Trojboj KZL Kopřivnice 31.5.2014

Letové dni 2014
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Trojboj KZL Kopřivnice 31.5.2014

Príspevok od užívateľa Laco »

Piatok popoludní začíname plánovať cestu na najprestížnejšiu súťaž našich západnejších bratov. Z veľkej výpravy zostal nakoniec len Robo M. a ja. Keďže ani jeden z nás netrpí stareckým syndrómom, tak variant skorého ranného odchodu zamietame a vyrážame už večer. Pred polnocou sme v Čadci, ubytovňa za 8eur... Ráno okolo 8.00 vyspinkaní vyrážame pod Javorový do Gutskej krčmy. Zraz je podľa propozícii o 10.00, sme tam cca 15 minút skôr. Nikde ani noha, ...tak po 10.00 sa to začalo pomaly schádzať.
Zápis súťaziacich prinesol hlášku týždňa...
Kluci, pojďte, ať vás zapíšu..., "Pepo, jak se to vlastne jmenuješ?" (odpoveď): "No Pepa,__ Jozef"

Jubilejný 10 ročník trojboja priniesol niekoľko významných noviniek. V prvom rade sa z tejto regionálnej súťaže stala súťaž medzinárodná.
Jura nás zobral na kopec pri vývoze krídel, aby sme sa aspoň trochu zorientovali v teréne. Po návrate pred krčmu nasledovalo fotenie, zoradenie štartového poľa na štartovacej čiare (puklina v asfalte) a štart. Cestu si volil každý súťažiaci sám, najjednoduchšia bola po turistickom chodníku, najkratšia zas podľa azimutu... S Robom sme volili kombináciu... posledný úsek popod vlek, nechápem čím to je, ale hore tým kopcom som takmer utekal, vypotil som čo sa dalo a GPS mi tvrdilo, že idem cca 1,7 km/h.
Krátky oddych pri stavaní rogala. Obloha zadekovaná, vietor na komoru cca 5-6m/s. Miestni borci nás uisťujú, že sa to do cieľa bude dať presvahovať.
Po štarte svah funguje spoľahlivo, skúšam v slabých bublinkách dobrať nejakú zásobu výšky... začína klopanie najprv na nábežku, potom už nám mokré aj okuliare... po pár minútach prestáva pršať a ja sa postupne presúvam z hrbku na hrb... GPS mi píše cca 3 km do cieľa, prevýšenie voči pristávačke netuším, vlastne netuším ani kde je pristávačka. Nehovoriac o tom že pred pristátim máme preťať pásku... a jedinú pásku ktorú si pamätám bola pred 20 rokmi výplatná...
Zrazu som pred kopcom videl na nejakom ploíčku rogalo a hneď mi došlo, že niekto tam už skrachoval, tak som začal bojovať na svahu o každý meter výšky. Keď však na tom políčku vedľa toho skrachovanca začali pribúdať rogalá, tak som zmenil taktiku a políčko skrachovancov som premenoval na cieľ. Samozrejme, ten som mal celý ten čas boja o každý meter výšky na doklz "s prstom v nose". Nehovoriac o tom, že keď som tak tvrdo bojoval o výšku každým cólom, tak som prišiel asi o 20 metrov...
Po pristáti som odniesol (asi 250m) krídlo k ostatným rogalám (až sa hanbím, že som minulý rok vhral presnosť pristátia) a "nafasoval horské kolo". Cieľ letu bol v Komorní Lhotce.
Nechal som si vysvetliť, ako sa dostanem do finále - späť do Gutskej krčmy. Nastavil som si GPS, mobil s GPS a oprel sa do pedálov. Výdobytky modernej techniky mi pomohli, že som zle odbočil iba tri krát... samozrejme vždy som mal opravu trasy hore kopcom. Naštastie sa bicyklovalo príjemne, nelepil som sa od vlastného potu (vďaka výdatnému dažďu). Po dojazde zasyčala kofola, či pivo... návrat na pristávačku, pobaliť krídla, ...znovu späť do krčmy...
Pred vyhodnotením výsledkov ešte organizátor zabezpečil obedovečeru, občerstvenie, prípitok, prípitok, prípitok...
Výťazom sa stal po zásluhe Jura Kocián, reprezentanti slovenska skončili v prvej desiatke.
Zaujímavé by pre nás mohlo byť poradie zostavené iba zo slovenských borcov.
Ja som zo slovákov skončil na krásnom druhom mieste, Robo bol predposledný.
Záverom musím pochváliť atmosféru celej akcie, a perfektnosť organizácie. Jurovi vd́aka za zapožičanie bicyklov a ostaným chalanom za to, že ešte vždy je s kým ísť na takéto akcie.
Verím že sme z opačného konca slovenska došli založiť tradíciu a najbližšie pomer pilotov sr a čr bude aspoň taký ako je pomer obyvateľov...
:D

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trojboj KZL Kopřivnice 31.5.2014

Príspevok od užívateľa sidewinder »

http://www.youtube.com/watch?v=T9d1X9y1GG0#t=12" onclick="window.open(this.href);return false;
0:12 - laco tvoj nastup bol srdcom :-)

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Trojboj KZL Kopřivnice 31.5.2014

Príspevok od užívateľa Ivan »

Tiez som si vravel, ze ten Usain Bolt mi je nejaky povedomi. :mrgreen:
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Trojboj KZL Kopřivnice 31.5.2014

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Tak to Vás, páni, skutočne obdivujem! Ísť tak ďaleko v takom neistom počasí pre jeden zleťák!
Angličan by sa určite pýtal na "cost effectiveness". :?
...aspoň máš, Laco, inšpiráciu na zorganizovanie trojboja na Dubine. :wink:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Trojboj KZL Kopřivnice 31.5.2014

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Ten trojboj pozostáva:
1., boj s pľúcami - cestou hore
2., boj s hlavou - keď sa dá lietať a treba pristáť
3., boj s nohami - na bicykli
Ešte že ten lazaret (Gutská krčma) stál za to.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Trojboj KZL Kopřivnice 31.5.2014

Príspevok od užívateľa Laco »

Ako by som to takto z hlavy...
1. Na počasie sa nečaká na gauči... (vysvetlí Jaro S.) A ked́ nie je počasie vhodné na lietanie, tak na súťaž je ešte vždy výborné.
2. Východniar by určite odpovedal: "Jáj, keľo bi ja mohol mac, kebi som ňeprepil..."
3. Trojboj na slovensku sme riešili celú nedeľu, "hovnov" už máme, Dubina je najvhodnejšia. Púšťame sa do organizovania, na teba Edmond by sme nechali vybavenie vzdušného priestoru. Pozemný priestor (cesta, štartovisko) si už pripravil na jednotku...
:lol:

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trojboj KZL Kopřivnice 31.5.2014

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Vláďův článek s obrázky a videem je zde: http://www.hanggliding.cz/aktuality/rog ... m-zavodem/" onclick="window.open(this.href);return false;
Karel

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trojboj KZL Kopřivnice 31.5.2014

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Aktualizováno o Vláďovo video a Lacův příspěvek: http://www.hanggliding.cz/aktuality/rog ... m-zavodem/" onclick="window.open(this.href);return false;
Všechny zdravím.
Karel

Napísať odpoveď