29.03.2014 - Podkonicke Plese

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

29.03.2014 - Podkonicke Plese

Príspevok od užívateľa Chefo »

Nadherny jarny dnik plny termiky a pristati po vetre :D:D. Kolo pol dvanastej sme dorazili na kopec fukali studene2-3 metriky. V doline bola este znacna inverzia co bolo vidiet aj na skakajucich padackarov, ktori ked sa pod nu dostali uz nic neziskali na vyske. Rozkladame recnime, prichadza dalsia kopa padackarov bystricani, breznani a ktovie kto este. Zapiname sa a skacem prvy. Start super, v termike som velmi neuspel :D, pristatie po vetre v oracine skoncilo nad moje ocakavania :). Bohus start vraj pekny, potom tocil ponad mna ked som skladal na pristavacke kridlo asi hodinku. Vidim ako pristava PG, ma 20metrov nad stromami, zdrazu sa dviha az nad vysoku. Rozkopavam najblissiu hrudu hliny.... Skladam kridlo, prilieta bohus, vietor sa staca o 90 stupnov, bohus pristava do oraciny. Vypluva hlinu. Tesime sa z krasneho dna :D. Siel som po auto a vecer na kopci fukal krasny laminar 2.5m J. Pripravuje sa uz zajtrajsia ofenziva zapadneho vetra. Pekny den zajedam gulasom u kamarata na dome.

VIDEO:

http://youtu.be/sl7P9k0dtxA

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 29.03.2014 - Podkonicke Plese

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Juj ako závidím (: ja dnes iba bycikel......
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.03.2014 - Podkonicke Plese

Príspevok od užívateľa Chefo »

Milanku nemas co, ale pekne bolo aspon pocko :). Inaak pridal som video z paluby. Prvykrat som mal kameru so sebou a nanic som ju otocil, tak to zobrala z uplne ioneho uhla. Nabuduce budem aspon vediet.

CHcel by som Vas poprosit, aby ste dali koment, co robim zle na zakrutach, lebo mi nejdu vobec. Velmi tam lietam ako opica?

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.03.2014 - Podkonicke Plese

Príspevok od užívateľa bohus »

Jarná úzka termika nad kopcami, nad poliami kľudnejšia ale slabšia. Pekná rozcvička na lietanie v termike. Na zemi vietor zo všetkých strán, chýbal nám rukáv na pristávačke. http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2014/12:14" onclick="window.open(this.href);return false;
xcontest zle vyhodnocuje čas letu, namiesto 1h26, vyhodnotil 0h26. V priebehu letu je ale čas správny.

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.03.2014 - Podkonicke Plese

Príspevok od užívateľa bohus »

30.3.2012 Kópia včerajšieho dňa http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2014/12:13" onclick="window.open(this.href);return false;, len pristátie na Plešiach.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.03.2014 - Podkonicke Plese

Príspevok od užívateľa Chefo »

Bohus, som si zabudol v postroji GPS a asi bezalo par dni zapnute :D:D. Inak ako tak kukam track, nebolo to na zaciatku take jednoduche, ako si to opisal :)

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 29.03.2014 - Podkonicke Plese

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

bohus napísal:Jarná úzka termika nad kopcami, nad poliami kľudnejšia ale slabšia. Pekná rozcvička na lietanie v termike. Na zemi vietor zo všetkých strán, chýbal nám rukáv na pristávačke. http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2014/12:14" onclick="window.open(this.href);return false;
xcontest zle vyhodnocuje čas letu, namiesto 1h26, vyhodnotil 0h26. V priebehu letu je ale čas správny.
Rukávy šije jeden pán v Poprade. Ak sa budeš snažiť, určite sa s ním skontaktuješ.
Veru tak, rukáv je na pristávačke pre nás, čo máme v priebehu roka menej štartov, naozaj dobrá vec. :wink:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.03.2014 - Podkonicke Plese

Príspevok od užívateľa Chefo »

Edmon, nieze by sme rukav nemali, ale sme vzdy lenivy ho tam ist odniest :D:D

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 29.03.2014 - Podkonicke Plese

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Neboj Jaro.. ked bolacky a odreniny + hlina v nose vyhraju nad lenivostou zacnete si pichat (rukav) :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 29.03.2014 - Podkonicke Plese

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Jaro, mám u Teba pivo za komolenie mena!
Marián, to si napísal naozaj výstižne!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď