7.júna Krivošťanka

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

7.júna Krivošťanka

Príspevok od užívateľa jaro »

Rano frčím z chaty namiesto na Straník na Krivoš. Meteorkári sa v týchto 48 hodinách vyznamenali. Na kopec pešo a ftaky nam vezie Paľo. Raz ťa budeme na rukách nosiť Paľko.
Hore už Paľo na lajne. Skladáme Ivan sa vozí nad nami. Paľo pobojoval a sadá. Vlado ide za Ferom, pobojoval a sadá. Fero s Ivanom sa vozia, dačo málo točia. Noro potom Bobo a Robo. Noro prelietava bubliny a pre mňa nepochopiteľne, sa v úrovni štartu ide zachraňovať nad dolinu. Sadá. Potom aj Robo aj Bobo. Asi vyžrali blbý interval. Fero medzitým točí a mizne niekam. Ja diskutujem s Lacom o akomsi počkaní, ale oblečený s prilbou a na lajne to vydržím len 5 minúť. Tak som si štartol a pekne polietal. Boli to krásne pohľady až mi bolo ľúto že lietame a nerobíme nejakú turistiku. Nezapínal som ani competišn mod. Bolo pekne a dobre aj keď mohlo byť viac.
http://youtu.be/1j1_vvriNnE

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 7.júna Krivošťanka

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Pekne si polietal. Ako vysoko to šlo?
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 7.júna Krivošťanka

Príspevok od užívateľa jaro »

V mieste štartu a hrebeňa po celý čas do 1400. Tu ale neboli mraky, respektive na V strane hrebena smerom do Sninskeho udolia to bol samy oblačik. Potiahol som to krížom ponad Humenné a pod mrakmi som dotočil 1700 m. Miestami 2,5 -3.5 m. Nad 1500 m bolo už V prúdenie. Vcelku som to hodnotil že to bolo všade aj ked miestami to bolo na doby v bublinách a trpezlivo. Ťahalo ma to síce za mrakmi ale tiež do bezobačneho udolia Zamplína. Ved to tam nejako musí fungovať. No a nefungovalo to až tak dobre. Kopce samý oblak a rovina vymetená. V suchý vzduch urobil svoje, v podstate som toto predpokladal, kopce nosili dokazuju to aj stovky od PG v NT.
Preto hodnotím Marianov výlet za absolutne efektívny, ja som sa proste nemohol pridať.
AJ dnes v podstate nemáme kopec na lietanie v týchto podmienkach a ani posádku.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: 7.júna Krivošťanka

Príspevok od užívateľa Ivan »

Po dlhej pauze z mojej strany, premiera na Krivostianke na druhej strane. Strucne zhrnie: Dovedna 2,5 hodiny v lufte a sadol som za Zbudzou. Len upresinim, ze tento krat som nesiel s KE partiou, ale z MI partiou co sa mozno aj odrazilo na takomto vysledku. :mrgreen: (tak a teraz ma uz z KE nikto do auta nevezme...)
Laminar 13 R ...

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 7.júna Krivošťanka

Príspevok od užívateľa Laco »

No, Krivoštianka je asi dobrý kopec, všetci čo neprišli z Košíc vcelku slušne polietali. Paľo, nabudúce musíš zobrať aspoň dvojmeter, niečo s tým skúsime urobiť, Vlado vyžmýkal z delty, čo sa dalo.
Gašpiho nové hobby - RC modely sa mi začína celkom páčiť, len budem musieť doladiť príjmač. Doterajší príjmač (Bobo) fungoval vcelku dobre, len mi tam chýba nejaká možnosť intuitívneho ovládania. :lol: Nad štart sa mi ho ale podarilo dostať... Aspoň akú-takú česť som sa snažil za Košice udržať, no moje strategické rozhodnutia asi neboli úplne v súlade s meteo-situáciou.
Poučenia:
1. Pri lete pod mrak, ktorý sa medzičasom začne rozpadať treba zaradiť spiatočku ihneď a nepresviečať sa pod rozpadom, že tam naozaj nie je stupák :shock:
2. Bez náletu nebudú ani "skills"

Napísať odpoveď