4.8.2013 Cierna Kopa

Letové dni 2013
Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

4.8.2013 Cierna Kopa

Príspevok od užívateľa Michal »

Tak dnes to nebolo take lietanie ako fcera. Uz z gradientu bolo zrejme , ze do vysky sa dostava teplejsi vzduch, na oblohe sa ukazali cirky. Pofukovalo do S kotla. Na starte trocha tlacenica s PG. Jaro stihol interval, Robo uz asi nie. Mne sa velmi medzi PG nechcelo. Vietor slabol a vychodniel. S Norom sme usudili ze horny start je naprd, a povedla sme si zacali cistit strmsie miesto. Medzicasom vietor zoslabol a stocil sa od V. Znasame poskladane Norovo kridlo na dolnu startovacku. Ja sa vratim prenesiem kridlo na nove miesto, odhadzujem suchare , staviam dalsiu fleru. Poskulujem ako slnko coraz viac nasvieti SZ stranu kotla. Cakam az obe flarky ukazu spravy smer. Skacem, nic neriesim a otacam po svahu na V. Letom ku Polomu daco pipne , na konci hrebena stupacik , ktory nedokazem vytocit. Uvazujem ze CK je teren pre S, SV, V, JV no podmienky pre start HG su tam mizerne.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 4.8.2013 Cierna Kopa

Príspevok od užívateľa jaro »

Počasie zodpovedalo podľa predpovedi, po ceste hore sme si to s Robom pekne vyjasňovali a aj sa to asi potvrdilo. Mišo má pravdu že ČK je pre HG dosť zarastená. Zodpovedá tomu frekvencia nášho používania a hlavne vhodnosť prístupu na kopec.
Podľa očakávania náfuky sa začali po 12tej, ked začala skupina PG pomyly stúpať na svahu skočil som do toho. Pomaly som sa zodvihol nad hrebeň 100 m a hľadal iné možnosti. PG veľmi netočili skôr splývali v ostrých bublinách okolo svahu. Ja som nemal odvahu to viac lepiť medzi stromy. Mať tak starý dobrý Magic 15 :D
Šiel som viac dopredu a padol som dosť pod štart, asi v nevhodný interval tak som sa už z toho nevyhrabal. Nejaká štvrťhodinka. PG potom stúpli zo 100 na 200 m a poposuvali sa po hrebeni.
Info pre Ivana-NAY: Pristávam vzorovo na špičky do protivetra na miernom svahu dole. Až som z toho sám prekvapený že sa to dá :shock: Darmo, cvik robí mistra.
Škoda že som nemal kameru lebo som ju nestihol nabaliť do postroja.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 4.8.2013 Cierna Kopa

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

dobre dobre

Napísať odpoveď