07.09.13 Háj

Letové dni 2013
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

07.09.13 Háj

Príspevok od užívateľa juraj »

Pekne pocasie, ale turbulentne polietanie. Od asi 250 m nad urovnou hrebena bolo citit prevladajuce severne prudenie a zo strihu vetra vyplyvajucu turbulenciu. Pekne polietali basileo a Bobo, pre ktorych to bolo prve stretnutie s takymto druhom termiky, Stano mal opat smolu pri vybere intervalu a tentoraz aj pri sposobe pristatia. Dve trapezky to neprezili, ruky ano :)
Chlapci dole balili kridla, ja som bol pri Zadieli a zacal som v duchu pocitat, ako dlho este musim v tychto podmienkach vydrzat vo vzduchu a prisiel som na to, ze mi je milsie vybehnut po auto :) :(
Tak som isiel pristat.
Kratke video z letu tu:http://www.youtube.com/watch?v=RU4iHKmO ... e=youtu.be
Fotky tu: https://picasaweb.google.com/1005911145 ... v6KDquTXOQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: 07.09.13 Háj

Príspevok od užívateľa basileo »

Juraj srartoval za vtakom, ktory mu ukazoval stupak. Ja som si pockal na interval a nasledoval som Vtaka predomnou. Vozil som sa 70m nad startom, az kym to nezdochlo. Vyhladaval som dalsie buble. Dlho som bol vychodne od statu, kde som bojoval o kazdy meter. Stale som saa prepadaval a skoncil na nule. Odstartoval Bobo. Krasny pohlad, ked sme sa motali okolo seba. Nakoniec som nieco chytil a inkasoval som 94metrov, bolo to nad skalami. Videl som ako Bobo podomnou hlada a stale nic. Odlieta. O nedlho je zapadne od startu v takej vyske ako ja a stale ide hore. Letim tam. Cestou pobludim. Chytam sa vsetkeho a sledujem srnky. Tiem mi nepomohli a ja sa prepadam na 20m. Pod Bobom to vrelo. Kopance boli niekedy az take dobre, ze som sa ja necitil dobre. Nieco na variu ale nabehlo. Mam rezervu, tak idem to pozriet este viac k dedine a odvtedy stale len nizsie a nizsie. Juraj prilieta na pomoc. Neskoro, ked som bol 50 m pod startom a bez bublin, zamieril som na pristavacku. Stihol som este 3 krasne ostre zakruty, ktore ma uz celkom znicili. Pristatie som dobehol a klakol. Bol som rad, ze uz ma ruky viac boliet nebudu. cca 20minut
atlasar <= vranar

Napísať odpoveď