28.3.2014 Kohut

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

28.3.2014 Kohut

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Dnes v zostave Ja Laco a Robo, poobednajsi kohut.
U mna v pohode start a krasne pristatie.. to medzi tym nestoji za rec..
Ty co polietali snad napisu viac.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 28.3.2014 Kohut

Príspevok od užívateľa Laco »

Takí tu nieni sú... :?
Kohút ukázal svoje tradičné kvality. V KE fučák jak divý, v PO vyvracalo stromy a pod Kohútom príjemný slabučký vánok. Marián ako vzorný člen deltaklubu DRAGO-šek rozkladá na pristávačke ukážkový rukáv. Smer vetra bolo vidieť zo štartu, zponad hrebeňa, a určite aj zo Sabinova. (pochvala). Na štarte fúkalo tak 3-4m/s na komoru. Kým sme sa rozložili (cca 15.00) zoslablo, a začali závany zo západu, z juhu... Nad nami sa sformoval celkom pekný kumul. Keď sa odpratal, tak aj vietor sa vrátil, ale už bol viac zo západu. Počkal som na štartovateľný interval (na 2x :shock: ) a zamieril nad lúčku. Trápením som sa vyškrabal cca 100 m nad štart, potom to zdochlo a keď som už bol pod výškou štartu a robil poslednú zákrutu pred nasadením na finále, tak to slabučko zabralo. Vyškrabal som sa znovu, tentoraz už nad hrebeň. Tam to už držalo vcelku spoľahlivo, ale hore to bolo ešte viac zo západu. Teda aj ródeo to bolo veselé... Niekde medzi tým odštartoval Majo, bohužiaľ nechytil sa. Keď sa neuchytil ani Robo, tak som zahlásil, že idem pristáť. Robo mi síce povedal, aby som zostal, keď sa dá, ale čo tam budem sám visieť jak saláma v špajzke... :roll: Nenechám predsa kamarátov čakať. (Asi už stárnu, nebo hloupnu snad, já sem měl...)
Pristál som krásne (sám sa čudujem), kofola, káva... v motoreste nás ešte prišiel pozrieť Jarogalista
Ďalší krásny deň.

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: 28.3.2014 Kohut

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Ja som 20-30 min čakal či sa vôbec bude dať neskladať krídlo na štarte...
A Laco nám ukázal ako sa dá spraviť jeden let ale 2*štart a 2* pristátie ale v poradí štart-štart-pristátie-pristátie....a nie štart-pristátie-štart-pristátie. Ja som si doposiaľ myslel že sa to nedá..

Napísať odpoveď