Straník 18.1.14

Letové dni 2014
MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Straník 18.1.14

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Počasie nás donútilo zahájit sezónu 2014 troška skorej tak sme neváhali a šli do toho. Síce som mal v pláne prevetrať šarkana hned druhého januára ale neak som nevedel zohnať parťáka na novoročný let tak s malím oneskorením ale predsa k tomu prišlo. Na štarte dulo celkom rezko a všetko teplé oblečenie ktoré som nahádzal do tašky zostalo pekne v nej. Bolo to v celku kludné lietanie bez extra turbulencií. Nosilo to do 1200 mnm a telé počasie nám umožnilo pohodové brúsenie svahu celú hodinu aj kúsok (((: Pripájam krátke video.

http://youtu.be/pbQb-16OPDo" onclick="window.open(this.href);return false;
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 18.1.14

Príspevok od užívateľa sidewinder »

pjekne pjekne :-)

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 18.1.14

Príspevok od užívateľa Chefo »

Parada chlapci. Len tie starty trochu naskakane :D:D. Gratulujem ku kridlam aj k polietaniu :)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 18.1.14

Príspevok od užívateľa jaro »

CHlapci, mate to odkukané jeden od druhého a od Nora. Uhol nábehu, obúvaš sa do fusaku ked držíš ešte trapézi. Pozri sa na uhol nábehu v prvých 20 metroch letu. Nie je to úplne normálne. Na nohy máš čas. Keď prechytíš na hrazdu, tak poloha tela v podstate posuva ťažisko dopredu. To je to čo pri štarte potrebuješ. Ked zasunieš nohy poloha ťažiska sa zase posuva dozadu a o to viac ti uteká uhol nábehu. Spomeň si čo sa deje pri pristávaní, ked vyzuješ nohy. Potlačí ťa to dopredu a zrýchliš až potom sa preklápaš. Pozrite si videjko alebo aj iné a uvidíte že je to tak.
Na kopci si "nakresli" vrstevnice vzduchu a ty sa musíš s krídlom do nich vsunúť. Nehrabať tam ako s lopatou. Zvlášť vtedy ked vám tak pekne fúka.
U nás bolo nanič počko tak vám len ticho závidím.
Letu zdar.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Straník 18.1.14

Príspevok od užívateľa Laco »

... ale to video počas letu je dobrý študijný materiál. Nemáš ho celé, nezostrihané?

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: Straník 18.1.14

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Tento letový deň si chalani sami vybrali, vyhodnotili, aj odlietali.

Keby ste mali taký komfort, ako majú oni, aj vy by ste si mohli dovoliť drobné pochybenia. Osobná doktorka spolu so zdravotnou sestrou s vami určite na kopce nechodia.
Erik sa rozhodol prvý krát odletieť s výkonným dvojpoťahom v podmienkach podobných, ako keď majster SR radšej nerozopol zips.
Aj ja som mal pochybnosti, či na to má, ale skúste zastaviť buldozér.

Jaro v zásade nenapísal nič zlé. Zato neviem, či práve Chefo môže kritizovať techniku štartu, keď pritom zrušil nejedného atlasa.
Veď oni to dávno vedia aj bez vás. Aj váš Noro určite vie o svojich nedostatkoch.

V tom videu však o to vôbec nejde. S optimizmom vidím, ako sa im otvára Zobor bez stresu, či doletia k pristávačke. Kto z nás má rampu v extraviláne?

Toľko na obhajobu mojich kamarátov, rogalistov z Nitry.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 18.1.14

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Brano-TO napísal:Tento letový deň si chalani sami vybrali, vyhodnotili, aj odlietali.

