Dubina, 5.júl 2014

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 5.júl 2014

Príspevok od užívateľa Chefo »

Igor, ja som ucitel informatiky :D:D, ja len podpichujem, viem, ze co robis :D

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Re: Dubina, 5.júl 2014

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

Chefo napísal:Igor, ja som ucitel informatiky :D:D, ja len podpichujem, viem, ze co robis :D

Ej ha? Ale ja sa učiteľov bojím. To mi ostalo za to, že som v škole lajdačil. Tak mi treba. :lol:
Ale po pár pivách si k Tebe určite nájdem cestu... :lol:

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 5.júl 2014

Príspevok od užívateľa marek pp »

Po hodine brúsenia nad hrebeňom som sa rozhodol pre doklz až ku nášmu hangáru/garáži v Poprade.
Aj pri hustej premávke okolo letiska a Airbusu na odlete do Burgasu s tým RLP nemal problém a tak som pristál neďaleko garáže na kraji repkového poľa, pri cyklochodníku. Kým som to zbalil, okoloidúce mamičky si nadšene fotili pri krídle svoje deťúrence.
Potom som už len preniesol krídlo do garáže a šli sme s Jarom M. na pizzu.

Tu je link na fotky a videá z Igorovho a Jarovho štartu. Ten Igorov štart stojí za pozretie.
http://uloz.to/x2kfLvPv/dubina-5-7-2014-zip

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 5.júl 2014

Príspevok od užívateľa jaro »

Igor, pozerám video. Ta ležačka bola v poriedku. J eto len letom na vrane a v takejto ležačke. Musiš a musíš furt kopať nohami a ťahať sa dole. Skus riešiť doma niekoľko zarubnových hodín, trebalo by ti to asi aj previazať a namazoť.
Ja som si zvykol potiahnuť postroj dozadu aby som mal ťažisko viac vpredu a bolo to lepšie. A bez padáku na tento terén a v takom vetre už nechoď. Aj padák je dobré závažie pre lepšie ťažisko.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina, 5.júl 2014

Príspevok od užívateľa juraj »

Igor, Jaro má pravdu. Keď to išlo prvých 5 minút, nemôže byť problém v ležačke, ale v pilotovi. Áno, aj ja som sa kedysi musel na nevyladenej ležačke každých pár minút dokopávať do správnej polohy.
Škoda, že ste nemali spojenie, mohol si mať za sebou omnoho dlhší let.
P.S. po štarte si sa v hrazde trochu krížil

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina, 5.júl 2014

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Igor, ja som si včera večer pozorne pozrel to Tvoje video (z krídla počas celého letu!). Ty si odštartoval v poriadku, a po pár minútach si pomaly a plynule prechádzal z normálnej polohy do
polohy, ktorá vyzerala čím ďalej tým viac komickejšia. Chvalabohu, let si napokon zvládol bezpečne, ale ja som sa pri pozeraní videa rehlil ako kôň.
Jaro s Jurom majú pravdu. Asi by to chcelo tú ležačku na Tvoju výšku doladiť na zárubni. V každom prípade si myslím (nech mi to Juraj potvrdí), že by si si s touto ležačkou mal dať ešte aspoň jeden cvičný let na svahu (možno len na Lendaku), aby si získal základné návyky a naučil sa preklápať sa, resp. udržiavať za letu správnu polohu. Kým toto nezvládneš, asi by si nemal ísť na buleťák, ktorý Ťa ako každý takýto postroj trochu obmedzuje (zväzuje) pri rozbehu.
Možno stačilo nohy trochu zohnúť v kolenách a zodvihnúť ich hore - tým by si fakticky zmenil ťažisko celého tela smerom dopredu. Poloha, ktorú si "zaujal" bolá pravým opakom toho, čo si potreboval dosiahnuť. :( :shock:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 5.júl 2014

Príspevok od užívateľa jaro »

Igor aký to máš buleťák?

