09.08.2013 Haj

Letové dni 2013
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

09.08.2013 Haj

Príspevok od užívateľa juraj »

Kedze sa na fore zjavila iniciativa od Misa G, predpoved udavala horuci den a mne sa nechcelo pracovat, zdalo sa mi, ze by nebolo od veci ochladit sa vo vzduchu. Iniciator sice odskocil (ani sa mu necudujem), ale ina hrstka nadsencov - Robo Murin, Palo Cimbak, Fero Nizner a ja - na ten Haj nakoniec isla. Bol to typicky hajsky den s neskorsim nastupom svahotermiky, ktora od takej pol stvrtej nosila vsade. My sa ale startovali skor, ked svah este velmi nenosil, takze zdvihnutie nebolo zadarmo (pozri tiez http://www.xcontest.org/world/en/flight ... fd=comment" onclick="window.open(this.href);return false;) Prvy na to doplatil Robo, ktory sice rychlo preskocil na Zadiel, ale tam to este nefungovalo. Preto svoje zasluzene pivo popijal v Zadielskej krcme. Palo urobil nadherny start (mam z neho aj video), ale potom akokeby vo vzduchu stvrdol a zaboha sa nechcel priblizit ku svahu - vraj ho kridlo neposluchalo. Nuz, ale bol to jeho prvy let po udalosti na kapusanaku a zda sa, ze to kridlo poriadne neprezrel. Dufam, ze tato skusenost ho nauci pristupovat k technike doslednejsie. Pristal bezpecne, ale daleko v poli a slapal po auto. Fero si polietal asi 4 hodiny (ze ho to este bavi), ale vzhladom na pomerne sviezu vychodnu zlozku prudenia sa mu nepodarilo pri ceste spat preklzat Sorosku. Mne tie dve hodinky stacili a bolo mi tak horuco, ze som zatuzil po krcme. Zdalo a mi, ze najblizsia vhodna je v Drienovci a tam som aj zamieril. Musel som pristat za tratou, pretoze okolo letiska je kukurica a nebol som si isty, ci trafim bezpecne na drahu. Trapenie sa s kridlom do dediny bolo vykupene perfektnym vychladenym Radlerom (2 pohare!!) a pomerne peknou a milou vycapnickou.

Napísať odpoveď