Háj 20.oktober 2013

Letové dni 2013
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Háj 20.oktober 2013

Príspevok od užívateľa Laco »

Neviem či to môžem dať tu, medzi letové dni. :shock:
Ale inak nádherný slnečný neskoro-októbrový deň. Ráno Jaro odpískal ideu na strávenie dnňa v spoločnosti rogala a tak sme zostali len Robo M. a ja. Po telefóne Paľovi na ďaleký východ, nasledovala tá najsprávnejšia reakcia: "Počkaj, kým naložím rogalo a Vlada a ideme."
Paľo po neistote na rampe odštartoval dobre, dúfam, že už má všetky traumy a stresy za sebou. Ten veľký atlas mu opadáva naozaj veľmi pomaly, škoda že tepovú frekvenciu dostal do normálu až keď už bolo načase chystať sa na pristátie. Mohol aspoň polhdinku posvahovať. (čo sa ale v takýchto podmienkach nedalo 200 metrov od svahu :D ) Pokiaľ ale našiel stratenú sebadôveru, tak je to dôležitejšie ako nejaká svahovačka.
Vlado H. podal štandardný výkon, akurát že jemu s Polarisom nepomohlo ani to, že bol pri svahu o polovicu bližšie ako Paľo. V jeho konfigurácii to už chcelo vylietaného pilota.
Nakoniec sme s Robom pobudli na svaho niečo cez 1,5 hod. Bolo to také lietanie, kde sme dodržali predpisy ZL-1 z čias zväzarmu.
Je síce pravda, že už by som bol viackrát pristál, keby tam nebol Robo... a on nie a nie. Na druhej strane som si uvedomil, prečo to PG tak baví to oberanie stromových plodov. Pri "preletoch" v "šiškových" výškach naozaj vidieť, že tie "preskoky" sú na dosť vysokých rýchlostiach. :lol:
A bodku za dňom som dal svojím elegantným prisátim. :cry:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Háj 20.oktober 2013

Príspevok od užívateľa sidewinder »

A co laco? snad nebola trapezka?

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 20.oktober 2013

Príspevok od užívateľa Laco »

Ta nemá?...
Každé pristátie po ktorom je pilot znovupoužiteľný je dobré. A keď je znovupoužiteľný aj lietajúci stroj, tak je perfektné. Z tohto pohľadu som pristál perfektne (aj keď na nos :lol: )

A takmer som zabudol. Fero sa dobrovoľne prihlásil ako šofér, a nezobral si ani krídlo. Dúfam že ho také dobré zvyky budú držať aj keď sa bude dať naozaj lietať, kedy ten šofér už bude potrebný. :lol: :lol:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Háj 20.oktober 2013

Príspevok od užívateľa pegas »

... a keď nepôjde Fero, pôjdem ja.

Napísať odpoveď