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Re: Dubina, 5.júl 2014

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

Dík chlapi za informácie. Nasávam ich všetky a vyhodnocujem svoje chyby. Jaro, buleťák mám od bývalého pilota, ktorého osobne asi nepoznám. Touto cestou ho pozdravujem a ďakujem mu za dobrú kúpu. Sprostredkoval mi ju Juraj. Na buleťáku je aj padák a myslím aj padák brzdiaci. Takže nejaké zásahy do požičanej ležačky by som nerobil. Počas letu som sa pár krát snažil samozrejme si zdvihnúť nohy, no nohy mi spätne hneď klesli. Keď som videl, že to napriek kontrolovanému letu nemám vôbec pohodlné, tak mi na rozdiel od Edmonda za PC-kom do smiechu nebolo. Spätne rozmýšľam, že som pred možno vyše týždňom chcel ísť lietať na Sľubicu. Za týchto okolností, keď Sľubica je možno 3x taký kopec, by som musel omnoho viac s tým bojovať. Radšej si to ani nepredstavujem. I keď pri úplne vystretých rukách som si už vedel oddýchnuť. To len dokazuje, že opatrnosti nieje nikdy dosť.
Z môjho videa som sa neskôr smial aj ja. :lol: To so skrčenými nohami ma ale nenapadlo.
Čiže Juraj má pravdu, že ak by bolo spojenie, mohol som dostať dobrú radu. Myslím, že nieje zlá myšlienka si ležačku vyskúšať opäť. Aby som si bol istý, že i keď možno nie celkom pohodlne, no dá sa to uhrať aj s ňou. Na Sľubicu si ale ešte radšej počkám. Tá by mi podobné problémy odpustiť nemusela.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Dubina, 5.júl 2014

Príspevok od užívateľa Laco »

Igor Michalides napísal:...Takže nejaké zásahy do požičanej ležačky by som nerobil. ....
Tolko komentárov, že niet čo dodať... Len sa chcem opýtať, keď šoféruješ požičané auto, tiež si neprestavíš sedadlo?

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Re: Dubina, 5.júl 2014

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

Laco napísal:
Igor Michalides napísal:...Takže nejaké zásahy do požičanej ležačky by som nerobil. ....
Tolko komentárov, že niet čo dodať... Len sa chcem opýtať, keď šoféruješ požičané auto, tiež si neprestavíš sedadlo?

Laci, pokial to budem mať schválené, tak ju aj celú prešijem... :)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 5.júl 2014

Príspevok od užívateľa jaro »

Igor toto je len o fiziologii tela. Každá ležačka ide zaľahnúť len treba chcieť, ... správne chcieť. Na to je dobá doma zárubňa. Kým to nevieš na "suchu" doma nepojde ti to ani extra na krídle. Trénuj, cvik robí mistra.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Dubina, 5.júl 2014

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja som pos**l niekolko letov tohoto roku aby som prisiel na to, ze musim opravit postroj.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina, 5.júl 2014

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

jaro napísal:Igor toto je len o fiziologii tela. Každá ležačka ide zaľahnúť len treba chcieť, ... správne chcieť. Na to je dobá doma zárubňa. Kým to nevieš na "suchu" doma nepojde ti to ani extra na krídle. Trénuj, cvik robí mistra.
S ležačkou je to ako so ženou...! :lol:
Teraz mi napadlo, že v garáži zo starých trapéziek urobím trenažer.
... a budeme trénovať. najprv na suchu! :D
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina, 5.júl 2014

Príspevok od užívateľa sidewinder »

CHlapci namiesto vymyslania trenazera, zo 2x vybehnite na vecerny zletak v tom buletaku a bude to ovela ovela lepsie vyuzity cas.
Ved tu dubinu mate pod nosom..

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Re: Dubina, 5.júl 2014

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

Edmond PP napísal:
S ležačkou je to ako so ženou...! :lol:
Teraz mi napadlo, že v garáži zo starých trapéziek urobím trenažer.
... a budeme trénovať. najprv na suchu! :D

Edmond, objednávam si u Teba v garáži hodiny výcviku...
Po piatich minútach letu, som v tom visel ako kocúrové vajcia. :lol:
/s ospravedlnením/ ...no čo už.

Napísať odpoveď