22.6.2014 Slubica

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

22.6.2014 Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Dnešný dlhý letný deň sa ukazoval najprv slnkom potom mrakmi. Toto bol pohľad z poslete doma.
Na kopci sme pred 11tou. Pekné slniečko aj mraky sa robili. Pišta skúša vzduch a vracia sa po pasažiera na štart. Noro stavia na lajnu. Chvíľu čaká a pekne štartuje do závanu. Uteká od hrebeňa, v doline začína točiť, chystám sa, že treba pod neho, ale odchádza mimo a pristáva. Čakám na môj čas. PG striedavo do vzduchu a držia sa. Prichádzajú čerstvé zavany, obliekam sa. Vidím že je to sprava, PG nad kopcom zastavujú. Poďme poďme bude aspoň svahovačka. Štart som mal asi s kus rotorom od pravých stromov, zrovnávam a pichám to nosom hore voči SZ vetru. Kus som si aj vzdychol, bola to sila. A tak si hľadám bubliny a točím aj keď nie vždy sa to dalo. Smer na Smrekovicu je dosť tmavý, skúšam to ale otáčam kúsok skôr ako som chcel, padá to a padá. Kopec ale drží aj keď miestami je vietor nad 30 km. Nad pristavačkou sa už rozzipsovaný v rámci tréningu skúšam bublinky, miestami rozdrbané bez plynulého zatočenia. V 1200 na to kašlem a letím dole. Rozpočet sa mi podaril ale na idealnej ploche, pokosenej lúke mi krídlo vypláva a pristávam zase po svojom z 2metrov. Čo už.
Deň aj napriek predpovedí vceku dobrý ale v tom šialenom vetre nič perspektívne na uletenie. Veľká deka dala jasne na javo čo tomu chýba. Sľubica je krásne pokosená a po kalamite aj s výhľadom na východ.

http://www.xcontest.org/world/en/flight ... fd=comment

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.6.2014 Slubica

Príspevok od užívateľa sidewinder »

dnes pripisana dalsia hodinka.
Zaujimave, pochmurne pocasie, ale nejako to islo. PG nakoniec silny vietor uzemnil. Tak sme to tam brusili vo stvorici na rogalach.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 22.6.2014 Slubica

Príspevok od užívateľa juraj »

Aspon ste im ukazali, kto je kralom vzduchu :D

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 22.6.2014 Slubica

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja som odišiel od hrebeňa lebo nenosil. :D
Zase som sa nevedel zapnúť v postroji aj keď som mal všetko nastavené správne.
Počas mordovania sa s postrojom mi odletel aj horný bežec a roztiahol sa zips, takže som visel ako taký .....
Pracky držali, ale nedal sa v tom ani stupák vytočiť.

Po pristátí som zistil, že zips to už má definitívne za sebou.
Našťastie mám nový náhradný pripravený, akurát treba urobiť nejaké úpravy a šitie.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 22.6.2014 Slubica

Príspevok od užívateľa Norbert »

Este prikladam jeden odkaz.
Let z Nyikomu vcera pre inspiraciu:
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... #fd=photos" onclick="window.open(this.href);return false;

Keby sme tam sli a ja bz som musel pristat pod kopcom kvoli zipsu asi by ma porazilo.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.6.2014 Slubica

Príspevok od užívateľa sidewinder »

AAAaaano
Ale chlapec letel Nykom odkedy je contest 17x, aspon tie lety co zavesil na xcontest.
A tu je este co je to zac: http://www.pwca.org/user/3962/results" onclick="window.open(this.href);return false; - ked pozeram tie jeho vysledky, nejaky rekreacny lietac to nieje.

Len pre porovnanie cierna kopa z minulej stredy: CK - 18.06.2014 (Ako to ze Vyparina odleti 60km a ostatny do 15km ??)
Proste nieje to len o kopci. Idem zase proti, ale ak hovorime A treba povedat aj B. Rovnica: super pocasie + kopec = dlhy prelet proste NEPLATI!podla mna. je tam x dalsich faktorov.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 22.6.2014 Slubica

Príspevok od užívateľa Norbert »

Marian, zase musim ist v dobrom proti Tebe.

Ja som pri svojom prvom lete z Nyikomu uletel takmer 98km.

http://www.xcontest.org/2012/world/en/f ... 2012/11:22" onclick="window.open(this.href);return false;

A aky som ja na hovno pilot... :evil:

Je to o tom byt v spravny cas na spravnom kopci.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.6.2014 Slubica

Príspevok od užívateľa sidewinder »

tak potom berem spat.. co som napisal..

