Svidník

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Svidník

Príspevok od užívateľa Juro »

Založený: 22 december 2010
Príspevky: 93



Výlet sa začal včera. Mali sme sa stretnúť s Jarom z Liptova a Karolom z Horehronia v Spišskej Novej Vsi a spoločne pokračovať do Svidníka. Kvôli ranným hmlám sme odlet stále posúvali a tiež aj menili trasu. Nakoniec sme sa všetci stretli na Horehroní pri Brezne, kde sme mali možnosť vidieť teplovzdušné balóny. Potom sme spoločne leteli do Spišskej, kde sme aj pristáli. Ďalej sme pokračovali ponad Spišské Podhradie smerom na Kamenický hrad. Chcel som si zaspomínať na svoje prvé lety. Tam sme sa stretli s Robom so Svidníka, ktorý to už nevydržal a priletel nám oproti. Vo Svidníku sme pristáli o dvanástej. Zaistili sme rogalá a išli sme sa najesť. Všetci sme boli milo prekvapený nízkymi cenami. Večer sa k nám pridal aj Jano z Košíc, hoci len ako pasažier. Odhadol dobre počasie a svoje rogalo si nebral. Chceli sme letieť okruh na Šíravu, Domašu a kamkoľvek by nás Robo zaviedol, no fúkal nárazový vietor a keď prestal, tak sme to stihli len na Duklu. Večer sa niesol v znamení výmeny skúseností, a jedení grilovaných klobás. Musím priznať, že som sa až hanbil. Všetci prileteli s dokonalými navigáciami a ja s mapou na kolene. Jaro ma prekvapil svojím kempovacím rogalom, mám čo doháňať. V noci sme toho veľa nenaspali, lebo Robo chrápal ako o závod a navyše sa mu nad ránom spustil alarm. Po Karolovi vo vedľajšej maringotke zase behala myš. To všetko však patrí k tomu, bude na čo spomínať. Ráno sme odleteli smerom na Starú Ľubovňu, Tam sa s nami rozlúčili rogalisti zo Svidníka. My sme spoločne pokračovali až po Kežmarok a potom každý inou trasou letel domov. Ja som nalietal asi 7 hodín. Teraz mám pocity ako námorník, všetko sa so mnou húpe. Musím pochváliť Roba za skvelú organizáciu a zostáva mi len dúfať, že raz sa stretneme na podobnej akcii v Lučenci.

http://youtu.be/Xd1CNOCy7D4?list=UUXQQf ... 3bFyuweFrA" onclick="window.open(this.href);return false;
http://youtu.be/WAVU7fZ8Lks?list=UUXQQf ... 3bFyuweFrA" onclick="window.open(this.href);return false;

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Re: Svidník

Príspevok od užívateľa robo-b »

Juro ďakujem za návštevu aj pekné spoločné polietanie. Škoda, že nám nevyšiel večerný výlet podľa
predstáv. Možno narok. Už sa teším o dva týždne na spiš a tatry. Ale nálet skoro 6 hod za dva dni tiež poteší.

Napísať odpoveď