22.3.2014 Dubina

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

22.3.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

Dnes ufučane ale výživné. Vietor od 19 km do 36, rôzne vo výškach, stúpania do 4 m. Tak sme si penke polietali a pofilmovali.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 22.3.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

... ta to len toľko? Ta daj dajaky XContest, né?
A ostatní nelitali? Asi oddychujú, ,bo šickych ruky boľa. :-)

OK, aj tak som Vám dnes pri pozorovaní Vás cez ďalekohľad poriadne závidel. Určite ste sa v tom vetre natrápili a možno aj trochu vymrzli.
Verím, že sa nabudúce od toho kopca už niekto konečne "odstrihne" a zaletí až k Tatrám - nech tú 50-eurovku v kešeni už tak dlho nesuším! :-)
No dobre, keď ináč nedáte, pridávam ešte aj pozvanie na pizzu do Utópie! :-)
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: 22.3.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

V zostave MarekD, JaroM, JaroS, LacoG, RoboM + na štarte v tom fučáku pomáhali Igor a PeťoG
5 pilotov a 6 leteckých rádiostaníc...to človek aby okrem farby krídla evidoval ešte aj volaciu značku aby vedel kto je kto...

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 22.3.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Však Vás nikto nešiel zabiť, ak niekto potreboval komunikovať s druhým (aj po mene)!

Teraz by bolo dobré povedať, kto ako mal usporiadané rádio, či skôr mikrofón.
Super bolo počuť Jara S, Mareka a celkom dobre aj Laca; Robova komunikácia bola veľmi ťažko zrozumiteľná - bolo ho počuť tak, akoby mu do mikrofónu strašne fučal vietor; Jara M počuť jasne, ale slabo!
Treba sa z toho poučiť a niečo s tým urobiť.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 22.3.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa Laco »

O.K., nabudúce si dám mikrofón k ústam. :wink:
Som sa veľmi tešil, že Edmond má službu a budeme si môcť fajnovo pokecať. Aj keď vo mne furt hlodal ten pocit, že treba komunikovať tak, ako sme sa učili "rádiooperátorsky". Zato počúvať JaraS. s Edmondom bol naozaj zážitok :lol:
Deň ufučaný, viac som sa bál ako bolo reálne "rozbité", tuš začiatok sezóny pre nevylietaného pilota...
Som rád, že som sa opäť zžil s krídlom.
Ešte verejné uznanie... cestou sme čistili príjazdovú cestu na kopec... ale bolo vidieť výrazne znaky, že o tú cestu je onakvejšie postarané... ešte trochu a je z nej 4-prúdovka. :shock:
Robo, učiť sa značky je zbytočné. Stačí vnímať non-verbálnu komuniáciu.
-ten, u koho nepočuť šum vetra v pozadí - Edmond
-ten, čo začína vysieanie vecne (bez toho, aby povedal svoju značku... - Jaro S.
-ten, ktorého počuť zrozumiteľne ale veľmi potichu (ako zo záhrobia) - Jaro M.
-ten, ktorého (takmer) nepočuť, (len vietor) - Robo M.
:lol:
Na mňa musí dať komentár niekto iný. (ja sa počujem dobre, aj rozumiem čo hovorím... :lol: )

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 22.3.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Laci, ... som vedel, že tu čosi chýba - ten Tvoj , klasickým, odľahčeným štýlom napísaný príspevok. :D
Nezaprel si v sebe zabávača a človeka s pozitívnym prístupom k životu - takí by mohli byť kandidáti na prezidenta! :lol:
Viem si Ťa predstaviť aj ako moderátora dnes plánovaných kandidátskych duelov. Mám obavy, že sa tam dnes bez nejakej zmierlivej duše pobijú do krvi. :evil:

Tomu vysielaniu a počuteľnosti by som aj tak odporúčal trochu viac pozornosti. Pri podobnej situácii a za iných okolností - let pilota ZK s Robovou rádiostanicou vo výške nad 4 tis. stôp na východ od Dubiny cez najcitlivejší priestor priblíženia IFR lietadla, môže riadiaci na TWR bezmocnosťou zosivieť, nehovorím o iných možných dôsledkoch!

Zlá rádiostanica je totiž pri lietaní v riadených priestoroch hotovou katastrofou, najlepším predpokladom pre ohrozenie bezpečnosti a nočnou morou riadiacich.

