21.5 Straník

Letové dni 2014
MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

21.5 Straník

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Dnes sme sa rozhodli pre straník....Ja Marián Braňo a zvozár Toni. Na štarte sme boli o desiatej čo bolo dosť skoro ale neboli sme prvý ktorý okukovali počasie. Skor tam bola banda padačkárov ktorý ohrnali nosma že silné silné a len frflali. Nám sa to páčilo ved fúkala krásna šestka a skonštatovali sme že ani pre tie padáky to nie je take zle. Do obeda to bol JV a v priebehu dna J. Dnes lietalo asi všetko lebo tolko bordelu v lufte čo som postretal som veru ešte nevidel (: Start som doflákol a video priložím neskor. Tu je aspon xc a branove fotky.

http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2014/10:55" onclick="window.open(this.href);return false;

https://picasaweb.google.com/Rogaloman/Stranik215201402#" onclick="window.open(this.href);return false;

Video http://youtu.be/297lCnaw8wg" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a MilanNR v Pi Máj 23, 2014 6:33 am, upravené celkom 1 krát.
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 21.5 Straník

Príspevok od užívateľa sidewinder »

A pristatie?? pracujes na tom ci ee?

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 21.5 Straník

Príspevok od užívateľa MilanNR »

sidewinder napísal:A pristatie?? pracujes na tom ci ee?
Pristátie nebude ale bolo už lepšie. Mal som aj rychlostnu sondu a aj som to pritahol na rýchlosť. Troška skor som to začal odtláčat tak mi to vyplávalo a drbol som :) ale už nie tak zle ako minule :) a ktomu bolo bezvetrie
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 21.5 Straník

Príspevok od užívateľa Rebro »

Pekne ste si polietali.
A hovoris ze ani rano tam nebolo kludne pocasie pre vranu?
Monotrike

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 21.5 Straník

Príspevok od užívateľa MilanNR »

[quote="Rebro"]Pekne ste si polietali.
A hovoris ze ani rano tam nebolo kludne pocasie pre vranu?[/quo
9:40 sme boli na pristávačke.............. JV 3m/s a hore 6ka jak lusk. Takže vrana ee
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 21.5 Straník

Príspevok od užívateľa Chefo »

Celkom pekne dostupy, a ten cas...nechapacka :D

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 21.5 Straník

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Pekna vyska, pekne foto, pekne pocko, pekne mraky preletove.
uz ma ten abstak nevydrzim... :oops:

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: 21.5 Straník

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Krásné létání i video. Taky jsem při práci trpěl, že nejsem ve vzduchu... Na tom startu si dávej fakt trochu víc záležet, ale vím, že jste s Milanem jmenovci a že Ti vše odpustí :D . Tak snad se tam příště uvidíme :) .
Karel

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 21.5 Straník

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Karel Haman napísal:Krásné létání i video. Taky jsem při práci trpěl, že nejsem ve vzduchu... Na tom startu si dávej fakt trochu víc záležet, ale vím, že jste s Milanem jmenovci a že Ti vše odpustí :D . Tak snad se tam příště uvidíme :) .

Skrátka ten straník je bomba :D
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 21.5 Straník

Príspevok od užívateľa Chefo »

Minooo, to kto tolko odpadkov a bordelu pod tym stranikom nahadzal do luftu? :D to ako keby zo skladky schytilo papiere :D

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 21.5 Straník

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Chefo napísal:Minooo, to kto tolko odpadkov a bordelu pod tym stranikom nahadzal do luftu? :D to ako keby zo skladky schytilo papiere :D
Čefo 3 krát ma dačo do tváre trafilo asi neaky hmyz predpokladam a bolo to sakra vysoko :D Min rok som lietal z doodlebugom a cuduj sa svete asi v 900 metroch mi letela tesco igelitka oproti :lol:
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 21.5 Straník

Príspevok od užívateľa Chefo »

Pokial ta netrafil nejaky PG tak je to ok :D:D. Take zazitky su riadne super ako blizke stretnutia tretiejo druhu :D. Ked som letel z bukovca, tak sa zodvihol mrak pupavy s termikou a citil som sa ako pri prelete galaxie :D

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 21.5 Straník

Príspevok od užívateľa juraj »

Az teraz som si pozrel video, hm, ten start sa mi vobec nepozdaval. Davaj si na to pozor. Snazim sa tu minimalku na starte ziakom vytlct z hlavy, lebo potom sa z toho tazko, ak vobec, dostavaju.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 21.5 Straník

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Kamera na krídle je parádna vecička aj na poletový rozbor - niečo ako čierna skrinka.

Geometria takmer vystretých rúk na trapézach a telo skoro v ľahu (z pohľadu kamery to celkom dobre nevidieť) zákonite "vyrobí" minimálku. Ak je krídlo s pilotom už vo vzduchu, určite nie je dôvod nechávať ruky na trapézach - myslím si!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 21.5 Straník

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Edmond PP napísal:Kamera na krídle je parádna vecička aj na poletový rozbor - niečo ako čierna skrinka.

Geometria takmer vystretých rúk na trapézach a telo skoro v ľahu (z pohľadu kamery to celkom dobre nevidieť) zákonite "vyrobí" minimálku. Ak je krídlo s pilotom už vo vzduchu, určite nie je dôvod nechávať ruky na trapézach - myslím si!
Ano ano priznávam si chybu..... neviem čím to je že posledné dva štarty som takto dodrbkal. Tento krát som obišiel naštastie bez kružítka....
Wills Wing T2C 144

Napísať odpoveď