Sľubica 9.8.2014

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Sľubica 9.8.2014

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dnes Aladin opäť hviezdil. Namiesto JZ fúkal na Sľubici JV. :mrgreen:
Jaro S. mal pôvodne v pláne let na St. Ľubovňu a ešte niekam na západ, ale z dnešnej Sľubice to na prelety nebolo! :?
Verím, že o svojom lete sám niečo napíše.

Ja dodávamm len toľko, že po nekonečnom čakaní na lepší smer vetra a aj nejaký normálny "prífuk", sa mi napokon podarilo z J štartu úspešne odštartovať a s veľkou námahou urobiť aspoň 20-minútový let:
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2014/14:40" onclick="window.open(this.href);return false;

Morálnou podporou mi na štarte bol Stano Dunajčan. Ďakujem mu, že vydržal až do konca. A vraj z môjho štartu urobil aj nejaké video!

Dnes teda z lietania nie som nadšený, ale zato malín sme sa tam hore mohli aj prejesť - je ich tam neúrekom, sú veľké, zrelé a hlavne voňavé. :D

DSC004681.jpg
Jaro S..jpg
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica 9.8.2014

Príspevok od užívateľa jaro »

Aj keď som chcel isť na Stranik nakoniec som sa kvôli piatkovej nestihačke rozhodol pre Sľubicu. Predpoveď pre západ bola lepšia. Dnes pozerám že to asi ani tak nevyšlo, bolo to asi podobne ako na SLubici.
Smerom hore je cesta dosť vymytá od dažďa ale Andy to zvladol bravúrne. Ten hclap stihol dva vývozy, pristátie na štarte, záchranu jedného PG na strome, a o 15tej sobáš. To je na medailu Andy. Problem s PG na strome ukazuje ale ako si treba organizovať vlastné lietanie na kopci. Keby bol fukal Z vietor, všetci by boli vo vzduchu a chalan bez pomoci, poznal ho v podstate len Andy. Samozrejme mu partia pomohla ale bohužiaľ toto zneprijemňuje život na štartovisko. Myslíte na toto keď sa veziete na kopec. Zabudol som, v prvom rade treba vhodné "skills" na zvolený kopec.
Teda, čakal som do 12tej kedy sa malo viac zozapadnieť. Ale nestalo sa, skôr pridal J vietor. Sledoval som rukáv a vrtuľu na stožiari. Boli okamžiky kedy to šlo z JZ. Strach z rotora od stromov teda bol. Dúfam že tie časom "padnú za vlasť". Volil som interval so slabším náfukom. Po pár krokoch som bol veľmi prekvapený ako krídlo krásne zareagovalo a šlo do vzduchu. Keď bude vhodnejší smer vetra, JZ, pôjde to bez problémov.
Po štarte som hneď zatočil do bubliny. Tak ako som predpokladal, ostré a úzke. Ale bublina držala do 2 m asi 200 m nad štart. Vydal som sa pod chmarky pred J kotlom, nad dedinami sa to robilo ale nič normálne som nenašiel, len nejaké pípance od -0,5 m. Svahoval som chvíľu v úrovni hrebena, potom som na hrane nad stožiarom zalomil do ostrej bubliny, tá ma po nabehnutí na 3-4 m vytiahla do 1500, bol som pod základňou, trocha na kraji mraku. Volil som smer na hrad, nad dolinou boli mraky. Po hrebeni sa to hodne vyvíjalo e nemal som moral letieť do tmy.
A nad dolinou podobne, pípanie do -0,5 m , špehoval som dosť pekný mrak a nič. Tak som pristál. Ale inak pekné krásne lietanie.
Na točený som vraj bol, len button REC ostal nestlačený. Toto je bodka od mojej bývalej ...

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Sľubica 9.8.2014

Príspevok od užívateľa eduardo »

Jaro, prevej a poslednej casti prispevku nerozumiem. Ale inak super. Skoda ze som nemohol.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica 9.8.2014

Príspevok od užívateľa jaro »

Prvú ti neviem osvetliť ale tá posledná, zabudol som si doma skrutku na upevnenie kamery tak filmovala Mirka a akosi to nem dopadlo dobre.
A čomu prvému si nerozumel?
Na Straniku tiež žiadne extra ulety a ja som stihol na zahrade porobiť aj strechu. Dnes popršalo, super.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Sľubica 9.8.2014

Príspevok od užívateľa eduardo »

jaro napísal: Problem s PG na strome ukazuje ale ako si treba organizovať vlastné lietanie na kopci. Keby bol fukal Z vietor, všetci by boli vo vzduchu a chalan bez pomoci, poznal ho v podstate len Andy. Samozrejme mu partia pomohla ale bohužiaľ toto zneprijemňuje život na štartovisko. Myslíte na toto keď sa veziete na kopec. Zabudol som, v prvom rade treba vhodné "skills" na zvolený kopec.
Tomuto neroZumiem.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sľubica 9.8.2014

Príspevok od užívateľa jaro »

Andy volal radiom že tam padak zahučal do stromov a nikto chalana nepoznal nikto s ním nebol. On ale zavolal na mobil Andymu ( do vzduchu) že je OK tak to Andy spod padáku začal organizovať, pristal atď.
Inak podmienky boli do 5 m J vietor tak nerozumiem prečo to keroval tak dozadu, je tam čistinka pri križovatke chodníkov ale evidentne to tam nedotiahol. Bol asi 15 m za tou čistinkou.
Tak ako hovoríme neni pilotek bez pristatia na strome. Ja som raz skončil na mladej breze v Kokave ale dosadol som na zem tak som nemusel zlaňovať.

stanohrhov
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne Jún 01, 2014 7:18 pm

Re: Sľubica 9.8.2014

Príspevok od užívateľa stanohrhov »

Ďakujem Edmond, že si ma zavolal na sľubicu, je to pre mňa veľka motivácia dokončiť si kurz závesného lietania.
Pripájam sľubené video ako Edmond odštartoval a letel: http://www.youtube.com/watch?v=nCgCxxca7IU
a ešte môj zlet zo sľubice, bol trocha tvrdší: http://www.youtube.com/watch?v=Rbnn15MX8wk

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Sľubica 9.8.2014

Príspevok od užívateľa juraj »

Stano, ten zlet bol teda fakt drsny.. :D

Napísať odpoveď