Dubina 11. AUG. 2014

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina 11. AUG. 2014

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Keďže včera dával Aladin dobrú predpoveď na Dubinu, dohodol som sa s Jarom M. že dnes pôjdeme. Ráno som bol v Novej Lesnej a tam do 10,00 hod. fučalo tak, že som uvažoval či sa pri tom vetre bude vôbec dať odštartovať. Lenže keď som sa vrátil do Popradu, tak sa tam skoro ani list nepohol. Jaro bol na pristávačke na 11-tu, ako sme sa dohodli a hlásil , že tam fúka slabúčko z JV. Zdalo sa, že Aladin opäť "nesklamal". Kdeže je tá dobrá predpoveď!!! :mrgreen:
Na štartovačke sme fakticky neboli už dobrý mesiac; vedel som, že bude treba kosiť. S Jarom sme si pred výjazdom povedali, že ak nebude fúkať, aspoň tam urobíme ordung. Mal som totiž so sebou kompletné náčinie klasického kosca. :wink: Tentoraz sme krídla naložili na naše nové Yeti 4x4. Šlape to bez problémov aj na tom spúnaní na hrebeni. :D

Na naše prekvapenie, na štarte to vyzeralo celkom sľubne - vietor okolo 2-3m/s a na komoru. Reku, pokosíme a pohrabeme; dovtedy to určite zosilnie. A veru bolo tak. Akurát sa medzitým nasunuli na oblohu nejaké cirrusy a trochu nevhodne clonili slnku. Kým však odštartoval Jaro (okolo 13:20), začali sa tvoriť nejaké kumulky a pribúdalo aj slnka.
Jaro o úspechu misie pred štartom trochu pochyboval, ale po štarte šiel celkom ľahko hore. Ja som medzitým balil vercajch a rebríky. Odštartoval som až po 14-tej, čakajúc na lepší interval.
Obaja sme si dnes na Dubine polietali dosýtosti - ja 3:07 hod. Jaro asi ešte trochu viac. :D :D :D
Termika bola celkom živá, ale akosi nám (teda aspoň mne!) to išlo max. do 1.300 m.n.m. Potom sme z komína nejako vypadli a bolo... Z takejto výšky sme si na žiaden prelet netrúfali, aj keď sme si vraveli, že dnes to už musí "vydať"! :? Namiesto preletu sme si skúsili letieť po hrebení viac na východ. Jaro sa vydal na Vydrník, ale otočil niekde za Sp. Štiavnikom; ja som si zaletel po Šp. Štiavnik a s rezervou výšky som sa opäť vrátil nad štart. V tomto je Dubina naozaj vďačný terén - dá sa tam celkom dobre robiť nácvik preletu. Na západ od Krížnej sme sa pre istotu ani nepúšťali. Bez zvozára vykrachovať ďaleko od áut sa nám naozaj nechcelo.
Dravcov tam dnes lietalo neúrekom. Jeden z nich mi dokonca hodnú chvíľu robil spoluletca. Kto vie, čo si o tom čudnom stroji vo vzduchu myslel. :idea:

K záveru lietania boli nad Dubinou celkom výdatné stupáky, ale po 3 hod. lietania sme toho mali obaja tak akurát. Pristávali sme na klasickú pristávačku (pri hl. ceste), aj keď je tam stále značne mokro. Jaro si pri pristáti dokonca odskúšal, ako to jeho GoPro filmuje pod povrchom zeme. :lol:
Dúfam, že to tam do najbližšieho lietania preschne.
Ešte moja maličkosť: http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2014/12:08" onclick="window.open(this.href);return false;
Prílohy
To pekné krídlo v pozadí je moje. :-)
To pekné krídlo v pozadí je moje. :-)
Jarove GOPro po pristáti.
Jarove GOPro po pristáti.
DSC00538a.jpg
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Ut Aug 12, 2014 9:07 pm, upravené celkom 2 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Dubina 11. AUG. 2014

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dnes som si pozeral lety chlapcov na XConteste. Už som prebil dokonca aj Juraja, aj keď sa s ním z iného hľadiska nemôžem porovnávať!!! 8)
V poradí som dobehol aj Mareka; dúfam, že teraz obaja zaútočíme na vyššie priečky. :wink:
Lacovi už šliapeme na na kýlovku (na päty); mal by s tým niečo urobiť! :lol:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dubina 11. AUG. 2014

Príspevok od užívateľa marek pp »

Pekne Vás bolo vidieť. Pozeral som na Vás z okna nemocnice a ticho závidel.

Napísať odpoveď