den lietala vacsina pilotov na vychode . (opravujem, pilotov a ziakov :) ) Skoda, ze Kapusanak ma taku malu kapacitu na rozkladanie. Takze po poriadku: alo si vyskusal, ako sa tam nema startovat a takmer "sejmul" niekolko divakov, Bobo si urobil 2,5 h a zistil, ake je dolezite mat vsetko dobre nastavene, Vlado s virozou vladal len asi 20 minut, Stano prekonava svoj kapuskomplex (len zletak mierne extended) a Basileo si pocvicil zakruty tesne pri svahu (zletak extended regularis). Chefo by aj bol chcel zletiet, ale nemal na com :( Ale vcera si aspon trenoval funkciu instruktora, ked pustal do vzduchu a navigoval Basilea. Suma sumarum vcera na kapusi odstartovalo 8 rogalistov a jeden sa o to pokusil :) :(
Fotky a videa na studium doda sidewinder v dalsom pripsevku. Este cakam na Bobov referat.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 19.máj 2013 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa Norbert »

Nečakal som, že Jaro sa zdvihne z Kameničáku.
Až doteraz som vedel len o jednom prípade vytočenia nad Kameničákom v podaní Martina V.
Ale zrejme to bude tým, že tam málo chodievame.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 19.máj 2013 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

8) .. som sa urazil. Tu som lietal na atlase prvú škodlivú turbulenciu do 700 m nad kopec, potom som sa pustil pozrieť fotbal v Kamenici a nevedel som čo s výškou a tak. Podľa varia z Migu-15, das asi v 19xx, niekedy po 1985.
A PG tu bežne lietajú na Minčol a celý Čergov. Noro ty si ale exot.

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: 19.máj 2013 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa basileo »

Ja som si let užil snaď viac ako na Dubine aj keĎ bol na Kapušanaku podstatne kratší. Ale po tej dlhej dobe som si to vychutnával a všetko išlo od štartu až po pristatie presne. Všetky nečakané kopance som akokeky s prstom v nose zvladal. Super, nabudúce ale už checm isť skor.
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 19.máj 2013 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa Norbert »

Tak sa pozri Jaro kolko je letov z Kamenickeho hradu. od roku 2007:
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2013/12:17

Neviem preco to neukazuje ako odkaz.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 19.máj 2013 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa eduardo »

Norbert napísal:Nečakal som, že Jaro sa zdvihne z Kameničáku.
Až doteraz som vedel len o jednom prípade vytočenia nad Kameničákom v podaní Martina V.
Ale zrejme to bude tým, že tam málo chodievame.
Trochu Ti to objasnim. Sice som uz dlho neletel, ale co to si este pamatam. A ak sa nahodou budem mylit, urcite ma niekto mudrejsi opravy.
Ked fuka dostatocne na to aby si sa udrzal nad kopcom v svahovom prudeni, staci len vyckavat na termiku. A ak ti uz nejaka skrizi cestu, tak zalomis a srubujes vysku co to da. Podla nej sa potom rozhodnes ci ma vyznam ist na prelet, alebo to bude iba miestne lietanie.
Dufam ze som na nic nezabudol. Jaj, no a takto sa mozes zodvihnut, resp. urobit prelet z akehokolvek kopca. Aj Vcelare, pripadne Kohut su krtince a daju sa z nich urobit krasne prelety. :wink:
Jaj ,no a a este som zabudol, ze ak startujes za slabeho vetra, tak to musis mat velke skusenosti, pripadne stastie na to, aby si sa trafil do dobreho intervalu ked niekde vpredu zacina termika. :roll:
Ta asi tak. Ten Kamenicak bude tym, ze tam chodime malo lietat. Padackari odtial bezne lietaju prelety.
Naposledy upravil/-a eduardo v Po Máj 20, 2013 1:48 pm, upravené celkom 1 krát.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 19.máj 2013 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa Laco »

Norbert napísal:...Rozhodol som sa, ... Proti vetru mi to proste neletí.
Noro, ale podľa tracklogu to nevyzerá, že by to Jarovi letelo proti vetru ináč. Skôr to vyzerá tak, že Ty si si zvolil iný smer. A to vieš, kto si zvolí smer, ten nech nenadáva... :lol:

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 19.máj 2013 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa Laco »

Edu, čakal som, že sa pochváliš sám,... v ten deň keď tam Martin vytočil svoj stupák, tak Edo bol už dobrú chvíľu v základni...

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 19.máj 2013 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa Norbert »

Dakujem Jaro za poucenie... :D 8)

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 19.máj 2013 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa eduardo »

Laco, to uz bolo davno. Vobec som sa na to nepamatal, az ty si mi to pripomenul.
No.
Ta tak.
Starneme. :lol:
Ale zase si pamatam udalosti pocas prebdenych vecerov na vydarenych, spolocnych akciach. Niektore sice utrzkovito, ale to zase nebude starobou :lol: :lol: :lol:
Napriklad roku pana, ked ... :roll:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 19.máj 2013 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Norbert napísal:Neviem preco to neukazuje ako odkaz.
Postup:
1. Ked kliknete na url nahodi vam parove tagy

Kód: Vybrať všetko

[url][/url]
2. ak to chcem ako klikaci link tak do prveho tagu hned za url dopisem =http://...... a medzi zaciatocny a koncovy tag .. medzi ] [ vlozim text na ktory sa ma kliknut.. bud tam nieco napisem alebo tam zase skopirujem ten link.

Priklad 1:

Kód: Vybrať všetko

[url=http://www.xcontest.org/world/en/flights/detail:nschuller/19.5.2013/12:17]http://www.xcontest.org/world/en/flights/detail:nschuller/19.5.2013/12:17[/url]
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2013/12:17
Priklad 2:

Kód: Vybrať všetko

[url=http://www.xcontest.org/world/en/flights/detail:nschuller/19.5.2013/12:17]Norov let[/url]
Norov let

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 19.máj 2013 Kapušiansky hrad

Príspevok od užívateľa Michal »

Ani z Kapusu prelety nie su caste. Ale posledne 2 vikendy to chodilo. Staci normalny gradient co pri J vetre casto nebyva. O tretej po obede som uz nemal ziadne ambicie na prelet. Ked ma druhy krat stretol stupak, tak aspon vylet na Cergov. Juzna strana Cergova na svahovanie nic moc. Vela turbulencie od vybezkov pohoria. Zato vyhlady na zjazdovky v Drienici a na Lysej pekne. Cim severnejsie , tym viac sa tam vietor staca z J na V. Pri Pecovskej to bolo uplne po kose.
Palo - vitaj medzi rogalistami. :)

Napísať odpoveď