08.08.2013 Dubina

Letové dni 2013
Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

08.08.2013 Dubina

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Vcera navsteva dubiny.
Marek koli chorobe nemoze, ale robi nam uplne 100% pozemne zabezpecenie.
S jarom nieco po dvanastej opustame pristavacku. Na pristavacke cca 4m hore 6 az 8 m/s. Dneska po dlhom case extralite.. tak celi cas si lamentujem, ze je to silne. Na jarovy bolo vidno po starte hladke stupanie. Bolo jasne, ze je to super. Startujem , opakujem si neriapat, jemne riedit nieje to delta.. ale v "starom kokpite" som bol doma behom par sekund :-) a uz to islo. Zatahujem podvozok, vypadol mi bezec takze nohy zaprete o zadnu dosku celi let. po polhodine preskakujeme cez kamenolom nad kriznu. Tam to s kludom nemalo nic spolocne, strasna rajbacka, tusim 2x beztiazovy stav.. tak sme sa vratili nad vychodny start. Vynervovany od rana som bol len na ranajkach okolo sietej rano. vysmednuty vyhladovany unaveny po hodine odchod od svahu a hladanie klesaku. este jedna lomcovacka okolo 50 az 100m a potom v 4m/s protivetre krasne pristatie :-). vcera 1:05

Marek stihol obhospodarit aj zapadny start kde startoval edmond niekedy po 15-tej. Kedy sadal neviem, ale o tom case to muselo byt velmi priemne vozenie.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 08.08.2013 Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Ráno idem do služby vychystaný už aj s krídlom na streche auta, nech potom poobede po službe nestrácam nakladaním zbytočne čas. Ešte v službe pred 14,00 som povolil na Dubine prevádzku dvom ZK. Tu v PP to máme všetko pod palcom. :lol:
Tesne po 14,00 po odovzdaní služby kolegovi sa hlásil Jaro na frekvencii. Aj keď som sa ponáhľal, stihol som ďalekohľadom mrknúť na Dubinu a vyhľadať Jara po štarte. Pohľad na neho bol potešujúci - stúpal nad hrebeň ako vo výťahu. :wink:
Ja som z práce frčal na starý štart. Po zaparkovaní pri hájovni volám Mareka. On práve hlási odchod z nového štartu na Jarovej RAW4. Sľúbil mi, že po zaparkovaní na pristávačke presadne do svojej Fábie a príde mi asistovať pri štarte. Aj keď som si so štartom trúfal aj sám, dobre mi padlo podržať v tom vetre krídlo. Musím priznať, že všetko zlé je na niečo dobré. :idea:
Na starom štarte to poobede fučalo tiež poctivo. Bolo vidieť, že Jaro s Mariánom v tom vetre tam hore tvrdo makajú. Ale okolo 16,00 hod.to citeľne zmiernilo. Medzitým chlapci popristávali; bol teda rad na mne. Odštartoval som po 16,00 hod. do ustáleného vetra okolo 5-6 m/s. Marek filmuje môj štart. V takom vetre to stúpa ako malina; zipsujem sa a po vystúpaní nad hrebeň volam TWR. Hore je to pokojné, stúpačiky skoro kolmé. Termika šla niečo cez 1.200 m.n.m. Možno by to šlo po vetre aj vyššie, ale na odlet smerom na Poprad som nepomýšľal, keď už boli chlapci na odchode a moje auto na pristávačke.
Akosi som si nepamätal čas môjho štartu, tak som si po rádiu na TWR overoval čas môjho prihlásenia. Bol som hore už hodinu a pol, tak reku dotiahnem to na 2 hodiny. Bolo to naozaj pekné vozenie. Raz si ma prišiel celkom zblízka pozrieť nejaký dravec. Chvíľu točil s mnou, ale potom som ho zjavne nudil, tak ma opustil.
Vietor aj na pristávačke stále pofukoval z J-JZ. Dával som pozor, aby som stihol pristátie, kým tam dole ešte niečo fúka. Jaro ma cestou domov niekde za Gánovcami ešte stihol vo vzduchu, tak ma po frekvencii pekne pozdravil a poprial mi šťastné pristátie.
Nad hrebeňm som k 2 hodinám pridal ešte 10 min. Kým som vyklesal na pristátie, prešlo ďalších cca 10 min., takže celkový čas včerajšieho pohodového lietania bol 2 hod. 20 min. Za pristátie s pekným záverečným oddlačením som si neskromne pridelil jednoznačnú jednotku.
Dnes, pre zmenu, ideme s Jarom na windsurfing - dobre padne relax pri vode. :wink:
Naposledy upravil/-a Edmond PP v So Aug 10, 2013 12:09 am, upravené celkom 1 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 08.08.2013 Dubina

Príspevok od užívateľa raf3 »

Majo vypichujem to najlepšie ....

Startujem , opakujem si neriapat, jemne riedit nieje to delta..
ale v "starom kokpite" som bol doma behom par sekund :-) a uz to islo.
Zatahujem podvozok, vypadol mi bezec takze nohy zaprete o zadnu dosku celi let.
:lol: :lol: :lol:
Ďakujem!

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 08.08.2013 Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

... Marek môj štart nefilmoval, ale robil sekvenčné zábery.
Foto môžete vidieť tu: http://leteckaposta.cz/700132458" onclick="window.open(this.href);return false;
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď