Spišská Nová Ves

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Spišská Nová Ves

Príspevok od užívateľa Juro »

Tento víkend sa konal zlet v Spišskej Novej Vsi. Nemohol som sa ho kvôli práci zúčastniť, ale neodpustil som si tam zaletieť na guláš aspoň na otočku. Bolo dosť veľa mrakov, tak som nevedel či doletím, no nakoniec to vyšlo. Zdržal som sa necelú hodinu. Hoci by som rád zostal musel som sa vrátiť. Situácia sa však zmenila. Cestou tam som pomedzi mraky celkom dobre videl na zem, naspäť však už nie. Len miestami bol nejaký otvor kade som videl. Našťastie som videl, že mraky nesiahajú až po zem, bolo treba len preskočiť kopce. Mal som výšku 2100 metrov no aj tak mi nebolo všetko jedno. Túto trasu dobre poznám, tak som vedel kde som a mal som aj GPS. Za kopcami som sa spustil oknom pomedzi mraky a ďalej som už pokračoval pod nimi. Viditeľnosť však bola aj naďalej zlá a tak som sa musel kľukatiť pomedzi oblaky. Bál som sa, že budem nocovať niekde v poli, no našťastie sa tak nestalo. Prvá fotka je z cesty tam, druhá nazad.
Obrázok
Obrázok

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Spišská Nová Ves 2014

Príspevok od užívateľa Laco »

Po takmer pracovnom piatku (19.9.), keď som doprial pohladenie svojej voľnej rogalistickej duši (report tu)sa sobota začala nie úplne ideálne. Alebo čo povedať, keď mi o 4.45 zazvonil budík.
Okolo pol šiestej vyrážame s Robom do Svidníka. Pred 8.00 rolujeme na dráhu 01 s úmyslom zachrániť česť svidnických pilotov na zraz MZK v Spiškej. Let bol v podstate v pohode, akurát sme stále pozerali, či sa nebudeme musieť vrátiť. Branisko sme preleteli viac-menej obletom, vrchom to bolo len pre drsoňov. Tesne pred tým sme ale boli povzbudiť (či zobudiť?) Jara/ogalistu na jeho chate. Za braniskom bola v dolinách natiahnutá mäkkučká perinka. Naštastie Spišská bola bez nízkej oblačnosti, tak sme tam pristáli.
(Početná partia zo Svidníka už bola na letisku, to ale ani nehovorím akým potupným spôsobom sa tam dostala. Autom :twisted: )
Po cca 1/2 hodine doleteli chalani, ktorí skoro ráno išli pozrieť Vysoké Tatry. Škoda, bol to jediný termín, kedy sa dali tie Tatry obletieť, popoludní a v nedeľu to už nešlo.
Nasledovala kultúrno-spoločenská časť, opekačka, žranica, guľáš... (klobásy nechcem vidieť aspoň mesiac) Popoludní ešte nejaké lokálne lety, prílet Juraja - a to nespomenul, že to len tak po telefonáte že "tak je tam pekne? aha, no dobre, tak prídem pozrieť. Tak idem..." a neprešli 2 hodiny a už sedel.
Ďalšie prekvapenie sa konalo ešte neskoro popoludní.
S Mirom Pavelkom, som telefonovával už po dva dni pred odletom... hľadali sme spoločne v tomto počasí koníka. V sobotu ráno to Miro celé pre nepriazeň počasia odpískal. Áno, a to prekvapenie bolo keď spolu s Jindrom doleteli.

V neďeľu ráno lialo ako z krhly, okolo pred 8.00 už prestávalo... Raňajky, káva, každých 5 minút intrnet, sledovanie vývoja počasia, každý svojím smerom.
Okolo 10.00 máme plán ako má vyzerať počasie na trase do Svidníka. Štarujeme, stúpame, naberáme kurz, ešte oblet spiškého hradu, pokračujeme ponad (popod, povedľa teraz už sám neviem) Sľubicu, voláme Bratislvu-info, medzipristáte v Ražňanoch, po overení meteo situácie vo Svidníku pokračujeme... pristátie Svidník, dráha 19.

Vysoko vydarená akcia.
Fotky už má stiahnuté Robo, doloží album.
:wink:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spišská Nová Ves

Príspevok od užívateľa jaro »

Neskutočné pohladenie duše, cca 8:45 počujem vrtuľu :o , patram, patram a nachádzam rogalo. Bežím po ďalekohľad ktorý som nenašiel :( . V dialke sa na krídle blýska. Blyskol sa winflet a je to spečatené :D
Chalani rovno vo FAI sektore zakrúžili, ja som im zamaval, a frčali ďalej na Smrekovicu. So slzou v oku som naštartoval pilku a ... :arrow:
Mrzí ma že som to s robotou nezabalil skôr ale nedalo sa.

