Kohút 07.07.2013

Letové dni 2013
raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Kohút 07.07.2013

Príspevok od užívateľa raf3 »

Dnes výprava z Košíc o 10.00 ja a LacoHG :D
V Prešove stretko pred garážami s Vladom a Paľom, Laco a ja prestupujeme na 4x4 Audi Q.
Cestou na štart pozeráme cez okienko ako Ďuri oberá RC vetroňa zo stromu.
Škoda, že tam narástol iba jeden. Mišo G je už rozložený ... na štarte.
Skladáme 3ks rogál z auta a vyťahujem jeden batoh plný vreckovky .... :lol:
Začína rozkladacia sekvencia rogál, Ďuri prelieta z vetroňom nad dolinku, čistí priestor a 11:40 štartuje Mišo.
Rozbeh, štart, preskok cez dolinu ku stromom a .... je hore. Klobúk dole, super načasovanie, krásny let a točenie s dvoma ozajstnými vetroňmi ktoré doleteli na Kohút na vleku. Ako hovoria bratia Rusi ... Skvělá podívaná ...
Ale aj po tom sa bolo na čo dívať ... nech hovoria chlapci :wink:
Ja len prezradím, že to, že na rogale nie je možné prerušiť štart po rozbehu je mýtus ... dnes som to videl niekoľko krát ... rozmýšľam, že to opäť skúsim .... :mrgreen:
Často fúkalo z (severo) Východnej strany, čo bolo veľmi nepríjemné.
Chlapci štartovali a Laco to menežoval ... občas sa mu z toho krútili bajuzyi ... :mrgreen:
O 13:45 som si povedal, že to rozbalím ... šak čo, som medzi svojimi a hádam sa mi po tom všetkom nebudú smiať ....
Všetko som pozapínal, tak ako som vedel a ... rozbehol som sa a .... pristál som.
Opäť som sa nafúkol, nacúval na štartovačku a rozbehol som sa, a potom zase, a potom ma vytiahlo asi na tretie poschodie
a dal som na Laca a zatočil do prava.
Nad stromy som priletel s dostatočnou výškou a začal som "svahovať".
Trvalo to 48 minút. A bolo sa na čo dívať!!! Dnes som 90% času čumel pod seba a okolo seba.
Videl som Laca štartovať asi zo 150m výšky, vyzeral ako ozajstné lietadlo. :wink:
Za chvíľku som ho už našiel lietať nado mnou ... :lol: Videl som na váriu +3,5 na sklopených "ušiach" keď som utekal z pod mraku :lol: uletel som svoj prvý plánovaný trojuholník a otestoval som LK8000. Po dvoch 360-tkách pípnutie a upozornenie na výraznú zmenu vetra, označenie smeru vetra na displeji s vektorom a rýchlosťou ... kontrola veterného rukávu na pristávačke (veľká vďaka Lacovi za rukáv Made in EdmondPP) :D
Pristátie ako do bavlnky, balil som sa pri Vladovi, priletel Laco, prišiel nás privítať Bača ako z rozprávky ... :D
V Šariši kofola, držková a rozbor letového dňa.
Rozchod ... Ďakujem Všetkým čo ma dnes zobrali so sebou na kopec.

Obrázok

http://www.xcontest.org/slovakia/prelet ... 2013/11:55

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kohút 07.07.2013

Príspevok od užívateľa Laco »

Štandardný výcvikový deň. Paľo s Vladom dali zo 3 - 4 štarty, potom už pustili aj mňa. :lol:
Vo vzduchu ma to celkom nezaujalo, stupáky boli také poroztŕhané... a nešlo o nič, tak som nechcel trhať kolektív a po trištvrte hodinke som pristál.
Potom už kofola, vyradostený Rado,... aj na Paľa s Vladom raz príde :wink: Skrátka pekný deň

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kohút 07.07.2013

Príspevok od užívateľa Michal »

Po starte vetron ukazuje stupak. Zjavne si nerozumieme. Trochu sa mi vyhne, zarezavam jadro a hned som pod zakladnou. To by som necakal - stretavam hejno lastoviciek jak nahana musky vynesene stupakom. Na zapad dost zatienene. Pri Lipanoch som uz neraz vyhnil. Operativne menim plan obletetiet TMA - KE cez vychod. Clovek mieni, priroda meni. Slabe dostupy a silny znos ma zahanaju do udolia rieky Svinka. V zarezanom udoli spoznavam nudzovu pristavacku, tu som uz raz sedel. Pritacam par ostrych bublin a vylietam pri zadratovanych Lemesanoch. Pristavam jak handra vo vetre pri Janoviku.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Kohút 07.07.2013

Príspevok od užívateľa Ivan »

Toho bacu poznam, mimule som mu ovce plasil... :mrgreen:
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Kohút 07.07.2013

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

pamätám, len vtedy nebal tú bakuľu ako opierku o zem ale akési jarné tance s ňou trénoval. Ale si pelášil k autám...

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kohút 07.07.2013

Príspevok od užívateľa Laco »

Jój, kamokere, to je iná palica. Bača nám jej funkcie vysvetľoval 10 miút... a to ešte nie je dokončená. Asi sa bude volať "Šarišbakuľa 2013"
:lol: :lol:

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Kohút 07.07.2013

Príspevok od užívateľa raf3 »


Napísať odpoveď