Lendak, 22.05.2014

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Lendak, 22.05.2014

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Včera po rokoch opäť na Lendaku. Asi som tam naposledy letel cca pred 5 rokmi; Marek už vtedy lietal s WW Sport.
Krásny deň a ešte krajšie polietanie (spolu do 2,5 hodiny). :D Podľa Andyho anemometra na štarte fúkalo medzi 7 - 10 m/s, ale pocitovo sa to nezdalo až také silné; hlavne - nebolo to názrazové! Zopár PG pilotov z PL došlo už okolo obeda, ale pre nich to bolo silné, tak som si lietanie poobede užíval sám až do cca 17:00 hod. Okolo piatej do vzduch naskákali aj PG, ale držali sa skôr pri zemi a nal som ich bezpečne "pod kontrolou" :D

Mrzí ma, že pôvodný plán odchádzať z PP pred 10:00 nie mojou vinou nevyšiel. Mohli sme byť na štarte škôr a mohol som mať "dozorovanie" 2 žiakov ZL za sebou skôr a ísť do vzduchu už pred 13,00 hod. Čo už?! Najhoršie je, že sa mi žiak cestou z pristávačky na štartovačku stratil. :shock: :mrgreen:
Už som chcel ísť do vzduchu, ale zodpovednosť mi velila čakať, kým sa žiak nenájde: Napokon mi odľahlo, keď žiak hlásil svoju predpokladanú polohu v lese niekde nad štartoviskom. Ako kondičný výšľap to nemusí byť zlé, ale ak čas súri, tak je to na nervy! Zdá sa, že do výcvikových osnov je potrebné zaradiť aj zopár hodín skautingu a orientovania sa v teréne! :lol:

Z výšky cez 1500 m.n.m. som mal strašnú chuť odstrihnúť sa a vydať sa nad krajinou niekam na východ, lenže žiaci odišli domov a ja som zvozára nemal. Ešte že mi Andy zviezol auto na pristávačku.
Domov som došiel dosť neskoro, tak som dáta z GPS nestihol spracovať. Dúfam, že ten let tam bude! Určite nič valné, možno z toho na Xconteste bude aj nejaký malý trojuholníček. Určito to však bude na viac bodov, ako to bolo minule. :wink:

Ak sa dnes večer podarí stiahnuť GPS dáta, bude aj link na XConteste.
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Pi Máj 23, 2014 1:53 pm, upravené celkom 1 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

katka
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So Apr 19, 2014 10:59 am
Bydlisko: Dubina, Hranovnica

Re: Lendak, 22.05.2014

Príspevok od užívateľa katka »

A ktory ziak to bol ??? :D

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Lendak, 22.05.2014

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

To neprezradím!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Re: Lendak, 22.05.2014

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

OK,OK, :roll: priznávam a beriem celú vinu na seba. Samého ma to prekvapilo, keď som videl pred sebou pováľané stromy... :cry:
A keď som si spojil, že Edmond popod pováľané stromy autom asi neprechádzal, tak mi to nepasovalo... :x Alebo, že by sme lietali pri
takom vetre,že aj stromy váľalo? Očivišče. Bendžem se nad tým zastavovač... :lol:
No Edmond, klobúk dolu, musím Ťa pochváliť, že máš také dobré nervy, /je vidieť, že ako letiskový dispečer ich potrebuješ/ a že si mi
to PRE ZAČIATOK dokázal tolerovať. No už mám maturitu s balením sa a upevňovaním rebríka a krídla na auto /zdá sa/ za sebou.
Mimoch. keď som prišiel s Tebou autom pod kopec a vystúpil z neho tak som zistil, že som za sebou ťahal padák v podobe výstražnej
plachty,ktorú mi počas jazdy z konca krídla strhlo. To aby ste nám košičania nezávideli, že to máme blízko. Tak som aj ja tú spotrebu
paliva trošku zvýšil. :D No to bol ten lepší prípad.
Keď som šiel už naspäť a ponáhľal sa do nočnej, môj namakaný výstražný padáčik nenávratne odletel, asi tiež k oblakom. :roll: Ešte
som si ho po ceste opäť upevňoval. Rasťo si mi svedkom... :? No pri 120-tke nepomohlo. Budem sa musieť v rýchlosti umierniť. Veď
preto lietam zatiaľ na vrane. :lol: No z koho má byť sranda, keď nie zo začínajúceho žiaka? :)
Ale nakoniec: Edmond, Rasťo, ďakujem, že ste sa mi venovali. Veľa som sa naučil. Výška je náš priateľ, no včera som sa jej pre začiatok,
pri prvom zlete, trochu zľakol. A Ďalší môj poznatok na vlastnom zážitku: krídlo má rýchlosť od obtekania, nie v porovnaní so zemou.
Pri druhom zlete som mylne predpokladal, že mám kritickú pádovú rýchlosť. Teda ja žiak si dovolím upozorniť aj ostatných žiakov. Pozor,
máme sa ešte veľa čo učiť. A vy Páni Piloti, majte s nami trpezlivosť. Ďakujeme.:-)

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Lendak, 22.05.2014

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

...si nemysli, že priznanie je poľahčujúcou okolnosťou!!! Ešte raz zakufruješ, tak Ťa v lese nechám medveďom a divým sviniam...!!!
:lol:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Re: Lendak, 22.05.2014

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

...ale predstav si Edmond, že by som tam niekde z druhej strany pod tými stromami, vytvoril nové štartovisko a bez akéhokoľvek zaváhania to odpálil bez problémov zo závetria a zakýval Ti z vrany 50 metrov nad Tebou. :lol: To by Ti ináč padla sánka... :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Lendak, 22.05.2014

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Ešte nejaké foto:
Prílohy
Podvečer nad Kyčorou.jpg
Po pristátí.jpg
Panoráma Tatier po pristátí.jpg
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Re: Lendak, 22.05.2014

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

Konečne stiahnuté a priložené videjko, zatiaľ natočené len cez foťák.
Tak sa ospravedlňujem za zlú kvalitu.

https://www.youtube.com/watch?v=HUmi_HM ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a Igor Michalides v St Jún 18, 2014 10:38 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lendak, 22.05.2014

Príspevok od užívateľa Rebro »

Hm... Na tablete mi pise ze je to privat video :?
Monotrike

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lendak, 22.05.2014

Príspevok od užívateľa juraj »

Igor ine ako tajne zatial nerobi, pravdepodobne sa na to neda pozerat a takto nas chce usetrit toho pohladu :D

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

:? :lol: A to bol niekedy foťák za 22 tis. korún.

Napísať odpoveď