Eger

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Eger

Príspevok od užívateľa Juro »

Celú akciu spískal Karol. Niekde zistil, že v Egri sa má konať zlet rogalistov. Tak začal na mňa naliehať, aby sme leteli. Ani sa mi veľmi nechcelo, lebo chladič mám stále len provizórne pripevnený a navyše sa mi pokazila aj vysielačka. Karol bol však veľmi dôrazný a ja som súhlasil. Potrebovali ma totižto na legálny prelet hranice, na podanie letového plánu a na komunikáciu. Nakoniec sme leteli štyri rogalá: Miro spod Tatier, Karol z Horehronia, Jožo z Očovej a ja s rogalistom Jarom ako pasažierom, ktorý prispel vysielačkou. Stretli sme sa v piatok večer v Lučenci. Odtiaľ sme zaleteli priamo do Egru, však je to hneď za kopcom. Tam nás čakal Laco, slovenský rogalista lietajúci v Egri, ktorý nám zabezpečil ubytovanie a večer nás odviezol do Údolia krásnych žien na večeru a víno. Tam chodila od stola k stolu vyhrávať ľudová hudba a vyhrávali až kým im človek nezaplatil, hrali tak hlasno, že sa nedalo rozprávať a tak každý zaplatil. Celkom dobrá obchodná stratégia. Skoro ráno sme šli na letisko lietať. Vo vzduchu sme sa rozdelili. Ja s Karolom sme leteli na vysielač Kékes a potom k rieke Tisze. Ostatní lietali len po okolí. Maďarsko má kopce len na severe, zvyšok krajiny je rovinatý, ale povodia riek sú veľmi zaujímavé, je tam veľa močarísk. Nad vysielačom bol Karol nadšený, ale nad Tiszou mi stále čosi mumlal do vysielačky, že sa nechce utopiť v bahne, že ho už tlačí riť a podobné nezmysly, ktoré som však nebral vážne. Mnohokrát som ho už videl sedieť celé hodiny v krčme a jeho riť bola úplne v poriadku. Pri návrate sme pristávali spolu s maďarskými rogalistami, čo sa ukázalo ako veľmi výhodné, lebo sme dostali lístky na obed. Ostatní z našej partie nemali nič. Kto málo lieta si nezaslúži. Pristálo tam okolo 30 rogál, okrem toho tam lietali lietadlá, padáky, vrtulník, vírnik, mnohí bez vysielačky krížom ponad dráhu, bol tam riadny chaos. Poobede sme sa všetci vybrali na kúpalisko. Chlapi mali v očiach výraz človeka, ktorý vie čo chce. No ako som už mohol tušiť, skončili sme v krčme. Vraj sú strašne dehydrovaní. Chlapi prídu do krásneho historického mesta s veľmi známym kúpaliskom a ich zaujíma len kde čapujú pivo. Ale bola aspoň sranda. Na kúpalisko a na zámok môžem ísť aj so ženou. Večer sme okolo piatej leteli do Lučenca a tam sme sa rozišli. Akciu hodnotím veľmi pozitívne, bol kopec srandy.
https://youtu.be/YVDyrKZm1n0

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Eger

Príspevok od užívateľa eduardo »

Pekne,pekne. Ale rozmyslam ako Ja rogalista stihal toto vsetko a este aj v sobotu polietat na Kralovke a ako zhanal Laco ubytovanie v madarsku, ked vie iba "jo napot" a "csokolom". :lol: :lol: :lol:
inak musela to byt dobra akcia, ticho zavidim najmä to lietanie nad Tiszou.

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Re: Eger

Príspevok od užívateľa Juro »

Laco z tohoto výletu bol Laco Horvát, ktorý vie dobre po maďarsky.

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Re: Eger

Príspevok od užívateľa robo-b »

Juro, a kde máš nejaké špionážne zábery ostatných rogál, nech máme čo vylepšovať.

Juro
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So Jún 14, 2014 9:55 am

Re: Eger

Príspevok od užívateľa Juro »

Ja som rogalá nefotil, ale Karol ich má hádam všetky. Boli tam samé Apollá a jeden Bionix. Mnohé vyzerali veľmi dobre.

Napísať odpoveď