27.7. Sľubica

Letové dni 2013
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

27.7. Sľubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Ráno kvôli vetru, slabý a od Z cez S a V a J, volím Sľubicu. V Slabom vetre to buď vydá alebo zveziem defendera. Vyrážame až o 11:00, cesta hore po skladík OK ale potom katastrofa. Trimal som sa na streche aj s ftakom... Po úpravách na postroji, kamerka, oblečenie som medzi poslednými, je po 12-tej. Prvý už letia na Smrekovicu a ďalej.
Štartujem do plus pol metra, v pohode, stupak a hore, za chvíľu mám 2,5 m na priemere a dačo cez 2000 pod mrakom. Smer Smrekovica je hodne tma, Levočské podobne, mpôšťam z hlavy Čergov kde to malo byť cez deň dobré. SMer Michalovce ponad kopce v okolí Ružina síce ide ale od severu ma stále doháňa oblak a letím stale v tieni. Smr na kopce to strašne padá tak to hľadam v rovinách od kopcov. Veľmi rozpačité a nečitatelné. Vidím dialnicu a na výškomery 1300. Postupujeme ale budík ukazuje z pôvodných Z-S 9 km, J 22 km. je to v háji, točím do doliny Kvašnej vody a smer Mišova dolina Kojatice kde poblíž aj pristávam.
Čergov je vysmiaty v slnku a kumulami. Od Slubice hustne mrak a robí sa deka, po hodine nad Ružinom počuť hrmenie. Rozhodnutie rozpačité ale asi dobré. Podstatné dňa je, že sa dalo štartovať v tejto meteosituácii. Čas štartu mal byť o 30 min skôr, čo sa dnes nedalo.
Track na XC a videjko idem lajkovať.

http://youtu.be/V4wfsZ1b3h0

Napísať odpoveď