Dubina, 10. sept. 2013

Letové dni 2013
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina, 10. sept. 2013

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dnes poobede klan pilotov Dragošekovcov podporovaný letkou 4-5 PG pilotov dobyl vzdušný priestor nad Dubinou a držal ho pod kontrolou cca 1 hodinu. :lol: :lol:
Požitá letecká technika: WW Talon, WW Sport 163 a Talhofer GT.

Po 18,00 hod., keď bolo treba vrátiť sa k svojim rodinám a frajerkám, letecký roj bezpečne pristál na poľnom letisku pri Hranovnici. Pri pristáti aktívne asistovalo stádo zvedavých kráv, ktoré každého pilota bez okolkov obkolesili a tak vzdali hold jeho hrdinskému výkonu. Celé stádo potom každého pilota osobitne odprevadilo k okraju pristávacej plochy. Na celú letku odstavených rogál zízali kravy ako teľatá! :lol:
Mimochodom, veterný rukáv si kravy asi splietli so stravovacím doplnkom - strhli ho z tyče, trochu ho olízalali, trochu požuli, povláčili po lajnách a potom nechali tak! Potešenie na mojej strane! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Teraz neviem, kto mal z celého lietania väčší zážitok - či my alebo tie kravy. :lol:
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Št Sep 12, 2013 11:06 pm, upravené celkom 1 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 10. sept. 2013

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Foto a videa zo vcera.
vyber.zip [10 MB]
vsetko [303 MB]
U mna nieco cez 1h.
ako spomenul marek, krasne 3D polietanie (3xdragosek)

Ja som si odfajfkol dalsi splneny rogalisticky sen :) vid foto.

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 10. sept. 2013

Príspevok od užívateľa belani »

No ako Majo s Talonom? Mal som pravdu?

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 10. sept. 2013

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Mal, akurat sa pohram s uvazom.. bol som velmi v predu. Inac bez problemov a bez prekvapeni od startu az po pristatie.
Trochu inac to chodilo v zakrutach (do rychlosti a dole kopcom), ale to mohlo byt tiez tym uvazom. Ale to som za pol hodiny nacvicil ako nato. Jedine z coho som mal najvacsie bobce aby som to dobre zlozil na starte. vo vzduchu to uz bola parada.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 10. sept. 2013

Príspevok od užívateľa Chefo »

Boze , tie kravy su bohovske. To ako supy sa hned na vas pustili. Hlavne ked majo pristal a hned vsetko nanho :D:D. Gratulujem k peknemu polietaniu a majovi k prechodu na bezantenu :)

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 10. sept. 2013

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Prvy sadal marek, a sa zhrkli bleskovo okolo neho :-) velmi smiesne to bolo. ale drzali si odstup tak 1 az 2m. Ako to odnasal pekne sli s nim.
A hned bola prazdna pristavacka.. potom Edmond.. a potom ja. ale pockal som kym ich zase "odtiahne nabok" :-)
Jaro - dakujem :)

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 10. sept. 2013

Príspevok od užívateľa pegas »

Tie kravy na fotke vyzerajú ako ľudia - inteligentne v oblúčiku, aby boli na fotke pekne vidno :-)

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina, 10. sept. 2013

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Až teraz, po rokoch som zistil, že kravy nielen že sú zvedavé, ale majú zmysel aj pre hudbu. Marián mohol bezpečne pristáť len vďaka tomu, že som to stádo zaujal "opernou áriou" a dirigentským výkonom (pozri foto). Bol to taký výkon, že sa z toho teraz musím rekreovať až v Trapani na Sicílii. :-)
... ale vážne! Je to skúsenosť do budúcna. Keď pristál Marek a videl som, čo sa tam dole deje, mal som naozaj starosť, ako to moje pristátie zvládnem ja.
Čo je možné očakávať a ako konať, ak sa na pristávačke objaví stádo kráv:
- pred pristátim treba byť opatrný a zvoliť čas na priblíženie vtedy, keď je stádo pospolu a na opačnom konci z zamýšľaného miesta pristátia
-rogalo (alebo pilot rogala?!?) je pre kravy hotové zjavenie ( možno nás považujú za býkov Alfa (doslova s kovovými vtákmi)
-prvý pilot musí po pristáti kravy zaujať a "zabávať" , aby sa nerozpŕchli dovtedy, kým nepristane ďalší pilot
- kravy nevnímajú letiaci objekt vo väčšej vzdialenosti. Kravy na okraji stáda však lúku aktívne "monitorujú "
a na pristátie ďalšieho "alfa samca" reagujú naozaj okamžite
- pilot-dirigent i napriek odlivu časti "poslucháčov", poračuje v predstavení zabávaním zostávajúcich "divákov.
- každý nasledujúci pristávajúci pilot odvedie svoje kravičky ( ony fakticky za ním kráčajú samy) čo najskôr k parkovisku
ZK, aby uvoľnil pristávačku iným pristávajúcim pilom.

:-):-):-)
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Št Sep 12, 2013 11:15 pm, upravené celkom 1 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 10. sept. 2013

Príspevok od užívateľa Chefo »

Boze toto je komedia :D:D:D, treba zahrnut do prirucky pilota :D

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 10. sept. 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

:D :) :D :) :D :)

Napísať odpoveď