13.07.2014 Baranovo

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

13.07.2014 Baranovo

Príspevok od užívateľa Chefo »

Sme sa s majom ulakomili na Baranovo. Na starte to bolo na komoru, dolina tahala dost z Juhu ked sa vyskytol zavan. Nevahali sme a naskakali. Cestou som stretol 3 malicke stupaky. jeden som aj zatocil, ale nic sa za zakrutou nevyskytovalo :). Zaujalo ma stado oviec, ktore prave zahanal ovciarskey pes. Bol to nadherny pohlad z tej vysky. Trochu mi lepilo, ze nedoletim, ale nakoniec som este musel esickovat pred pristavackou. Pri pristati som chytil pekny kopanec, takze mi zalepilo, ze preletim pristavacku. Nastastie bol za nim este lepsi klesak. Inak vsetko ako z knizky. Majo to iste co ja, pri pristati som si chvilku myslel, ze ma namontovanu neviditelny smerovku, lebo pri zavane ho stocilo o 90stupnov vpravo a chvilku letel bokom na vietor :D.

http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2014/10:48

http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2014/10:50

Obrázok

Obrázok

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 13.07.2014 Baranovo

Príspevok od užívateľa juraj »

Chefo, hrozná škoda, že vám uchytenie nevyšlo.Bol som v nedelu s rodinou na Chopku a Dumbieri a tam boli také kumolostrády so základňou min. 2500 m/m, až mi bolo ľúto. Videl som nejaké vetrone, ale žiadny padák a ani rogalo :( .

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 13.07.2014 Baranovo

Príspevok od užívateľa Chefo »

Bol s nami aj jeden PG ale ten trafil len jeden stupacik a sloto len po vysku startu. Dal 20 minut a nevyslo to ani na pristavacku. Dole po pristati kus fukalo a potom az do vecera hrobove ticho. Podla toho, aky bol teplotny gradient mi to vychadzalo, ze sa to aj naplnilo. Zaujimave, ze vyssie boli take dialnice oblakov. Dufam, ze sa Vam u nas pacilo :)

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 13.07.2014 Baranovo

Príspevok od užívateľa juraj »

Asi to bolo na štart z Kralovej hole. Ozaj, ako si na tom s vybavovanim povolenia?

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 13.07.2014 Baranovo

Príspevok od užívateľa Chefo »

Mame povolenia od lesov co poslala anka. Pisal som dusanovi, ci mi pomoze to zorganizovat. Uvidime.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 13.07.2014 Baranovo

Príspevok od užívateľa juraj »

Chefo, moja otázka sa netýkala pretekov a toho, čo urobila Anka, ale týkala sa témy, ktorú sme spolu preberali pred dvomi rokmi. Mať v súlade s návštevným poriadkom prístup jedným-dvomi autami do národného parku -oblasť Kráľovej hole. Lietať sa tam dá od 1.7., takže nevidím dôvod, aby nám na to nevydali nejaké povolenie. Nie na preteky , ale na bežné lietanie. Pracuješ na tom?

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 13.07.2014 Baranovo

Príspevok od užívateľa Chefo »

Juraj, vacsinu casu som v praci zahrabany. A ked som videl, ze kolko budem musiet zaplatit z vlastneho za kolky, tak je to este raz tak demotivujuce. Rozpraval som sa uz s ankou o tom, ze ked sa bude vybavovat preteky, vybavime rovno cely rok. Zatial nerobim nic ine, len bud pisem clanky, kodim, alebo nieco podobne. Ked mam den casu, idem lietat a na bicykel. V nedelu som stihol s majom ist na baranovo a este utiahnut 120 km na biku.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 13.07.2014 Baranovo

Príspevok od užívateľa jaro »

Jaro, prečo z vlastného. Keby sme vedeli že niečo riešiš a že to bude dačo stáť, dali by sme reč. Takto sme hlúpi a sedíme doma.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 13.07.2014 Baranovo

Príspevok od užívateľa eduardo »

Chefo, co je to kodim???

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 13.07.2014 Baranovo

Príspevok od užívateľa sidewinder »

programovat - kodovat - pisat zdrojovy kod.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 13.07.2014 Baranovo

Príspevok od užívateľa Chefo »

Kaslite na to chlapci. Proste posledne tri mesiace nemam prave svoje najlepsie obdobie. Svedci o tom aj pocet nalietanych dni - presnejsie den. Dam este ohladom toho vediet.

Napísať odpoveď