Olomouc

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Olomouc

Príspevok od užívateľa Juro »

Ďalší z mojich výletov smeroval do Olomouca. Včera ráno som štartoval o piatej z Lučenca, cez Sliač do Prievidze. Mal som veľmi silný protivietor, asi 40 km/h. Skoro som to vzdal. Za Prievidzou však vietor trochu zoslabol a tak som pokračoval cez Trenčín a o deviatej som už pristával v Olomouci. Prevádzka tam je riadená, lebo sa štartuje smerom od mesta a pristáva sa smerom k mestu, bez ohľadu na smer vetra. Ja som musel štartovať po vetre, problém to však nebol. Mal som šťastie, lebo v Olomouci sa konal zlet lietadiel. Priletelo ich asi 80. Hneď ma tam privítali a keď som im povedal odkiaľ som, tak ma hneď zaviedli k občerstveniu, "Tomuto človeku dajte hneď najesť, letel sem celú noc". Inak sa ma ujala Hanka rogalistický nadšenec. Zabezpečila mi palivo, občerstvenie a ubytovanie. Ja som ju zase večer povozil. Urobili sme nádherný dvojhodinový let po okolí. Ja som bol celý nadšený a Hanka celá zmrznutá. Jej prilba sa nedala pripojiť na môj interkom, tak mi to nemala ako povedať. Cez deň som si urobil prehliadku mesta, návštevu arcibiskupského paláca, obrazárne. Keď letím do Čiech, tak mám pocit, že sa vraciam v čase. Cena ubytovania na letisku 81 korún, návšteva paláca 70 korún a strava v meste podobne. Večer ma prišli pozrieť miestni rogalisti. Jeden z nich robí podobné výlety na Slovensko, tak sme si vymenili kontakty. Ráno som štartoval o pol piatej a po krátkej prestávke v Partizánskom som o ôsmej pristál v Lučenci.
https://youtu.be/NExlzvCC2wE

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Olomouc

Príspevok od užívateľa Rebro »

Pekny pribeh z lietania. Mi pride, ze lietaci v Cechach sa stale chovaju ako velka rodina. A dobre im to funguje.
Inac, minule si ma inspiroval s Miloticami a siel som si ich pozriet ako turista :) Tesim sa na dalsie tvoje zazitky.
Monotrike

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Re: Olomouc

Príspevok od užívateľa Juro »

Pridávam teda ďalší prelet. Teraz to bolo s letovým plánom cez Maďarsko. Letel som s rogalistom Jarom ako pasažierom. Trať bola: hrad Nograd, Visegrad, Ostrihomská katedrála, pristátie v Kamennom Moste a odtiaľ už bez letového plánu do Lučenca. Let bol pokojný, len pri vstupnom bode do Maďarska sme sa riadiacim letovej prevádzky trochu horšie rozumeli, ale pri ďalších bodoch to už bolo dobré. Táto oblasť Maďarska je podľa mňa veľmi pekná, samé lesy, Dunaj, hrady, len núdzovo pristáť sa tam veľmi nedá. Jara som sa radšej pred štartom spýtal či vie dobre plávať.
https://youtu.be/GKI0Nip1F3A

Napísať odpoveď