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Re: Spišská Nová Ves

Príspevok od užívateľa robo-b »

Najzaujímavejšiu časť letu Laco odbil pomerne stroho, nato že hodnú chvíľu po pristáti v Ražňanoch sa mi nožky klepali.
Už doobedu pri štarte v Spišskej bol predpoklad preletu domov na dve fázy. Na jeden šup by sa dalo až okolo tretej, ale
to by sme museli odlet trafiť medzi búrky na spiši a kľučkovať medzi nimi až po svidník. A to, ako sa neskôr ukázalo, by sme
skysli v Spišskej až do utorka. Takže rozhodnutie padlo, akurát sme ešte netušili ako preletíme branisko.
Zo západnej strany nebol problém nastúpať, horšie to bolo na opačnej strane. Pri sľubici sme našli skulinku v oblačnosti až
po zem, Laco hukol klesaj ja to tu poznám. Tak som klesal. Vleteli sme rovno do prehánok, až sa to zhoršilo /rozumej zotmelo/,
sme sa museli obrátiť. Na juhovýchode sa stále svietilo. Pre istotu som sa spojil s Bratislavou info, ako sa dajú tie sračky obletieť. Po prehodnotení meteosituácie ich návrh znel vrátiť sa. Neni kam. Pozitívna správa bola, že v Ražňanoch je to dobré. Tak sme nízkym letom hľadali svetlo na konci tunela, akurát Laco musel dvihnúť nohy, aby mu konáre neudierali po kotníkoch.
Keď sme zbadali za kopcom letisko neuveriteľne sa nám uľavilo. Po pristáti Laco telefonicky odhlásil prevádzku na Blavu info, pretože nám oblačnosť nedovolila nastúpať cca 300m ground na nadviazanie rádiového spojenia. Ak by sme sa neodhlásili, do 40 min sa spúšťa záchranná operácia. Asi by sa nám výlet trochu predražil.
Po káve a malinovke v Ražňanoch sme asi po hodinke dostali zo Svidníka pokyn, že prestalo pršať, tak hajde na domovské letisko.
Celkom poučný let to bol. Po prvé-dôkladná kontrola meteosituácie, po druhé-dosť benzínu na oblietavanie rôznych prekážok /zo spiš. do ražň. je 43 km - 1hod 6min letu/, a po trietie-bez mapového gps by sme boli v riti.
Olačnosť nás stlačila tak nízko, že sme sa nedokázali orientovať. Tabuľky na konci obce sme napriek tomu nedokázali
prečítať. Ja som musel kerovať a Laco mal zamlžené okuliare.
Nejaké foto tu:
https://plus.google.com/u/0/photos/1144 ... 3773666593" onclick="window.open(this.href);return false;
Z kritickej fázy letu nemáme žiadnu fotodokumentáciu, bo sme mali iné starosti.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Spišská Nová Ves

Príspevok od užívateľa Laco »

Tak už je to vonku. :roll:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Spišská Nová Ves

Príspevok od užívateľa juraj »

Tak, tak, chlapci, len poťahujte tigra za fúzy :)
Je to, dúfam, ojedinelá skúsenosť a po tých zážitkoch to už nebudete opakovať. Nerád by som na tomto fóre písal nekrológy a epitafy :(

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Spišská Nová Ves

Príspevok od užívateľa raf3 »

Takže páni na budúce ak cez Branisko, tak rozhodne cez tunel!
Možno ti Robo pribudne ešte jeden displej, mapový ...
Bolo to vzrušujúce čítanie, ale ... som rád, že sedím v Ilave ... :-D

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Re: Spišská Nová Ves

Príspevok od užívateľa robo-b »

Rado a v tej Ilave sedíš z ktorej strany múra. :lol:
A mapovým displejom som sa už vyzbrojil.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Spišská Nová Ves

Príspevok od užívateľa raf3 »

Poviem to takto, nie je pre mňa problém posedieť si v parku, alebo sa prejsť po Ilave aj niekoľko krát za deň :-)
A bol som pozrieť v Novom meste nad Váhom Iva Čierneho, bývalého rogalistu ;-)

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Re: Spišská Nová Ves

Príspevok od užívateľa robo-b »

Tu je pekné videjko zo zletu u spišiakov. Krásne zábery z Tatier, len škoda, že my s Lacom sme vtedy
ešte len prilietali do SNV a neskôr nám už počasie nedovolilo to zopakovať.
motorove rogala na spisi
Naposledy upravil/-a robo-b v Ut Okt 21, 2014 9:35 pm, upravené celkom 2 krát.

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Re: Spišská Nová Ves

Príspevok od užívateľa robo-b »

prečo kua ten odkaz nejde? majo?

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Spišská Nová Ves

Príspevok od užívateľa Laco »

Keď spustíš video, tak vypíše ten "apač", potom sa postav na riadok s adresou a spusť ešte raz. Potom to už pôjde.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Spišská Nová Ves

Príspevok od užívateľa Rebro »

Pekne polietanie. A to cervene svetlo co sa rozblika v tretej minute je nieco dolezite? A potom este taka cierno-cervena trojkolka mala nad kridlom taku kapsulu. To je zachranny padak v tom?
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spišská Nová Ves

Príspevok od užívateľa sidewinder »

robo-b napísal:prečo kua ten odkaz nejde? majo?
lebo je to krepe mojevideo.sk. Ked to vyhodi tu stranku s apache, treba len klikut myskou hore do toho okna kde je link a tuknut enter a sa to rozbehne.

Napísať odpoveď