ICAO skúška

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

ICAO skúška

Príspevok od užívateľa Juro »

Musím sa pochváliť úspešným absolvovaním ICAO skúšky z angličtiny. Je potrebná na legálne lietanie v zahraničí. Tak som zase o krok bližšie k môjmu tohtoročnému plánu lietať v Bavorských Alpách. Mimochodom dosiahol som level 5. Na lietanie do cudziny stačí aj 4ka, ale aj na tú treba dobre rozumieť. Skúšajú to dvaja, jeden komunikuje a druhý len počúva a hodnotí. Púšťajú aj nahrávky z rádiovej komunikácie a treba o tom rozprávať. Celé sa to nahráva. Level 6 majú rodení angličania.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: ICAO skúška

Príspevok od užívateľa Laco »

Congratulation.
Alebo ako u nás hovríme:
For mister John, you are so clever.
:lol:

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Re: ICAO skúška

Príspevok od užívateľa robo-b »

Kurňa Juro...
ticho závidím

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Re: ICAO skúška

Príspevok od užívateľa Juro »

Dnes som prvýkrát využil svoju angličtinu. Podal som letový plán a preletel asi hodinový okruh cez Maďarsko. Po vzlete som ohlásil Bratislava info, potom Budapest information a znovu Bratislava info pri návrate. Riadiaci boli v pohode rozumel som dobre. Týmto sa mi otvárajú nové možnosti mojich výletov, tak sa teším. Aj keď bez letového plánu je lietanie slobodnejšie, keď niečo zbadáš, môžeš si to ísť obzrieť, tu musíš dodržiavať časy, výšku a každú chvíľu komunikovať. Kľúčom k úspechu bolo, že som premiestnil anténu na vrchol krídlovej anténky. Teraz rozumiem výrazne lepšie. Včera som si zase spravil výlet do Znojma. Ráno som letel tam, s krátkou prestávkou v Senici. Cez deň prehliadka mesta, návšteva hradu, povestného podzemia a večer zase návrat domov. Páčia sa mi tieto dlhé prelety. Autom by to bolo únavné. V rogale si môžem podriemkavať a nerušene obzerať okolie s výnimkou prvej polovice popoludňajšieho letu keď ešte bojujem s termikou.

Napísať odpoveď