13.6. Jamnik

Letové dni 2013
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

13.6. Jamnik

Príspevok od užívateľa jaro »

Včera nastal konečne správny čas pre skúšku Jarového Diskusa. Jožko Balčak ma nakladá v PO a o pol tretej sme na kopci. jaro má krídlo pripravené, montujem kamerku na kýl, skúšame a kontrolujeme, Vietor 10-15 st. zľava do 5 m.
Chvíľu sledujem ale niet za čím čakať, rozbieham do zatieneného priestoru lebo fúklo na komoru. Krídlo aj napriek 13,7 m2 a mojim aktualnym 89 s postrojom 105 kg sa krásne odliepa. Ľahúčko sa riadi a brumká si tak dobre, výýborne, mňnamky, súúúperr a úúúžasné a vpravo, pridaj ..... Nasadzujem po nejakých esíčkach na pristátie, som podstatne dlkší ako som chcel. Krídlo pooomaličky klže ponad zem, na také mierne dva odtlačenia pristávam vcelku hladko do väčšej ale riedkej trávy.
No, krídlo krásne letí, ovládanie ľahučké a pohodové, počúva to na každý pohyb, jasne si to diriguje ako to treba a čo si o tom myslí. No paráda. Pri tej konštrukcii a ľahkosti krídla je to fantastické krídelko pre všetkých letuchtivých.
Toto si zoženiem na starobu.
Potom výstup na kopec, a letí Jaro, štart ako na starom krídle energický rýchly a teda troška zbytočne dlhý. Všetko zvláda a je podobne nadšený. Potom Jožko. XS sa troška na štarte hojdá ale Jožko sa odvážne stavia do protivetríka a odštartuje. Aj poletel a pekne pristál.
Úlohy dňa teda splnené na 100 %. Chvalabohu sa vietor zmenil na S, dobrý tak pre visiace púpavy a nešli sme teda pešo znovu na kopec nahaňať druhý štart.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 13.4. Jamnik

Príspevok od užívateľa juraj »

Jaro, to si az teraz zavesil letovy den z aprila?

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 13.4. Jamnik

Príspevok od užívateľa jaro »

Majo zmen mi tam mesiac na 6.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 13.6. Jamnik

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Chalani: kazdy autor si vie prispevky editovat. Take veci vam nebudem opravovat, to musite zvladnut sami uz ste vsetci velky chlapci. 8)

Napísať odpoveď