17. a 18. augusta Podkonicke Pleše a Nízke tatry

Letové dni 2013
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

17. a 18. augusta Podkonicke Pleše a Nízke tatry

Príspevok od užívateľa jaro »

Bolo počasie a konečne sa aj rogalistom stalo že v počasí vyrazili za lietaním.
Zajtra napíšem viac, som urobený, unavený a plný zážitkov.
Za dva dni 8 hodín vo vzduchu a cez 220 km. Niektorý aj viac. No paráda.
Na XC si pokukajte.
To Ivan: pristál som super.

Tieto krásne lety a kilometre venujem pamiatke nášho kamaráta Štefana Sadloňa ktorý v piatok tragicky zahynul pri lietaní.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 17. a 18. augusta Podkonicke Pleše a Nízke tatry

Príspevok od užívateľa Chefo »

Nadherny vikend, plny letoveho pocasia. Kto vedel sa chytil, kto nie, tak aspon skusil :). Kto sa zucastnil nech napise dojmy. Zhrnul by som to tak, ze na starte fukalo zvacsa podla predpovede J-JZ, vetrik premenlivy podla termiky. Prvy den klud, pohodovejsie lietanie. Druhy den som sa trochu vybal , lebo turbulencia. Hlavne na pristavacke. Myslim, ze uspesne prevedeny nacvik na nacvik na podbrezovu :D...Tracklogy z Plesi vsetky tu: http://www.xcontest.org/world/en/flight ... ir%5D=down

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 17. a 18. augusta Podkonicke Pleše a Nízke tatry

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja som sa v sobotu na Haji vytrapil a unavil bojovanim s kridlom. Tak som ani nikam neletel.

V nedelu som sa 1. krat v zivote chytil na Plesiach. Pouceny zo soboty som uz nebojoval s kridlom,
a napodiv sa mi to vobec nezdalo turbulentne. Naopak som si to uzival. Bohuzial som to pri Chopku, kde som dobehol Misa, pokazil.
Ale konecne som sa dostal do pohody v akej som lietal cely minuly rok.

Obidva dni som si dal za ciel iba dobre odstartovat a pristat co sa mi podarilo.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 17. a 18. augusta Podkonicke Pleše a Nízke tatry

Príspevok od užívateľa jaro »

Noro, podarilo sa ti to naozaj. Mam na videu zaber že stále držíš to krídlo veľmi hore a pri prechytení ti ruky ostanú stále hore a nie je to dobré. Večer ti to strihnem a pošlem.
Kua, zober si atlasa a chod na Budimír. A pomeraj si trapezy, máš ich dlhé, alebo dlhý speedbar keď to nevieš položiť na plecia vyžšie.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 17. a 18. augusta Podkonicke Pleše a Nízke tatry

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ty vies pokazit kazdu radost...

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 17. a 18. augusta Podkonicke Pleše a Nízke tatry

Príspevok od užívateľa juraj »

Hm, Miso sa stale neuspesne pokusa nahodit na Xcontest svoj sobotnajsi let. Uz mu to dava 438 km a priemerku 1524 km/h. Gaspi, pomoz mu s tym to nejako odfiltrovat. Skoda by bola toho letu.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 17. a 18. augusta Podkonicke Pleše a Nízke tatry

Príspevok od užívateľa Laco »

jaro napísal:... A pomeraj si trapezy, máš ich dlhé, alebo dlhý speedbar keď to nevieš položiť na plecia vyžšie.
V trapézach to nebude. Keď som ja so svojimi horko-ťažko vybojovanými 170 centimetrami výšky v bosom stave mohol lietať Robov Magic 164... a ten už mal nejaké trapézy. A na svojom Bauteku som mal trapézy dlhé 174cm a chodenie s ním v nepokosenej tráve mi tiež dalo riadne zabrať. :lol:
Inak chlapi gratulujem a nahlas závidím. Až neviem či vôbec ísť na Podbrezovú, veď sa tam budem hanbiť... :lol:

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 17. a 18. augusta Podkonicke Pleše a Nízke tatry

Príspevok od užívateľa Michal »

juraj napísal:Hm, Miso sa stale neuspesne pokusa nahodit na Xcontest svoj sobotnajsi let.
- Jaro , mas ten treklog v PC , vies to urobit ? Ja original nemam v GPS.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 17. a 18. augusta Podkonicke Pleše a Nízke tatry

Príspevok od užívateľa eduardo »

Chlopi gratulujem ku krasnym letom. Zvlast Misovy. SUPER!

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 17. a 18. augusta Podkonicke Pleše a Nízke tatry

Príspevok od užívateľa Norbert »

Nechapem ako xcontest dopocital Jarovi 30km do uzavretia trojuholnika.
Je to viac ako 10% zo vzdialenosti.
Nezavidim, neplacem. Len ma to zaujima...

