27.6. Straník 3. kolo MSR

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

27.6. Straník 3. kolo MSR

Príspevok od užívateľa jaro »

Spolu s čechmi davame trať 99 km. Zo straníka vľavo 5 km ku Stražam, potom pred Bojnice a späť pod Straník. Dohadujeme pre návrat malú výnimku v TMA ZA pri polome. Všetko klape, mraky nádherné vietor slabý. Akurát na štarte SV, V, S, mizéria. Prvý do vzduchu až po 14 tej. Pri malom Straníku sa v podstate skoro každý dvíha aj keď niekedy s rozpakmi. Ja idem asi až vo štvrtej várke po 15tej. Na Malom Straníku najprv rozpačito ale po chvíli to presvedčivo zabralo pod mrak. Frčím na prvý otočák, je až za cestou ale nevadí lebo pokračujem ďalej na Fatru, vidím doel nejaké rogalka, na mojom a Vlastikovom mieste najdem stúpak, dotáčam mrak, stretám Fera a pokračujeme spoločne nad Polom. Točíme zdravé 3-5 metre. Fero kus drží stopu vpravo ja vľavo smerom na anténu Matiniek. Nejaký čech je vpravo nado mnou, Fero už veľmi vpravo, stracam ho. Rovným letom beriem metre do 2400 m. Smerujem priamo v kurze ponad hrebeň. Za hoľou to padá, vľavo vidím na hrebeni rogalo. Potiahnem to viac na V na slnko a krásne stúpam, stretávam vetroňa. Rogalo podo mnou je priateľ Marcel z Prešova toho času pražák, parada po rokoch si polietame spolu. Vyrážam smer na Vrícko, už som tadeto letel, stupaky sú jak remeň. Stracam Marcela vzadu. Pred Fačkovom mi začína byť úzko, dlho nič, najaké bubliny sa objavili, slabota, idem ďalej, svahy nasvietené a nič???
Čudné. Pred mnou veliké dva mraky a dva veľke tiene. letím letím a noč. prilietam na slnko už nad dolinou, Evidentne to kus kopká ale len kus. Sadám na krásnej pokosenej lúke asi 2 km pred otočákom.
Pri pivku sledujem ako sa Marcel objavuje nad kopcami a otáča otočák. Sadá pri mne a spolu sa radujeme, aj keď kus cez slzy pri pohľade na to pačasie. Až teraz si uvedomujem čas lebo je po pol šiestej večer. Trebalo to viacej tlačiť a držať sa v závere viac hrebeňa.
Ivan nakoniec so Sokolíkom robí excelentne a takticky celú trať. Nerieľi doliny, letí rovno ponad kopce popod mraky, štartoval v prvej várke a využil to. 99 km, prst hore za 1000 bodov Ivanko.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 27.6. Straník 3. kolo MSR

Príspevok od užívateľa jaro »

pár fotiek, ostatné na FB
Prílohy
Straník 27-6-2014 11.JPG
Straník 27-6-2014 09.JPG

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 27.6. Straník 3. kolo MSR

Príspevok od užívateľa jaro »

Videjko, ale neviem prečo je bez uvodneho obrázku.

http://youtu.be/XlfsmPvm8MY

Upravil som jeden titulok a idem dotiahnuť hudbu pre Juraja.
Naposledy upravil/-a jaro v Pi Júl 04, 2014 9:34 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 27.6. Straník 3. kolo MSR

Príspevok od užívateľa eduardo »

Jaro super video.

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: 27.6. Straník 3. kolo MSR

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Krásné létání i video. Přimlouval bych se, přidat nějakou hudbu. Určitě by se to líbilo i Jurajovi :D .
Karel

Napísať odpoveď