Lietanie v zime

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Lietanie v zime

Príspevok od užívateľa Juro »

Aj túto zimu sa snažím lietať aspoň raz za týždeň. Aj vďaka tomu som na letisku získal prezývku "Bojový pilot", podľa toho, že lietam za každého počasia. Čo sa týka namŕzania karburátorov, som si potvrdil radu jedného kamaráta. Keď je jasno a suchá zima, netreba sa báť. Keď som však lietal vo vlhkom počasí, takom opare, po pristátí mi z karburátorov odkvapkávala voda. Mám to odskúšané viackrát, aj keď na chode motora som nič nepozoroval. Možno keby som letel dlhšie. Tiež som riešil problém s omŕzaním prstov. Aj keď som mal troje rukavíc, bola mi zima. Niekde som sa dočítal, že zima na ruky je hlavne vtedy, keď je človeku zima na celé telo. Niečo na tom bude. Keď som sa začal viac obliekať, na ruky mi bolo lepšie. Do benzínu si lejem aquafobin, pred dvoma rokmi mi totiž zamrzli trysky a musel som čakať až do jari. Inak v zime sa lieta výborne, nie sú turbulencie, raz začiatkom roka to však nenormálne nosilo. Boli aj trojmetrové stupáky, bezmotoroví by si tiež polietali.

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Re: Lietanie v zime

Príspevok od užívateľa robo-b »

Juro, načo dráždiš :twisted: Vo Svidníku je na dráhe zatiaľ snehu pokok... s výhľadom daľšieho sneženia.
U vás v južných krajinách snáď ani neni zima?

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lietanie v zime

Príspevok od užívateľa Rebro »

Aku trasu v okolo LC lietate? Nad Ocovou som videl lietat trojkolku s tusim zelenym kridlom.
Monotrike

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Re: Lietanie v zime

Príspevok od užívateľa Juro »

Včera bola v Lučenci dráha suchá a v podstate túto zimu tam sneh nebol. V Detve ho máme 20 cm. Mám šťastie, že lietam v Lučenci, okrem toho, že sa tam dá lietať prakticky celý rok, tam ani veľmi nefúka, keď inde strháva strechy, tak tam je to v pohode. V Očovej som túto zimu nebol. Teraz je tam na dráhe sneh a bez pristátia by mi bola zima. Teraz robievam také 40 minútové lety. Lietam v menších výškach a podrobnejšie sledujem krajinu, ktorú v lete len tak preletím, ale už mi chýbajú dlhšie prelety.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lietanie v zime

Príspevok od užívateľa juraj »

Juraj,

pozri sa na nejaký motorkársky obchod, tí už dávno vyriešili vyhrievané rukoväte. Existujú aj také nálepky, ktoré by si len prilepil na hrazdu a priviedol k tomu prúd.

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Re: Lietanie v zime

Príspevok od užívateľa Juro »

Skúšal som už vyhrievané rukavice, ale len na baterky, trochu to pomohlo. Pripojiť nejaké vyhrievacie zariadenie do siete sa bojím, neviem, či je alternátor dosť silný na taký odber prúdu.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lietanie v zime

Príspevok od užívateľa juraj »

Juraj,

tak to zisti. Nemyslím, že tam máš nejaký špeciálny len pre motorové rogalo, určite s nejakým odberom počítať musí.

Napísať odpoveď