S optimizmom vidím, ako sa im otvára Zobor bez stresu, či doletia k pristávačke. Kto z nás má rampu v extraviláne?
Praveze Zobor bez stresu znamena mat 100 percentne starty.
Inak nam budu ukazovat stres nadalej a zas budem musiet odletiet prvy aby som sa na to nemusel nepozerat :)

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 18.1.14

Príspevok od užívateľa Chefo »

Zato ze som zrusil koli odjekakanemu startu nie jedneho, ale dva atlasy :D mozem aspon upozornit na to, koli comu sa mi to stalo inych ;). To je zakon evolucie :D. Neviem preco sa chces radsej drzat hesla radsej nevidime nic zle, nech sa premna zamna aj pobiju. Trochu mi to pripomina situaciu, ked by si nechcel upozornit pred startom niekoho, ze sa nezapol o uvaz len preto, ze sa ti to stalo niekedy v zivote tiez. .. Inak ako vzdy chlapcom drzim palce...ved oni to vedia :)

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Straník 18.1.14

Príspevok od užívateľa Laco »

Neviem, nechcem dúchať do ohňa, radšej by som ho hasil...
Poviem len toľko, po prečítaní tohto článku (klikni tu) sa snažím vnímať všetky "komentáre" lietania akosi inak.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Straník 18.1.14

Príspevok od užívateľa eduardo »

Tak Laco sa nam dal na psychologiu... :lol: Tolko diagnoz a cudzich slov pokope v jednom clanku. Uffffff

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Straník 18.1.14

Príspevok od užívateľa Laco »

Edo, na nič som sa nedal. A cudzie slová ma až tak netrápia. Ale rád by som sa dožil...
A je normálne (teda ľudské) hľadať chyby inde, len nie v sebe. Keď to človek robí v robote, tak hrozí maximálne to, že dostane výpoveď. A keď ju dostane, tak bude naďalej žiť s pocitom, že jeho bývalý šéf je k..., jeho kolegovia boli k... a on jediný je normálny.
Ale tu je rozdiel oproti lietaniu, lebo pri lietaní hrozí že veta: "... tak bude naďalej žiť..." nemusí zostať pravdivá. :?

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník 18.1.14

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Laco napísal:... ale to video počas letu je dobrý študijný materiál. Nemáš ho celé, nezostrihané?
Polovičku mám iba. Druhá polovica suboru je niekde na orbite http://youtu.be/XxKSLROKDM0" onclick="window.open(this.href);return false;
Wills Wing T2C 144

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: Straník 18.1.14

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Chlapi, my sa tu nebavíme o štartoch v ideálnych podmienkach. Na všetky tie nežiadúce aspekty (o ktorých viem) odleteli .
Nie ukážkovo, zato bezpečne. Zbytočné sa v tom vŕtať.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 18.1.14

Príspevok od užívateľa jaro »

CHcel by som Braňo reagovať nie ale nasrdený.
Chlapci, možno až na jeden alebo dva prípady diskusie tu ne stránkach boli vyrývačne a nepochopené. Všetko ostatné je tu písané s cieľom debaty a diskusie ku problémom a online udalostiam. K tomu nám internet pomáhaj. Dúfam že hovorím za viacerých.
Nemáme až tak veľa priestoru osobne diskutovať a preberať to čo vidíme a počujeme. Preto píšeme a prispievame. Nebudte taký úzkoprsí že si všetko beriete k srdcu. Zase vám dám za príklad Nora. Koľko sa do neho nahučíme ako to má robiť, ale preto aby sme si ho chránili, aby sme si s ním polietali.
Berte to teda aj vy takto. Ja viem a videl som že vietor bol rezký, ale lietatelný. Ja som nepísal o tom ako si to mal tam urobiť. Pisal som o tom ako by si to mal robiť stále. Bude to aj lepšie vypadať aj lepšie pre tvoj štart. Aj ja by som samozrejme potreboval veľakrát sa vidieť, alebo mi povedať ako som to jeb.. o zem. Čo už, pozerám videjka, pozerám youtube, sledujem a vši mam si. Návyky su hrozná vec, preto píšem a snažím sa pomôcť.

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník 18.1.14

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Dámy ....šecko v porádku zemáky v rádku .... čítame radíme píšeme....občas písomná komunikácia vyznie možno troška vyrývačne ale LIVE to je vždy inak ved to vieme (: Chefo ten kalendár ... goodjob. Dúfam že na Jar na Zobore nás už bude minimálne o 4roch viac :D
Wills Wing T2C 144

Napísať odpoveď