Nemecko 2016

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Nemecko 2016

Príspevok od užívateľa Juro »

Výlet sa nezačal najšťastnejšie. Mal som silný protivietor a tak som musel zmeniť pôvodný plán moravské letisko Kraví Hora na Partizánske. Tam som aj prespal. Cestou som sa aspoň vysielačkou zvítal s pilotmi prichádzajúcimi na preteky do Lučenca. Pre mňa bol let do Nemecka absolútnou prioritou. Na druhý deň to vyzeralo dobre. Rozhodol som sa obletieť piešťanskú CTR zo severu a dobre som urobil, lebo celý juh bol v hmle. Ja som tú hmlu oblietal po pohorí na hranici s ČR, kde však mrholilo. Zaletel som až po Břeclav, no ďalej sa už nedalo. Videl som pred sebou len bielu stenu. Na letisku v Břeclavi som zastal pri malom lietadle a tam zrazu zo spacáku spod krídla vyliezol chlapík, meno som zabudol, tak ho nazvem Lesný muž, podľa jeho výzoru. Hneď sa mi ponúkol, že ma odvezie po benzín, že tiež takto lietava a vie aký je to problém. Sťažoval sa mi, že sa práve vrátil z obletu Poľska a nemá parťáka. Ja som sa mu vyplakal na pleci, že to mám to isté. Po natankovaní som sa pokúsil znovu letieť. No nič sa nezmenilo, tak som sa vrátil do Břeclavi. Urobil som si výlet do Ledníc a do Frymburku na Šumave som letel až večer. Priletel som tesne pred zotmením, lebo som mal protivietor. Tam ma sprdol majiteľ letiska, že som mu nezavolal. Ja som však volal, ale na zlé číslo. Obidva miestne penzióny boli plné a ja som musel spať v stane. Bol tam hluk od cesty a strašná zima. V stane už nikdy viac, vôbec som sa nevyspal. Ráno sa urobila hmla, no jeden koniec dráhy bol viditeľný, tak som odštartoval. Nad hrebeňom Šumavy boli mraky, tak som nevedel či ju preletím ale nakoniec sa dalo. V Nemecku vládlo vládlo krásne slnečné počasie. Mal som namierené do Bad Endorfu. Bolo pol deviatej keď som priletel. Je tam však riadená prevádzka a ja som sľúbil, že priletím až po deviatej, tak som využil čas a letel do Álp, do Berchtensgadenu. Bol to jeden z mojich najkrajších letov. Odtiaľ som sa vrátil na letisko s poslednými litrami benzínu a na moje prekvapenie mi riadiaci oznámil, že rogalá neprijímajú. Ja som sa však ohradil, že deň predtým mi to ktosi v telefóne dovolil a že už nemám benzín, tak ma pustil. Na letisku sa traja asi 70 ročný piloti radili čo so mnou keď k nim prišiel asi 50tnik, no čo sním už je tu tak tu ostáva a našli mi aj hotel a pomohli natankovať.
V nejakom filme zaznelo, že keby bol Pánboh nemec, bol by na svete poriadok a to aj platí. Večer som sa musel z lietania vrátiť do siedmej a ráno štartovať až po ôsmej, vždy si to musel riadiaci zapísať. Inak velil tam asi 90 ročný dedko, keď sa o niečom dohadovali vždy sa obrátili na neho a potom sa už o tom nediskutovalo. Bolo to celkom zábavné, to on mi dovolil priletieť. Na druhý deň ráno som odštartoval na ďalší let do Álp. Keď som sa obzrel, zbadal som že mi klepe chladič oleja. Zvyknem si takto vo vzduchu občas kontrolovať rogalo. Ihneď som sa vrátil na letisko a zistil som, že na jednej strane odlomený. Chlapi na letisku mi ho provizórne privarili, no potom som zbadal, že ako narážal do vodného chladiča, tak ho prederavil a bolo po lietaní. Na ďalší deň mi zohnali servisáka z Rotaxu, ktorý chladič vymenil. Voľné dni som trávil v miestnych kúpeľoch, vraj s vysokým obsahom Jódu, ja som tam však cítil len Chlór.
V ten istý deň večer som sa vrátil do Čiech. Cez Šumavu do Jindřichovho Hradca, kde ma už poznajú. Čakal ma tam nocľah a rezeň XXL. Na druhý deň som pokračoval domov, no v Holíči som musel let kvôli zlému počasiu prerušiť a domov som sa dostal až večer. Už som toho mal dosť. Pôvodne som chcel v Nemecku navštíviť viac letísk, no tá noc v stane ma obrala o veľa síl a následná porucha aj o ten zvyšok. Výlet to bol zaujímavý no určite by bolo lepšie neletieť sám. Tiež platí, že počasie je dobré buď tu alebo v Nemecku, je to príliš ďaleko.
https://youtu.be/Kj9vILFpyN0

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Re: Nemecko 2016

Príspevok od užívateľa Juro »

Cestou som stretával veľmi záhadné objekty.
https://youtu.be/eG6VzuMqQmA

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nemecko 2016

Príspevok od užívateľa Laco »

Juro, krasne. Dobre sa to cita, dobre pozera (dobre ticho zavidi.) Z videa vidiet tvoju bezhranicnu doveru k pohonnej jednotke :D
A ako hovoria islandania (a mnoho inych) neexistuje zle pocasie, iba zle oblecenie. Ja len poopravim, ze podmienky na noc v stane si mal urcite vhodne... :D :D

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nemecko 2016

Príspevok od užívateľa juraj »

Juraj, už len čakám, kedy sa vyberieš buď za veľkú mláku alebo k nášmu veľkému východnému bratovi :-) Stredná Európa Ti začína byť malá. Krásny zážitok.

Napísať odpoveď