Dubina, 18. aug. 2014

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Dubina, 18. aug. 2014

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Dnes som od rána fučalo ako besné. Keďže som mal do obeda prácu, stretli sme sa s Marekom pri garáži až okolo obeda. Vravel som si, že aj tak bude treba na štarte počkať, kým sa ten vietor neutíši. Cestou hore na štartovačku sme sa dosť dlho venovali strihaniu nových výhonkov konárov a tvrdej trávy, ktoré už opäť nevhodne začali trčať do cesty a mohli poškodiť lak vozidla. Opäť napršalo kopec vody, najviac jej však bolo v mlákach v sedle pred strmákom.
Na štarte stále fúkalo dosť silno a aj s nárazmi. Počkal som na pokojnejší interval a o 16:00 som odštartoval. V tom vetre sa pekné kumuly nekonali, ale bublín, v ktorých niekedy vário ukazovalo cez 3m/s bolo celkom dosť. Raz som zaletel až k Sp. Štiavniku, dúfajúc, že cestou tam niečo kúpim, ale musel som sa vrátiť a zachraňovať sa na svahu smerom späť.
Po 17-tej som to skúsil nad starým štartom západne od kameňolomu. Tam som napokon vytočil v peknom stúpaku až do výšky 1682 m.n.m. :D Tam hore to bolo úžasne pokojné a ani to veľmi nezanášalo. Rozhodol som sa skúsiť to opäť po hrebeni na východ. Vedel som, že z tohto dňa už žiaden ohurujúci prelet nevystrúham. :( Minule Jaro M. ešte pred Vydrníkom otočil; tak som si povedal, žeten Vydrník teraz skúsim ja. Nad tunelom som ešte malé stúpania našiel, ale bolo sa treba obzerať po pristávačke. Pri Vydrníku práve žali obilie; tamojšie strnisko by sa mi aj páčilo, lenže bunty slamy husto porozhadzované po poli ma trochu desili. Napokon som si vyhliadol "letisko" - veľkú a rovnú lúku medzi Vydrníkom a Betlanovcami. Topole na východnom okraji lúky mi dobre poslúžili ako ukazoveteľ vetra. Pristál som po 1 hod. a 41 min. letu.
Už sa lepším - priemernú rýchlosť som si od predposledného letu zlepšil o dobrú polovicu. :wink: :lol:
Na Jarovho rýchleho Discusa sa však nechytám. Mal by som už konečne prejsť na niečo novšie a rýchlejšie!!! :idea:


http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2014/14:00" onclick="window.open(this.href);return false;
Prílohy
DSC00580a.jpg
DSC00582a.jpg
Miesto pristátia; v pozadí Vydrník.
Miesto pristátia; v pozadí Vydrník.
Pohľad na hrebeň Dubiny z miesta pristátia.
Pohľad na hrebeň Dubiny z miesta pristátia.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď