21.5. Dubina

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

21.5. Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

Ráno si dohadujem s Jarom stretnutie, naháňam veci v robote a vyrážam. Stretáme sa skoro, na pristávačke je V vietor, štandart. Na kopci sme poskladaní pred 12tou. V podstate nefúka, mraky sa robia, tieň, slnko a zas. Keď mrak odíde, fukne. Mraky sa kupodivu rýchlo rozpadajú a cestujú tak do 6 m od JZ. Skáčem do pekného závanu ale vzduch nie je živý, Balónujem a nejako sa dostávam nad hrebeň cca 50 m. Tak si tu bojujem s bublinami, V vetrom do 25 km a nefunkčným vysielaním. Pri jednom výlete do priestoru, kde nič nebolo, som sa z polky hrebeňa už nevedel zodvihnúť. Pristávam neďaleko Jara, zhora vidím trávu, pasienok, nasadím vedľa kolají s vodou. Chyba koľaje boli len jedny ale voda bola všade. Švahnem si to do buriny, jak baleťák vybieham s postrojom na bok. S krídlom som to trafil, s vodou v polovici lýtok prenášam na kraj a cec elektrický ohradník. Voda kupodivu nebola studená.
Záver:
Vysielačka pri skúške bežala ale pri druhom obliekaní prilby som asi niečo potiahol a rozpojil sa mi v prilbe konektor od predzosilovača. Nutné poistiť.
Ťažko riešiť V vietor, mal byť JV a bol viac V.
Škoda že dubina nie je vyžšia, Edmond popolievaj nech podrastie.
Ostatní polietali pekne aj dobre. Budeme aj my, nabudúce.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 21.5. Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Tak som sa dnes "bál" o tú stovku v mojej kešeni, ale "vďaka" počasiu zase len odolala.
Nechápem - v Bratislave od samého ráne krásne fúkalo a bolo to tak aj poobede cestou domov cez Nitru až po B. Bystricu. Tam v kopcoch sa to akosi lámalo a na Liptove okolo 16,00 bolo už fakticky bezvetrie. :mrgreen:

Som zvedavý, ako to bude zajtra na Lendaku, kde sa zajtra chystám aj s Igorom. Zatiaľ Aladin kreslí na Lendak celkom slušný vietor z ideálneho JV smeru.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 21.5. Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

http://www.youtube.com/watch?v=CQiW6teu ... e=youtu.be

Edmond nešlo o to že slabo fukalo, problem je ten smer kedy sa zrejme nedostatočne trhala termika a bola rozbitá vplyvom cestovania po rebrách. A dnes platilo že trebalo vyžší kopec.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 21.5. Dubina

Príspevok od užívateľa Chefo »

jarooooo, preco vzdy strihnes pristatia. To nieje hanba :D

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 21.5. Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

Keby si videl d akej močky som to medzi tými kravami drbol, nechel by si to vidieť. Ešte teraz cítim tú kravskú patinu.
Ale video som zabudol po štarte vypnúť a nemal som dobité baterky. Až na zemi som vymenil baterku a dotočil som mraky. Slubujem že na budúce to načasujem a dám to.
Nepristál som moc dobre, veľká tráva šok z vody a hlavne chcel som pristáť inde do púpavy a toto som zmenil. Tiež som si uvedomil že viem ako to podo mnou rýchlo bežalo ale neviem aký bol horizont. To ma katoval inštruktor na Blaníku. Pozeraj dopredu a nie pod seba. Funguje to aj na rogale. Potom aj pristátia budú za 1.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 21.5. Dubina

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Jaro ale aj tak dobre. Raz sme z marekom skusili dubinu na JV. 3m dole od startu po pristatie.. super rychly zletak.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 21.5. Dubina

Príspevok od užívateľa jaro »

Posunul som hranice Dubiny :shock:

Napísať odpoveď