Skúsme to spolu v inej téme z technickej stránky rozdiskutovať nielen pre pre zlepšenie vysielania konkrétnych RS, ale i pre poučenie iných. :wink:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.3.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

MOje hodnotenie počutelnosti:
Edmond 5
Laco 3
Jaro 1-0
Marek aj vysielal&,
Robo 1-0
Toto by sa dalo zlepšiť keby soom si pridal hlasitosť ale to sa nedá lebo by mi praskol bubienok ked zaklučuje Edmond.
Ten má neskutočnú silnú moduláciu. Naviac pri tej mojej hlučnej Ikaro prilbe prichádzam aj o niektoru komunikáciu lietadiel.
Tých dvoch na VT som v podstate počul dobre, niektore eroplany ale slabo. Preto by si mal Edmond niečo urobiť a klesnuť o dva stupne dole, už sme o tom hovorili. Vy tam máte na veži kľud tak by s tým nemal byť problem.

To "Ten čo pomalý a hrubo hovorí" Laco, ja som sa tiež dosť vybál ale pre podporu slovenského ZL to nezverejňujem aby som neodrádzal ostatných mladých a nádejných. Zase ma Edmond volal vtedy ked som stískal ritku v stupaku a turbulencii preto moje strohe vety. Ale ved vieme že Edmond je tam. Inak ani tí dvaja na VT neriešili nejaké extra noty. Myslím že nie sme vo Švechate aby sme zahltili rádio.

Ale bolo to naozaj fajné, ja som chcel skočiť do zadu na VT ale z Kozieho chrbátu, tam to bolo ale rozbité asi z hrebeňa Kráľovky. Nenašiel som vysoký stupak, Asi aj za to že z výškou to už nad 1500 točilo vietor Z až SZ a prišiel som na to kus pozdejšie. Robo ma tiež inšpiroval ale bol som v strede hrebeňa a 1600 m sa mi videlo málo na jeho dobehnutie. Potrebujem trénovať landings v známom a dobrom teréne.
Ruka ma večer pobolievala ale teraz je to už dobré.
Ešte jeden postreh. Vo vzduchu bolo veselo a úžasne lebo na každú stranu bolo rogalo vidieť :-) "Dubina tys držiteľkou lietania"

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 22.3.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa Laco »

jaro napísal:... "Ten čo pomalý a hrubo hovorí" Laco,...
No tak si ma vymákol. Po večeroch nacvičujem hlas, aby pri vysielaní mali všetci pocit, že hovoria s veľkým a mocným chlapom. :o
Inak som aj nad tým rozmýšľal, že takto technicky (a možno aj komunikačne) vybavení... by nás niekde na LAX nakopali do ... :mrgreen:
Naštastie, my si to u nás doma môžeme dovoliť. 8)
Naďalej ale zastávam názor, že TWR Tatry je najlepšie miesto na učenie sa reálnej komunikácie.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.3.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

http://youtu.be/T0gokhBo9Gs
Ostatní pridajte foto tiež.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 22.3.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Pekné, Jaro!
Zo vzduch to, aspoň na tom videu, vyzeralo viac presvetlené, než sa mi to zdalo zo zeme. ...a vario pípalo niekedy dosť besne!
Dúfam, že tu nájdeme fotky aj od iných chlapcov.

Čo to máš za kamerku?
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.3.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa marek pp »

Zdravím páni.
Posielam link na pár fotiek a jedno video zo soboty.
Robo, k tvojmu pristátiu som už nestihol dobehnúť :-).

http://uloz.to/xrEsitwJ/dubina-22-3-2014-zip

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.3.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

Mam MagiCam, ma to aj Juro KE. Teraz dokonca je nejaký novší typ, asi reagujú na vylepšenia GoPro 3.
Mal som nastavený len stredný uhol záznamu a len stredové pole snímania parametrov pre expozíciu, preto je to kus prepálené v časti oblohy.
Už som to poprestavoval tak som zvedavý nabudúce.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.3.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Pozrel som tie marekove fotky.. a zavidim, velmi velmi.
Sice je ta dubina daleko :) ale dubina je dubina..
A gaspiho som nespoznal absolutne.., na tej pristavacke s tym lietadlom to je tiez gaspi??

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.3.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa pegas »

Hej to som bol ja. Robil som meranie smeru vetra na pristávačke :-)
A aj na Sojkovej kamere - ten vyškerený ksicht na celú kameru - to som ja :-)

Vo výške 120m fúkal JZ, a pri zemi takisto.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.3.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa sidewinder »

No kym si neprisiel ku kamere blizko som netusil. az ked si sa pokrutil v tom rybom oku som rozpoznal rysy :-D,
Nic musim zacat poctivo chodit na klub lebo zabudam tvaaare :-).

Napísať odpoveď