Dunaj

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Dunaj

Príspevok od užívateľa Juro »

Tento rok som chcel preletieť ponad celý Dunaj na slovenskom území, od Štúrova až po Šamorín, kde začína CTR. Na jar som kvôli nedostatku paliva doletel len po Komárno. Tentokrát som vzal miesto pasažiera kanister s benzínom a išlo to. Letel som spolu s Karolom. Štartovali sme pred jedenástou po rozplynutí hmiel. Stretli sme sa na práškarskom letisku pri Medovarciach na Krupinskej planine. Ja z Lučenca, on z Horehronia. Pôvodne mal letieť aj Jožo z Očovej, no nestihol sa včas pripraviť, tak sme leteli len dvaja. Ďalšia zastávka bola v Kamennom Moste pri Štúrove kde sme doliali palivo. Odtiaľ sme už leteli ponad Dunaj až do Šamorína a tam sme to otočili do Dunajskej Stredy, kde sme zase tankovali. Let ponad Dunaj je celkom atraktívny, Ostrihomská katedrála, pevnosti pri Komárne, Vodné dielo Gabčíkovo, množstvo ostrovov, slepých ramien a tiež veľa plávajúcich lodí. Veľmi pekný je starý tok Dunaja vedľa vodného diela s množstvom zákrut a jazier. Z Dunajskej Stredy sme pokračovali naspäť do Medovariec, tam sme sa rozlúčili a okolo pol šiestej sme už sedeli na domácich letiskách. Takmer celý let prebiehal v slabej jesennej termike, nič nezvládnuteľné, ale večer keď som si ľahol sa to so mnou všetko húpalo. Celý let trval 5,5 hodiny. Jedinou chybou tohoto výletu bolo, že sme sa nestihli najesť. Karol síce navrhol aby sme si zobrali konzervy, no ja som to odmietol, že načo však pôjdeme na obed. Ten sme však nestihli a tak sme boli hladní. To mi však tento nádherný výlet nemohlo pokaziť.
https://youtu.be/nTtS0ZywX04

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dunaj

Príspevok od užívateľa Laco »

Krása.
A to že treba mať so sebou nejaké jedlo je vel'ká pravda. O tom bude ale iný príspevok. :shock:

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Re: Dunaj

Príspevok od užívateľa robo-b »

No pekne Juro, parádny výlet. Ja som si tiež polietal, no nedopadlo to až tak slávne.

Napísať odpoveď