29.09.2013 Krivostianka

Letové dni 2013
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

29.09.2013 Krivostianka

Príspevok od užívateľa juraj »

Dnes som si splnil predsavzatie zletiet Krivostianku. Hm, uz davno som z KE nesiel v aute sam. Miso mal ist o 7.30, takze som mu ani nevolal, o to vacsie bolo moje prekvapenie, ked do HN dorazil par minut po mne. Inak v pohodovom tempe som bol v Jasenove za 1.15 hod.
Cesta na kopec skutocne vyzaduje terenne auto (Palova Vitara ma take stlacene zadne pruziny, ze cely cas sme isli na dorazoch). Hore ma cakalo mensie nosenie (hrdo som odmietol pomoc, aby som to o par minut trplo olutoval - v tom najstrmsom svahu som to takmer nevysiel). Ale da sa to zvladnut a ak budu ludia pri noseni v najstrmsom useku spolupracovat, nie je to nic hrozne. Ten kopec za to stoji. Celou cestou od auta som minal znaky rogalistickej cistiacej cinnosti, myslim, ze padackari si nas zacnu vazit. Po dnesnom dni je mozne na startocisku rozlozit minimalne 5 ZK, ak sa este vycisti chodnik, kapacita sa este zvysi.
Startovisko pripomina Kapusanak kombinovany s Malinakom (kto si este pamata). Dnesny nie velmi silny sv. vietor sposoboval miernu turbulenciu na starte, vietor kmital v rozsahu asi 50 stupnov, s cim mal velke problemy najma Palo (este stale nema dobre zvladnutu techniku startu). Mne samemu stacilo pockat asi 5 sekund a mohol som startovat. Svah je ostry, po troch krokoch uz kridlo leti, trochu obav mozno mat z hradby stromov, ktoru uz ale cistiace caty posunuli znacne dolu i na strany.
Po starte som zistil, ze svah nefunguje - nenosi. Postupne som sa prepadaval a nad pristavackou som chytil stupak, ktory ma vyniesol asi 200 m nad start. Znovu som preskumaval hreben (a opatovne sa presviedcal, ze svah nefunguje ani v najvyssich poschodiach), kym som sa znovu nedopracoval nad pristavacku (ta je nastastie velka). Stupak sa nedostavil (resp. jeho zaciatok som naletel 30 metrov nad zemou), takze moj zoznamovaci let skoncil po necelych 30 minutach. Miso sa chytil a v case, ked pisem tieto riadky, stale neviem, kam zase zaletel :) :(
Ale som s dnesnym dnom spokojny, o piatej som uz bol doma a stihol povysavat a uvarit si obedy na nasledujuci tyzden.
Pridam este odkazy na videa a fotky:
http://www.youtube.com/watch?v=_FIk44CBftg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=mLec9o11RG0" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/1005911145 ... 2909201302" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/1005911145 ... ka29092013" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a juraj v Ne Sep 29, 2013 9:10 pm, upravené celkom 2 krát.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.09.2013

Príspevok od užívateľa pegas »

Vitara bola na dorazoch? Ja som myslel, že Sľubicu alebo Čiernu kopu už nič neprekoná.
Juraj, a prečo vlastne svah nenosil? Zlý tvar svahu?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 29.09.2013

Príspevok od užívateľa juraj »

Vitara nebola na dorazoch pre zly teren, ale pre unavene pruziny :D Potrebuje nieco tvrdsie, neunavene.
Svah je dobry, ale vietor bol trochu zo sv ( v sulade s predpovedou) a zoslabovala ho termika z rovin. Mal som asi po dotoceni prveho stupaku letiet do roviny a hladat termiku z poli, ja som dal prednost preskumavaniu svahu. A mozno som startoval v nevhodnom intervale. Nevadi, tento kopec ma velky potencial a nepochybujem o tom, ze Miso tu na dalsi rok robi dvojstovku (rad by som aj ja :) )

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 29.09.2013 Krivostianka

Príspevok od užívateľa Norbert »

Super Miso!

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.09.2013 Krivostianka

Príspevok od užívateľa Michal »

Dnes to nebola svahovacia Krivostianka. Vietor fukal po kose - SV a este si ho krutila pomerne ostra termika uz od zeme. Skoda ze sa nedalo letiet na Kamen a Oko, Juraj by urcite urobil pekne zabery. Zato pohlad na Domasu a Siravu nadherny.
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2013/11:08

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 29.09.2013 Krivostianka

Príspevok od užívateľa Laco »

Mišo, gratulujem. Najkrajší darček je ten, čo si dáš sám... :lol:

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.09.2013 Krivostianka

Príspevok od užívateľa Michal »

Darcek som dostal - od Pala flasu vina. Ale najviac si vazim, ze sa ten kopec ako - tak podarilo rozbehat, a to hlavne zasluhou udernickej brigady vychodu. Som rad, ze aspon niekde dokazu ludia normalne existovat bez povoleniek a listkov.

Aaa este co mi podhodilo popri Jurajovych videach na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=Pie1RVmQwnI

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 29.09.2013 Krivostianka

Príspevok od užívateľa eduardo »

Miso parada. Gratulujem. Takze nabuduce pristavame v Nyiregyhazi na letisku.
V dalsom leveli uz poletime dalej. Asi takto http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2013/10:21" onclick="window.open(this.href);return false;
400stovka jak vysite. Uz o tom snivam. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 29.09.2013 Krivostianka

Príspevok od užívateľa Norbert »

S Misom sa o tom sne (400km) bavime odkedy som tam bol 1. krat.

Pri ceste hore na start je treba vzdy pocitat s nejakou tou brigadou a ist o 1/2h skor.
svah tam pracuje a stale padaju ostre kamene na cestu a aj rychlo zarasta.

Užívateľov profilový obrázok
Dano
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:09 pm
Bydlisko: Košice

Re: 29.09.2013 Krivostianka

Príspevok od užívateľa Dano »

Dalo by sa to zletiet aj na vrane?
ZK-1A

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 29.09.2013 Krivostianka

Príspevok od užívateľa juraj »

Dano, prestan uz otravovat s tou Vranou. Keby si na sebe bol pracoval, uz si davno mohol lietat na Atlase.
P.S. Za istych okolnosti by to mala Vrana zvladnut.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 29.09.2013 Krivostianka

Príspevok od užívateľa Norbert »

Dano, na vrane sa v skutocnosti velmi lietat neda.
Pozitok z lietania ziskas az pri prechode na Atlasa alebo nieco podobne co uz leti.
Nemas deti ani vazne povinnosti tak by si sa mohol viac zacat venovat lietaniu inak Ta to prestane bavit a skoncis.

Užívateľov profilový obrázok
Dano
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:09 pm
Bydlisko: Košice

Re: 29.09.2013 Krivostianka

Príspevok od užívateľa Dano »

nemozem ist na atlas kym neabsolvujem let v ľahu na vrane.
ZK-1A

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 29.09.2013 Krivostianka

Príspevok od užívateľa juraj »

Dano pokracuje: a kym nebudem mat dostatocne silne ruky a nebudem vyuzivat kazdu prilezitost na lietanie , tak ten let v lahu asi nezvladnem...

Napísať odpoveď