1.1.2014 Kapušanský hrad

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

1.1.2014 Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Dlhé ráno ale nakladám a o 12tej som na kopci. Vlado je už po krídlom, pofukujú nárazy do 10. Filmujem a on štartuje. Je zima a Vlado si pekne poletuje. Potom štartuje Paľo, Marian. Pomaham Jurovi, ide to dobre aj ked vietor je dvojchlapový. Vzdávam dnešný deň bez kvalifikovanej pomoci na štarte. Bude aj nabudúce. Foto za chvíľu.
https://www.facebook.com/photo.php?v=38 ... =2&theater
Naposledy upravil/-a jaro v St Jan 01, 2014 7:04 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.1.2014 Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa sidewinder »

dneska 1h20m a neskutocna zima..
Jaro velka vdaka za pomoc a obetovanie lietania..

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.1.2014 Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Majo mam video z tvojho priblíženia. V podstate tam nič nevidno len si vo veľkej výške nastúpil na finále, robil opičky a tak. Bolo to ešte na dve zákruty a až potom dole. Paľo detto, naviac po vetre.
Ale som vytešený s vami, ja si to odkrútim až bude vekšia zima.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.1.2014 Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa sidewinder »

to neboli opicky :-) to som bojoval s kridlom a turbulenciou. :x

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 1.1.2014 Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa juraj »

Taketo novorocne lietanie som este v zivote nezazil. Dakujem Palovi za teple nohavice a Jarovi za drzanie vtaka na starte. Prikladam zatial foto:
https://plus.google.com/photos/11222855 ... banner=pwa" onclick="window.open(this.href);return false;
Video pridam neskorsie. Fantasicke lietanie nad mrakmi pri Velkej strazi.
Gratulujem Vladovi a Palovi k prvym hodinovkam, zial, nemali sme to kde zapit, zabudli sme, ze restiky su este zatvorene. Museli sme sa uspokojit s cajom z termosky :)

Pavol Cimbák
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So Nov 19, 2011 9:57 pm

Re: 1.1.2014 Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa Pavol Cimbák »

Vrela vďaka Jaro za zvoz auta. :idea: Kto dnes neprišiel, môže banovať. Nosil celý kopec až po Fintice. Keď to poviem ja, tak viete čo to znamená, že naozaj nosil. Rada Starších perfektné vyhodnotila situáciu.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 1.1.2014 Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa Laco »

Gratulujem k peknému polietaniu. Trochu ticho závidím (okrem tej zimy)... Už sa teším na jar a pred tým ešte na Hájsky výšľap.
No a samozrejme nezabudnime ešte na novoročné lietanie. Aj keď Juraj už zažíva "deža-vú", tak toto predsa nemohlo byť novoročné lietanie. Nespĺňalo to žiadne atribúty novoročného lietania (no dobre, tak možno dátum, aj to by sa dalo polemizovať - čo tak juliánsky kalendár...), absolútne nevhodný kopec, neprítomnosť kultúrneho referenta, zatvorené krčmy na poletový rozbor... :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.1.2014 Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

sidewinder napísal:to neboli opicky :-) to som bojoval s kridlom a turbulenciou. :x
Tak maš kerovať a nie opičččkovať :lol:
... kto nema v hlave ma v nohach, toto poznáš. rogalista si to zvlášť užíva aj rukami a vo vetre ... parada. :lol: :lol: :lol:

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.1.2014 Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa Michal »

Gratulujem k prvym hodinovkam. Ked fuci nezvyknem pristavat pod kopcom. Radsej nad stanicou , alebo pri Finticiach. V turbulencii sa mi osvedcilo sa skor preklopit - nizsie tazisko , lepsia paka v rukach , praca nohami. Chce to ale dobre vyviazanu hrazdu a posuvne tazisko.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.1.2014 Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Tu kde Juro sme pristávali 20 rokov a dalo sa. Keby Juro mal viac pristátí pod hradom trafil bz sa o 100 m skôr do jamky. V jeho prípade to ale nie je podstatné, ved pristáva jak malý boh.
Dole kde pristál Vlado mohol aj Marian len to dostatočne nestočil. Turbulencia, keď nie je slnko nie je až taka hrozná. Ale hovorím z pohľadu pešieho turistu.
Tak ako so všetkým treba trénovať.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.1.2014 Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ja som celi cas poskuloval na tie zazelenane polia okolo cesty, a tie misove fintice. riesil som dilemu.. ci sadnut v turbulenciach hned dole, a mat pri sebe auto a sediet v teplucku.. alebo este niekde mrznut mozno hodinu kym dojdu po mna ostatny. obuty som bol len v tenkych cinakoch lebo nic ine mi do postroja nevojde..taky som bol vymrznuty, ze zvolil som radsej teplucko v aute a sadal som ako som sadal..
Juro to robil pekne ale to by som ja nedal. az tolko zas nalietane s tym kridlom nemam.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 1.1.2014 Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa juraj »

Citim potrebu k Marianovi nieco dodat. Kym ja som bol skutocne dostatocne teplo obleceny a zimu som citil len cez moje opotrebovane, rozumej roztrhane rukavice, Marian bol oproti mne nalahko a viem si predstavit, ze skutocne klepal kosu. To uz, aspon podla mojich skusenosti, clovek straca silu, rychlost reakcie a casto i spravny usudok. Asi Marian urobil to najlepsie, co v tom case bolo v jeho moznostiach.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.1.2014 Kapušanský hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Hlavne bolo to bez straty "desiatky". Ja som si to nacvičil podľa strumov okolo cesty, pri domoch. Tam stačaš kým nemáš ich vrchol a potom fik, fik okolo nich do jamky ku rukávu. Aj ked fúka juh zboku vždy to tam je v malej ľavej zákrute proti kopčeku. Raz som to preletel a namiesto toho aby som držal smer na Z ako Juro, viac som to otočil a popod tie drôty do tej druhej jamky kde sa tu už naozaj dá položiť. Môže tu byť ešte ukaz ako sa stal Plučovi na Kokave že ťa kopec odtlačí od seba, preto to treba mať na zreteli.

Napísať odpoveď