Sľubica, 1. nov. 2013

Letové dni 2013
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Sľubica, 1. nov. 2013

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dlhujem zápis o mojom a Jarovom M. dušičkovom letovom dni na Sľubici.

Neviem, či naše rozhodnutie ísť na Sľubicu pri vtedajšej predpovedi JZ vetra bolo tým najlepším riešením - totiž, v ten istý deň boli chlapci na Kapušianskom hrade podstatne úspešnejší. Možno, že Dubina by bola lepšia, ale po funuse je ľahko byť generálom! :wink:
Na kopec sme sa vyviezli prvým vývozom ešte pred poludním. Hore naozaj fúkal JZ, ale len okolo 2m/s. Štartovať so ZK na JZ štart pri takomto vetre mi trochu naháňalo hrôzu – urobiť si hanbu nepodareným štartom pred početnou suitou paraglajdistov by bolo voči slovenskému ZL neodpustiteľným hriechom. :)
Nechali sme teda najprv odštartovať niekoľkých PG. JZ kotol nosil slušne aj viac vpredu. Po dlhšom vyčkávaní napokon prišiel aj túžobne očakávaný silnejší závan. Napodiv, aj pri miernom sklone JZ štartu, krídlo po pár krokoch vztlakovalo dobre. Jaro odštartoval pár minút po mne. V laminárnom vetre nad JZ kotlom sme posvahovali cca 10-15 min., ale po zoslabnutí vetra a následnom vyklesaní hlbšie pod štart to naspäť hore už nijakovsky nešlo. :cry:
Obaja sme pristávali prakticky do bezvetria (!) na obvyklej pristávačke do mierneho protisvahu. Pristátia boli OK. Čo viac sme si v tej biede mohli želať? Aj 20-minútový let je lepší, než žiaden! :wink:

Čo dodať? Ani PG štartujúci po nás nevydržali nad štartom dlho. Keď sme zbalili naše krídla, boli všetci PG dole. V neskorú jeseň, keď slnko nemá dostatočnú silu a pri predpovedi JZ vetra ma na Sľubicu tak skoro nikto nedostane. :!:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď