15.8. Kohut

Letové dni 2013
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

15.8. Kohut

Príspevok od užívateľa jaro »

Krátko len pre doplnenie štatistiky:
V stredu z práce vybieham na KOhut o 17:30 pofukuje s-sv do 4 m. Na štvrtok je predpoveď lepšia, parada ide sa.
Vo štvrtok stíham veľa v práci a 12:45 som na kopci. PG sedia a dáavaju info že bol krásny náfuk na komoru pred pol hodinou keď prišli. Skladám ftáka a pozorujem počasie. Krásne mraky a rady, Zrejme vplyvom inverie v 3 tisickach sa ale dosť rozlievajú a robia veľké tiene. Keď sme zatienený nefuka nič alebo slavý sever do 30st. z ľava. Ked sa nasvietilo prišiel pekný interval. PG v dolinke natočil asi 400 m nad kopec a potom pomaly vyklesával až do pristátia, celkom do pol hodiny. Toto sa opakovalo asi 4x a výška v úrovni hrebeňa a predposladných radov šišiek na stromoch na nepresvedčili ku štartu. Bol som na to pripravený a preto som čakal na večernú údolnú brízu. O 17tej beriem do rúk hrazdu dvíham ftaka a svižným krokom pobieham po svahu, bežím a zastavujem asi 150 m nižšie, kladiem a balím. Večerná bríza sa nedostavila.
Kohútik sice nemôže za to ale vo štvrtok to bol malý kopec na podmienky ktoré cez deň boli. PG pekne polietali ale z veľkých kopcov.

Napísať odpoveď