15.6.2014 Baldovce

Letové dni 2014
katka
Príspevky: 53
Dátum registrácie: So Apr 19, 2014 10:59 am
Bydlisko: Dubina, Hranovnica

15.6.2014 Baldovce

Príspevok od užívateľa katka »

Fajny kopec, sa mi pacilo. Letela som najvyssie doteraz, dokonca som aj zakruty robila take ze do lava a do prava a zas.. :) tak sa tam verim zalietam trosku. Dala som dva starty. Pristatia bez problemov, Jaro Mucha ma videjko dajake. Edmond povedz ak nieco k tomu mas. Inak si myslim ze sme tvoj den otcov krasne oslavili - nasledne na zmrzline ;)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 15.6.2014 Baldovce

Príspevok od užívateľa jaro »

Jak Edmondov, aj náš.
Ja som dostal od môjho dieťatka fľaštičku fajneho vínka. Už vie aj dobrú značku vybrať. Proste deti to je radosť.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 15.6.2014 Baldovce

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Najhoršie :) , ak otec dostane na starosť už vyrastenú dievku so všetkými kladmi aj zlozvykmi. :lol: :lol: :lol:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 15.6.2014 Baldovce

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Teraz vážne.
Mne sa Baldovce celkom páčia. Hlavne ten hrebeň a celkom pekné prevýšenie (cca 85 m). Na výcvik žiakov je to ako stvorené. Jaro M. s Mišom G. však kopec otestovali aj na svahové lietanie - a do celkom pekných výšok.
Najlepšie na tom je, že z Baldoviec vedie cesta rovno do talianskeho Meduna. Aj o tom vie Jaro M. svoje! :lol:
Pekne nosí aj stúpajúce predpolie. Pri trochu silnejšom vetre si žiak môže bezpečne trénovať aj svahovanie a naučí sa popri tom vyhýbať sa aj odrasteným boroviciam na hrane svahu.
Naviac, až na bačorinu na jednom mieste, pod úpätie alebo až na kopec sa dostane aj obyčajné osobné vozidlo. Na vozidlo 4x4 je to úplná paráda - hravo aj cez bačorinu a potom až na štart. 8)
Aladin je nejaký nasprostastý - až veľmi často sa mýli. Aj včera mal fúkať čistý sever a fúkalo tak trochu na nervy - zo SV - teda mierne po svahu. Ja som si dal jeden cvičný let na Thalhoferovi. Keby fúkalo o 1-2 m/s viac, tak sa pekne chytím. PG si však celkom pekne a aj dosť vysoko polietali.
Na spodnej lúke sa pasie dobytok, tak tam tráva nedorastá do výšky a dá sa bezpečne pristávať. Hore je pľacu na rozkladanie krídiel neúrekom.
Výhľady na Sp. kapitulu a Spišský hrad sú bonusom naviac. :wink:
-... a po lietaní dobre padne zastávka na Spišskom salaši na Sivej brade. Ešte keby tak na štarte tiekla aj tá vychýrená Baldovská. Bohužiaľ, tá pramení na opačnej strane obce. :cry:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Re: 15.6.2014 Baldovce

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

Jaro súhlasím s Tebou, deti to je naozaj najväčšia radosť. Keď vidíš, že krásne rastú a darí sa im. Aj moja štvorročná dcérka je toho dôkazom. Chvála Bohu.
No mne na rozdiel od ostatných zatiaľ Baldovce veľkú radosť nespravili. Asi som si záujem o svahovanie predstavoval moc jednoducho. Pri prvom lete ma to krátko po dvoch otáčkach takmer pripieklo k zemi. Letel som po vrstevnici tam aj nazad. Edmont mi vysvetlil, že zase až tak si veriť nemusím. :) Pristatie bolo veľmi rýchle. Šťastie, že som stihol správne zareagovať. Pri ľavotočivej som ľavú trapézu už kompletne objímal oboma rukami. Nakoniec pomohlo. :roll: A pri druhom lete som sa tiež necítil,že by som bol pánom situácie. I keď pristatie som mal jedno z mojich najkrajších. No o svahovaní sa mi mohlo len zdať. Aj som sa cítil celkovo pod psa. Asi aj preto, že sa nám s Edmondom nepodarilo v kopcoch vydražiť prekrásneho Atlasa. Baldovskú nám nikto neponúkol a ešte som si aj auto zababral od hnoja. :lol: Takže svahovanie snáď niekedy neskôr. Možno práve v Baldovciach. :)
Naposledy upravil/-a Igor Michalides v St Jún 18, 2014 10:44 am, upravené celkom 1 krát.

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Re: 15.6.2014 Baldovce

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

https://www.youtube.com/watch?v=KVkKKSP ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Napísať odpoveď