9,10.6.2014 Greifenburg

Letové dni 2014
MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

9,10.6.2014 Greifenburg

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Tak konečne prišlo to dlho očakávané na čo som čakal odkedy som nastúpil do kurzu. V pondelok sme prišli na štart z malou dušičkou lebo počasie nevyzeralo velmy optimisticky,bolo velmy horúco a na oblohe ani mráčika. Všetci vyčkávali a o pol jednej na oblohe ani jeden pilot. Potom to začalo. JA som čakall až do poltretej. Obliekol som sa a šiel na štart. Videl som že zároven ide na štrat aj neaká baba z Litespeedom tak vypočítavo som vsadil na to že to nebude asi neake béčko tak som ju pustil pred seba. Dobre som spravil. Sasha Serebrennikova my ukázala cestu. Hned po štarte som sa vybral za nou a bolo to tam. Viac už netreba písat. Pokračovanie v tracklogu.

http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2014/12:04" onclick="window.open(this.href);return false;

10.6.14
Drruhý den bol den odchodu. Check out v kempe a hor sa na kopec. Dnes sme sli na kopec s tým že ak polietame tak len krátko aby sme neboli vyštavený na cestu. Lietať s nami išiel aj Emil Dvorožňák ten tvrdí že dnes to bude super. ZAs som na štarte vyčkával a sledoval čo sa deje vo vzduchu. Po štarte som zvolil hned prvú vpravo a snažil som sa niečo nájsť. Nadomnou točilo akési rogalo. Trápil som sa o udržanie stále som bol v úrovni štartu. Snažil som sa kopírovat rogalo nadomnou a vyšlo mi to. Prišiel stupák ktorý ma vystrelil na kopec. Nad kopcom som sa nalepil na pilota s ATOSOM,tiež dobrý ťah. Pod mrakom sme točili až po základnu a nakoniec až do mraku (: Vyleteli sme z mraku a Atosko my uteká na západ. Lapil som šponovák a šup ho za ním. Ukazoval mi cestu až na pohorie pred Lienzom. Dostupy do 3300 mn my dávali odvahu na preskoky. Na tento deň som čakal 4 roky odkedy som začal z lietaním a dnes to prišlo. V euforii som vrieskal od radosti a dakoval som všetkým čo sa so mnou trápili aj vo výcviku, čo mi radili pomaháli a hlavne Marianovy ktorý ma sem dostal. Boli to úžasné 4 dni ktoré ma posunuli v lietaní dopredu. Na koniec pridávam aj tracklog.

http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2014/10:59" onclick="window.open(this.href);return false;

P.s Bol by som velmy rád keby sa dáme viacerý do kopy a Greifenburg absolvovali tento rok ešte raz. Nie je tam draho kemp je perfektný 14eur noc.
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 9,10.6.2014 Greifenburg

Príspevok od užívateľa Rebro »

Waw, krasa, stihol si i nejake fotecky a videjka? Tie musia byt uzasneee.
Ako ziak sa viem vcitit do tej euforie, ktora tebou vladla. Taku som mal prvy raz na Hradisku co bol taky moj prvy vyssi let. :)

Tento vylet ste nejak dlhsie planovali alebo to bola akcia "Bulovy blesk" ?
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 9,10.6.2014 Greifenburg

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

gratulace!

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 9,10.6.2014 Greifenburg

Príspevok od užívateľa eduardo »

Parada Milan. Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 9,10.6.2014 Greifenburg

Príspevok od užívateľa Chefo »

Milanko, super. SOm rad, ze si zuzitkoval nadobudnute vedomosti pri svojich dvoch prvych preletoch ;). Do buducna uz ti ide o stale vacsie cisla :D

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 9,10.6.2014 Greifenburg

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Rebro napísal:Waw, krasa, stihol si i nejake fotecky a videjka? Tie musia byt uzasneee.
Ako ziak sa viem vcitit do tej euforie, ktora tebou vladla. Taku som mal prvy raz na Hradisku co bol taky moj prvy vyssi let. :)

Tento vylet ste nejak dlhsie planovali alebo to bola akcia "Bulovy blesk" ?
To bolo vyvesené na nástenke u Mariana a čakalo sa na počasie. Vyšlo počasie tak sme pobrali dovolenky a šli...
Wills Wing T2C 144

netopier3
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Ut Jan 13, 2009 5:46 pm

Re: 9,10.6.2014 Greifenburg

Príspevok od užívateľa netopier3 »

Pár slov od Netopiera3.Počasie sme si vybrali,utvrdil som sa,že na veľkom kopci sa dá urobiť 2-krát blaťouch.Plánoval som stovku,ale prepočítal som ju zle vo vzduchu.Ceny za vývoz a campingové služby primerané našim platom.http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2014/10:43" onclick="window.open(this.href);return false;
Prílohy
Pristávačka.JPG
Začína stúpať.JPG
Leť!.JPG
Rozhranie.JPG
Gut....JPG
Je dobre..JPG
K údoliu...JPG
Weisensee.JPG
Pohoda.JPG
V plnej kráse.JPG

Napísať odpoveď