Okolo Čiech

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Okolo Čiech

Príspevok od užívateľa Juro »

Tak som si splnil predsavzatie a obletel som Čechy. Ísť som však musel sám. Je to ťažké, nie vždy všetci môžme a nie vždy je dobré počasie. O to dobrodružnejšie to však bolo. Začal som Piatok ráno. Letel som do Senice, cestou mi ešte mrholilo. Tam som dolial benzín a pokračoval som do Kroměříža. V Čechách už bolo jasno. Cesta bola kľukatá, aby som videl to najzaujímavejšie. Let bol pokojný, okrem hradu Buchlov. Tam ma termika riadne vybúchala. Kroměříž je pekné historické mesto s nádhernými záhradami a arcibiskupským palácom kam chodievali aj cisári. Po návšteve pamiatok a kúpaní sa v rybníku priamo pri letisku som sa ubytoval v hoteli v meste. Na letisku sa nedalo, hneď vedľa pri rybníku bol síce kemp, no s hromadnou nocľahárňou alebo stanovaním, to ma však nelákalo. Večer som bol polietať po okolí. Miestny pilot ma poslal nad mesto a na otázku, že či sa to smie mi povedal: "Samozrejme, ľudia sú tu na lietadlá navyknutí, mi ich tu na to denne cvičíme." Do hotela som prišiel dosť neskoro, tak som vyskúšal hotelovú reštauráciu. Dal som si hus na mede s repou a knedličkami. Priniesli mi takú porciu, že som musel vybrať okuliare. Dva kúsky mäsa veľkosti dvojeurovky, tri rovnako veľké a rovnako hrubé knedličky a za dve lyžice repy. Tešil som sa, že som si dal dezert, aspoň sa dokŕmim. Dezert bol vyprážaný ananás v banánovej šťave. Bolo ho asi na jednu vidličku a tú šťavu keby som chcel ochutnať, tak by som musel oblízať tanier. K tomu som sa však neznížil a išiel som spať hladný. Spomínal som na obed v meste kde som za sto korún dostal šesť knedlíkov, kopu mäsa a kapusta vytekala na tácku. Zistil som, že na svete nie je spravodlivosť, bohatí ľudia nemusia toľko jesť. Na druhí deň ráno som pokračoval na Dvúr Králové. Dosť silno fúkalo. Hore to nevadilo, ale keď som vyklesával kvôli filmovaniu, dostával som sa do závetria a bolo to turbulentné. Tam sa mi podarilo ubytovať priamo na letisku, navštívil som miestnu Zoo a večer zase polietal. Pokračovanie nabudúce.
https://youtu.be/Ae97nnQSqkM
Naposledy upravil/-a Juro v St Aug 05, 2015 4:00 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Okolo Čiech

Príspevok od užívateľa sidewinder »

tesime sa.. pekne videjko. ako zvlastne je ten hrad zasekany v tych kopcoch.

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Re: Okolo Čiech

Príspevok od užívateľa Juro »

Safari som si pozrel z rogala, ale čakal som, že to bude väčšie. Vo výbehu s levmi je havarované lietadlo, vraj len atrapa. Česi berú všetko s nadhľadom, keď som im na letisku vravel, že budem na vysielačke odpoveď bola, že tie mi tu už dávno nepoužívame, vraj môžem ísť aj bez nej. Ráno som mal namierené do Rokycian. Letel som cez Český Ráj poza pražskú CTRku. Tam je to lepšie letieť čím viac na západ kde začínajú kopce, rovina je dosť nudná. V Rokycanoch ma privítal miestny pilot so slovami:" To si si vybral moc dobre, na jednej strane dráhy je nemocnica, na druhej strane je cintorín, tu si zaistený po každej stránke." Ubytoval som sa v hoteli. Mal som oddychový deň, len s kúpaním na miestnom kúpalisku. Večer som už bol nedočkavý a tak som spravil chybu. Odštartoval som do silnej termiky, chcel som totiž zaletieť až po Aš. Veľmi som sa s tým trápil a aby toho nebolo dosť, tak mi v tej turbulencii vypadol konektor z navigácie. Bol som v neznámej oblasti, mapu som nemal, tak som to musel spojazdniť. Jednou rukou to však nešlo, hrazdu som pustiť nemohol, tak som sa cez ňu prevesil, telom ju trochu stabilizoval a nejako som to opravil. Do Ašu som aj tak nedoletel, lebo sa tam vytvorila búrka. Večer sa počasie ukľudnilo, stačilo trochu počkať a mohol som mať príjemný let. Ráno som pokračoval do Jihlavy. Najprv som letel na sever ku Karlštejnu, potom ponad Vltavu na juh. Keď som sa dostal k hmle, otočil som to do Jihlavy. Tam som si pozrel mesto a bol som zase v Zoo. Ubytovali ma na letisku, tiež sa tam dalo aj natankovať. V Rokycanoch bola pumpa priamo pri dráhe a na predošlých letiskách mi pomohli miestni piloti. Večer som zase polietal a skoro ráno som letel domov s tankovacou zastávkou v Senici. Výlet to bol veľmi pekný určite ho ešte budem opakovať, zase iné mestá. Treba letieť len ráno a večer. Ja som mal lety pokojné s výnimkou spomínaných situácií. Najviac sa mi páčila oblasť Vysočina, Český Ráj a oblasť západne od Rokycian.
https://youtu.be/D6huzxcD_4U

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Okolo Čiech

Príspevok od užívateľa juraj »

Tiše závidím... :( :)

Napísať odpoveď