Pleše 6.5.2014

Letové dni 2014
bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Pleše 6.5.2014

Príspevok od užívateľa bohus »

Celkom pekné polietanie. Dostup 1800m. http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2014/10:32" onclick="window.open(this.href);return false; Mimo oblasť Pleší som sa úspešne vyhol všetkým stupákom. Chefo tiež vytočil a polietal.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pleše 6.5.2014

Príspevok od užívateľa Chefo »

Nadherny den sme mali :). Na starte fukalo vselijako, najskor studene, potom uz to bolo fajn. Startovali sme myslim pred jednou a bolo to vtedy akurat. Pod startom som sa hned chytil stupaka a uz som ho nepustil. Vdaka radam a napozeranemu minulemu videu som sa snazil odstranit chybicky v riadeni a cuduj sa svete, zabralo to. Vytocil som celkom vysoko - vario mi ukazovalo len 1100 amsl, ale z videa sa mi to nejak nezda :D. Nasiel som potom este jeden stupacik, ale to bolo vsetko. Spokojny po pol hodinke sadam pod vysokou ako z velkej knihy.....ako vravi jeden znamy clovek... PRIJDE DEN....a on naozaj prisiel :)... Skoda len, ze kamera sa vypla po nahrati 4giga a v gps sa vymlatila baterka a na vysielacke sa sam prepol kanal. Nechapacka :D :D

PS: Video upnem ked ho prekonvertujem :)

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pleše 6.5.2014

Príspevok od užívateľa Rebro »

Velice pjekneee. Inac to zlyhanie techniky asi nebde nahoda. Neletel si nad nejakym byvalym indianskym pohrebiskom? :mrgreen:
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Pleše 6.5.2014

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

...a tá strmá čistina (asi na SV smer) na druhom obrázku pod ľavým krídlom - tam by nebola dobrá štartovačka? :wink:
Aký je to tam smer? Tam je to pekne strmé!

Pekné prostredie. Najbližšie napíš, alebo zavolaj, keď sa budete chystať na Pleše. Ak budem mať voľno, tak by som rád prišiel a polietal s vami.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Pleše 6.5.2014

Príspevok od užívateľa juraj »

Edmond, keby si bol starostlivo sledoval forum, tak by si bol nasiel prispevok od Bohusa, kde opisuje cistenie i skusku noveho startoviska :)

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Pleše 6.5.2014

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Hej čosi také som postrehol, ale z uvedeného záberu mi to nemusí byť hneď jasné, ak som v uvedenej lokalite nikdy nebol. :wink:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pleše 6.5.2014

Príspevok od užívateľa Chefo »

Heh diky chlapci. Ano ta ciara vlavo je severna startovacka, bohus ju uz aj zaletel :). A naopravo pri vleku je zas juzna startovacka.

Pripajam video :)

http://youtu.be/QksViK_GN50" onclick="window.open(this.href);return false;

Napísať odpoveď