Milotice

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Milotice

Príspevok od užívateľa Juro »

Už dlhšie som mal v pláne navštíviť zámok Milotice na Morave. Nachádza sa kúsok od letiska v Kyjove, ako je vidieť na videu. Volal som aj Jara s Karolom, no ani jeden nemohol. Počasie malo byť výborné, tak som išiel aj sám. Chcel som to preletieť v sobotu, ráno tam a večer naspäť, no v piatok ráno boli hmly, tak som neriskoval a letel som už v piatok večer. Výhodou bola vyššia teplota, nevýhodou zase polovica letu v termike. Plán bol prespať na letisku Kraví Hora, kde je pri dráhe hotel. Už som tam vlani bol, tak som si myslel, že to ľahko nájdem. Musel som však letieť proti zapadajúcemu slnku, mapu som mal v batohu, okuliare vo vrecku, tak to bola celkom zábava. V hotelovej reštaurácii som dopadol podobne ako vlani v Kroměříži. Dal som si Bravčovú panenku s opekanými zemiakmi. Dostal som tri kúsky zemiaku veľkosti polovice slepačieho vajca a tri kúsky mäsa polovičnej veľkosti. Toto pre chlapa z Detvy rozhodne nemohlo stačiť. Žena mi chcela na cestu nabaliť langoše, no ja som ich však nevzal. Nabudúce budem múdrejší. V sobotu som si dal v hospode v Miloticiach 600 gramov pečených rebierok na cesnaku s polkou chleba, to už bola iná káva. Ráno som chcel skoro odštartovať, no krídlo som mal pokryté milimetrovou vrstvou srieňu. Nebol som si istý, či by to vadilo a nemal som chuť to skúšať, tak som čakal a šúchal to handrou. Podarilo sa mi odštartovať až o pol ôsmej. Letel som okľukou ponad Mikulov, Valtice, Lednice, to ma nikdy neomrzí, a ponad Milotice som pristál v Kyjove. Po ukotvení krídla som šiel na prehliadku zámku, do hospody, pokecal som s miestnymi pilotmi a o piatej som štartoval domov. Hneď po štarte ma vycucol trojmetrovým stupákom mrak, bolo to veľmi efektné. Po hodine ma však už ruky poriadne boleli, našťastie termika postupne ustala.
https://youtu.be/cXcK1CDQAC8

Napísať odpoveď