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: 17. a 18. augusta Podkonicke Pleše a Nízke tatry

Príspevok od užívateľa bohus »

Za 3 dni na Plesiach 43 minut, dufam ze som si uz vycerpal na tento rok vsetku smolu. Prvy den som mal na postroji skrateny zips, kedze sa mi nechcelo presivat novy, zasil som ho asi o tretinu od konca, kde som mal vytrhnute zubky. Az vo vzduchu som zistil, ze nohy dnu nedostanem. Druhy den, uz s novym zipsom, som si vychutnal lietanie v obednej pauze. Treti den uz slusne prifuklo, ale po starte som zistil, ze zapnute vario nefunguje a ani na zaloznu bateru. Tak som si vyskusal lietanie podla pocitov, aj tak to vydalo len na 20 minut. Po pristati som zistil ze na vine bol zly kontakt vo vypinaci varia. Stacilo ho parkrat poprepinat a vsetko by bolo OK. To som mohol urobit aj vo vzduchu. Aspon ma tesilo, ze trapezky prezili 3 dni bez ujmy.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 17. a 18. augusta Podkonicke Pleše a Nízke tatry

Príspevok od užívateľa eduardo »

Bohus gratulujem. Dufam ze sa uvidime na Podbrezovej.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 17. a 18. augusta Podkonicke Pleše a Nízke tatry

Príspevok od užívateľa Chefo »

Bohus super si to napisal, som sa daco narehotal ;), dufam, ze sme vyladili vsetko a na sutazi uz ideme na ostro :). Boli sme aj vcera a bolo to myslim zo vsetkych dni najlepsie. Ale najsilnejsie jadra a jeden bohovy vyvracak :). Tracklog je na xc.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 17. a 18. augusta Podkonicke Pleše a Nízke tatry

Príspevok od užívateľa pegas »

Bohuš, ty si komik :D
Alebo veteránsky hipisák, ktorý rieši veci štýlom "zakouříme, uvidíme".

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 17. a 18. augusta Podkonicke Pleše a Nízke tatry

Príspevok od užívateľa Michal »

Cestou z Haja som pri Pohorelej stretol Jara , on ma nevidel. Otocil Kralovku , dobehol ma a pekne potiahol ku Breznu. Tiene boli uz dlhe a slaby protivietor. Pristal som za el. ohradnikom a hned ma obkolesili drze pastierske psi - vlkodlavy. Pokial bolo velke kridlo poskladane sa bali a ja naopak som sa bal zlozit kridlo. Hned som volal Jarovi, aby ma vzal do civilizacie - vdaka. Letelo sa v pohode , cestu som poznal. Akorat vyberat a strazit prip. pristavacky - ale to je pre bezmotorovy let samozrejme. Krachoval som pod Kralovkou a to som nad Trstenikom(yjaydovka telgart) poriadne dotankoval. Treklog je zmrveny ,ale na 3d mapach sa zobrazuje dobre. Cesta spat , bola trosku po vetre , inac by som to do Moldavy ku Orgovanu nestihol. Krachoval som viackrat. N. Tatry som letel 1x s respektom. Dole to bolo silne, uzke, rozbite. Raz mi zazvonili spodne lanka. To sa mi tohto roku este nestalo, dost ma to mrzi. Stale hutam ci som sa nevenoval dostatocne riadeniu , alebo to muselo prist aj tak. Uz som si chcel zaklepat po dreve, ze rogalo je bezpecne. Pod zakladnami to bolo OK , preto som sa snazil drzat hore. Vid. hodena zalozka od PG. Stupaky boli aj kde som ich necakal - na zatienenej zaveternej strane a pod. Najviac ma odrbal ukazkovy kumulcek nad poliami za Roznavou. Dym z horiaceho strniska najskor po vetre nad zemou, potom skoro kolmo hore do mraku. No neber to! Nez som tam doletel od Paci , dym zmenil smer a hotovo. Otacam po vetre na vyhliadnutu pristavacku pri Lipovniku a o 2km zazrakom triafam zdravu +4m/s. Co sa tyka unavy - z Plesi som odlietal s malou dusickou , potiahnut kdesi na Horehronie. Ostre stupaky dali zabrat. Medzi stupakmi som rozcvicoval ruky . Hore mi zas bola zima. Cestou tam som bol riadne smadny, cestou naspat mi trebalo curat. Pred Kralovkou sa mi to aj podarilo. Nez som ho vytiahol, vyklesal som 500m a podarilo sa mi roztrhnut zips na postroji. No ta ulava a pohlad ako funguje bezmotorove praskovacie lietalo ... Planovaniu letu som venoval v piatok vecer skoro 2hod a v sobotu rano necelu hod.

Napísať odpoveď