02.08.2014 Kokava

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

02.08.2014 Kokava

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Vcera sme sa vybrali na kokavu v zostave Ja, Jarogalista, Noro a Bobo. Hore nas vyviezol miestny pan na Patrole. Cesta je po tych poslednych dazdoch dost znicena.
Uz je to len pre poriadne terenaky.
Na starte v klude rozkladame, prisla aj dvojica miestnych parackarov. Akurat vytrvalo fucal SV-V a celkom svizny. POstavili sme a rozmyslali co dalej. Prisla 1h a smer sa neotocil. Pozreli sme luky na klenovec, ze to odpalime tam. Mne sa tam vobec nechcelo, nepoznam, nepoznam tie pristavacky tam.
Ked som sa vratil ku kridlam bol krasny juzny interval z doliny na komoru a aj v celej doline fical Juh ako hlasil Palo vransky. Ten interval ma presvedlci a okamzite som sa obliekol a postavil na ciaru.. Akurat, ze to medzi tym zdochlo. Stal som tam dost dlho. Pri prvom ako tak presvedcivom metriku z juhu som sa tam hodil. Start super az v tom vyseku nad stromami ma fajne zhodilo. ALe vyletel som. Motal sa motal az -130m to zabralo a bol som zahojeny na dalsich 1,5 hodiny. Sledoval som jarov start na SV obletenie kopce a dvihanie sa, norov a bobov predlzeny zletak..
Na to miesto nad kriz som si chodil nastupavat pravidelne. okolo tretej hodiny pretlacil huj oprel stupaky o svah (aspon tak som to citil) a presunuli sa nad hranu.
Sice som to povedal aj do vysielacky, ale zachranovat som sa siel zase dopredu ako to fungovalo celi den, ale uz to nedalo a sadol som.
V cca 1h mojho letu ma dostupal jaro a vybral sa na Sinec kde dotocil chmurci typujem niekde okolo 2000m a odletel.
Mal som ist za nim.. mozno by boli aj nejake kilometre..Ale aj tak spokojnost.

http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2014/11:16" onclick="window.open(this.href);return false;

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 2.08.2014 Kokava

Príspevok od užívateľa juraj »

Podla padackarskeho fora ste to podla vsetkeho vcera prespekulovali a stacilo ist okolo 10.00 na Haj :( Po bitke....

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 2.08.2014 Kokava

Príspevok od užívateľa Norbert »

A mozno ze nie. Sam vies ze Haj funguje inak ako hlavny hreben.
A predpoved bola SV na starte.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 2.08.2014 Kokava

Príspevok od užívateľa sidewinder »

tazko povedat. Ziadne rogalo na haji nebolo takze nemoze povedat ani ano ani nie..
Ale predosle roky bolo kopu dni kedy sme na haji vykapali a pg sa na hlavnom hrebeni vozili hore dole..
Podla mna sme sa rozhodli dobre.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 02.08.2014 Kokava

Príspevok od užívateľa jaro »

Dobrý čas na nakladanie, dobré auto, nanič cesta. Pri skladaní mi ušla šnúra do napináku, tak som mal čas ho rozobrať a teraz viem že bol nanič zložený a teraz chodí ja masielko.
Južák nechodil a čas tlačil. Prešiel som na V stranu, už som tam niekoľkokrát štartoval. Oblietam a kus v rozpakoch nad hranou od východu chytám ostré stúpanie. Vidím na štarte dva rogala, tretie ani na pristavačke, ani v lese, ... nejde mi to do palice. Po nejakej chvíli stretám Maja samozrejme vo vzduchu.
Odvážny to chlapec. Nad dedinou stúpame v širokom stúpaní. Posúvam sa nad Sinec a dotáčam 2100 m. Majo síce podo mnou krúži ale venujem sa viac plánu letieť ďalej. Vietor je slabí tak letím do kopcov za mrakmi. Smerom do Tisovca je mi divné že nenachádzam stúpania. V Tisovci na Hradovej brúsim a brúsim v úrovni kopca. Malé bubliny ma tlačia do hlbokých dolín tak v malej výške na ne kašlem. Prelietam mesto, povoľujem zips a ... napichujem trojmeter pred kameňolomom. Je to paráda pozorovať Rudohorie. Pokračujem smerom na Muráň, podlietam mrak, stúpam rovným letom. Druhý tieň ma pomýlil, lebo slnko bolo už nižšie ako som predpokladal, asi mi to bude chýbať. Nevadí pri Muranskom hrade je chmarka. Letím rovno ponad Muráňskou cigánkou, turistov málo. Doliny hlboké a sklalnaté, hľadám stúpanie, niečo mám ale za chvíľu je to preč, potom zase, zasa nič, mizeria. Na rudohorí veľa pekných mrakov a ja krachujem, svahujem čo sa dá ale už to nezabralo. Pristávam ponad kukuricu na pekný kúsok trávy pri ceste.
Zvláštny deň, chytanie dosť ťažké ale keď to zabralo bolo to jak z ušebnice.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 02.08.2014 Kokava

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Podarilo sa mi pd jedneho miestneho PG pilota zohnat video mojho startu: Slopovo 02.08.2014

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 02.08.2014 Kokava

Príspevok od užívateľa jaro »

Vzhľadom na tvar flerky vzadu to bolo excelentné.
Ja som mal pri štarte 3 m na komoru. Ale dnes mám modrinu na ruke od prenašania. Tiež excelentné.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 02.08.2014 Kokava

Príspevok od užívateľa juraj »

sidewinder napísal:Podarilo sa mi pd jedneho miestneho PG pilota zohnat video mojho startu: Slopovo 02.08.2014
Marian, veď si bežal "jako jelen byvší šípem v prdel střelen" :D

Napísať odpoveď