Kamenica nad Cirochou

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Kamenica nad Cirochou

Príspevok od užívateľa Juro »

Už dlhšie som mal v pláne navštíviť tento kút Východného Slovenska. Nahovoril som ako spolujazdca starého rogalistu Jara a leteli sme. Štartovali sme ráno o 7 hodine. Keďže bolo dosť chladno, tak sme každých štyridsať minút stáli a zohrievali sa. Konkrétne v Tornali, Drienovci a Slanci. Leteli sme priamo cez Košickú CTR, ktorá bola bez prevádzky. Väčšinou sa CTRkám vyhýbam, no teraz som ju kvôli chladu nechcel oblietavať cez kopce. S komunikáciou problém nebol. Za Slancom sme to dali okľukou ponad Zemplínsku Šíravu. Odtiaľ sme preskočili do Kamenice. Tam to bolo zaujímavé, lebo nad pohorím boli mraky a my sme museli voliť trasu pomedzi ne. Bolo to celkom atraktívne. Pristáli sme krátko po desiatej, dotankovali sme, dali sme si čaj u šéfa letiska a čakali na ostatných pilotov, ktorých som tiež volal. Stredoslováci mi volali, že im je zima a neprídu, ale Robo zo Svidníka priletel aj s partiou. Miestna reštaurácia mala cez sviatky zavreté a tak sa môj sen o dobrom obede rozplynul. Samozrejme, že sme si nič nevzali. Aspoň Robo to zachránil a zabezpečil malé občerstvenie. Naspäť sme leteli ponad Humenné, Vranov, Dargov a zase cez CTRku ďalej domov. Už bolo teplejšie, tak sme to dali bez medzipristátia. Výlet sa mne aj Jarovi veľmi páčil, bol som prekvapený hlavne nad hustotou osídlenia Východného Slovenska. Predstavoval som si to tam ako oblasť riedko osídlenú rómskymi osadami a v skutočnosti sú tam veľmi veľké obce s peknými domami a len sem tam nejaká osada. Šírava je veľmi pekne vybudovaná, snáď tam dakedy zájdem.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Kamenica nad Cirochou

Príspevok od užívateľa raf3 »

...Predstavoval som si to tam ako oblasť riedko osídlenú rómskymi osadami a v skutočnosti sú tam veľmi veľké obce s peknými domami a len sem tam nejaká osada...
Juro, bývaš v Prahe už dlho? :mrgreen:

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Re: Kamenica nad Cirochou

Príspevok od užívateľa Juro »

Máš pravdu, znie to trochu hlúpo. Ja som tam však veľmi dlho nebol a takto zhora som Východné Slovensko nevidel nikdy. V správach počúvaš len o problémoch s rómami, žiadnej práci, žiadnych investíciách, opustených dedinách, tak sa mi to dostalo do podvedomia. V porovnaní s Podunajskou Nížinou je tam viac obcí. V každom prípade som príjemne prekvapený.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kamenica nad Cirochou

Príspevok od užívateľa Laco »

Juraj, už si asi pozabudol na základné inštinkty bezmotorového pilota. Zhora sa nepozeráš na rómske osady, či na pekné domy. Dokonca ani cigánske osady by ťa nemali zaujímať. Dôležité je pozorovať architektúru. Lebo keď budeš pristávať niekde na poli či na lúke, tak nech to nie je pri objektoch poznačených indickým stavebným slohom.
:lol:
Inak pekne, dokonca tichúčko závidím. Mne to nevydalo..., som (kým sa ešte dá) slávil najväčšie Kresťanské sviatky.

Napísať odpoveď