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.6.2014 Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Noro ja by som radšej čítal diskusiu o tom ako a kde to chceme letieť my. Napríklad piatok sobota na Straníku. Nie je tu ani prd o účasti a zámere.
Myslím že v HUN sa včera dalo, na Slubici nie. Nebol si tam, tak načo to rozpitvávaš. Jeden stupak, skok do tmy a frajer na záver 15 -teho km. Takých už máááám.
V stredu tak ako Marian podotkol, videl som to na vlastné oči čo bratia V vyškriabali spod kopca. PG a HG sa dá porovnávať len v objeme batohu.
Tak sa s tým zmier, alebo rozviaž pracovný pomer a začni sa túlať po svete a živiť lietaním. Také ľahké ... :)

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 22.6.2014 Slubica

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja viem že je to o nálete.
Ale my ako radoví rogalisti asi nikdy nebudeme mať 300h ročne.
Tak treba využiť aspoň tých zopár dní čo ideme lietať nejako efektívnejšie.


A nenariekam! Som napísal, že sem dávam ten odkaz pre inšpiráciu...

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 22.6.2014 Slubica

Príspevok od užívateľa eduardo »

Jeden výraz od Mariana som sa naučil, lebo sa mi strašne páči a teraz trošku tuším, že sa hodí ako uliaty pre Nora. Je to "Reverzné inžinierstvo". :idea:
Preto by som rád Nora podporil a uviedol, že do frasa aj ja sa hnevám, prečo sme dňa 7.6. neboli práve tu a nevyužili svoj čas na lietanie efektívnejšie
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2014/07:09" onclick="window.open(this.href);return false;
:roll: :roll: :roll: :roll:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 22.6.2014 Slubica

Príspevok od užívateľa juraj »

Na Norovu obranu musim dodat, ze v knihe navstev az dvakrat vyjadril ochotu ist do Madarska a nikto sa nepripojil. Na druhej strane povodne navrhoval Eger ale nakoniec pripojil link na let z Nyikomu...... Asi je za oblacneho a veterneho pocasia to Madarsko lepsie riesenie

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 22.6.2014 Slubica

Príspevok od užívateľa Norbert »

Si ma odhalil Juraj :mrgreen:

Na Egri skoncila sutaz v sobotu, tak iba hadam, ze kvoli silnejsiemu vetru uz isli iba
drsoni lietat na Nyikom.

"reverzne inzinierstvo" = poucit sa.
Preco tvrdohlavo odmietame prijat Eger ako moznu alternativu lietania?
Je to 130km z Kosic, 2h jazdy a lacnejsie ako na Slubicu.
Nasledny let v rovinach je zmena oproti nasmu kopcovitemu terenu.
Vhodny aj pre ziakov.

Pozrite na vcerajsi xcontest a prelety z Nyikomu aj Egru...

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.6.2014 Slubica

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Len ked sa pocasie pretne konecne s volnym dnom a po mesiaci mozem vypadnut na kopec, nemam chut ist skusat nejaky teren kde som v zivote nebol (uz aj tak dost nervozny bo dlha pauza). Spor sa dostanem do pohody na kopci co poznam ako na cudzom mieste. Sice je slubica draha, vsetkym sa nepaci lebo tam treba ist skoro a neviem co, ale mne napriklad vyhovuje.
Problem je asi aj v tom, ze nas je malo. Ked sa aktivna polovica vychodu rozhodne ist lietat tak sme jedno plne auto. A ked chce ist kazdy inam.. tak uspokoji si potreby len jeden ostatny trpia.. pri pocte ako PG je to viac ako jedno auto na kazdy teren kde sa ist da a stretnu sa v aute len ludia co chcu ist na konkretne miesto. potreby uspokoja vsetci.
Po boji uz sa da povedat jasne tam to bolo lepsie.. len ktovie ako by vyzeralo to ranne rozhodovanie pred garazou ked je pocasie 50/50.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 22.6.2014 Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Aj Noro má pravdu aj my ostatní. Ale ku Norovi. Tiež z iných dôvodov som nechcel isť ďaleko na kopec. Po dlhom čase sľubovala Sľubica dobre polietanie. Ale Noro,
keď treba ísť ďalej treba to kus aj organizovať a hlavne včas. Myslím že 8 dňové predpovede sa dajú použiť a 3 dnová je v podstate dnes tutovka. Skús to riešiť naozaj včas a myslím že sa potom aj ja z domu vypýtam.

Napísať odpoveď