18.08.2014 Podkonicke Plese

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

18.08.2014 Podkonicke Plese

Príspevok od užívateľa Chefo »

Majo ma konecne prebudil zo zimneho spanku a znova niekde vytiahol. O deviatej tankujem zaludok, penazenku a gumy na bicykli a vyrazam do Lupce. Tam uz cakal majo s asistentom buhusom s nalozenymi kridlami. Vyvazame kridla ku chate. Dalej koli trochu rozpadnutej ceste radsej nesieme peso. Celkom fajn rozcvicka. Rozkladame, debatime, prichadza jeden PG. Chodili 5 minutove intervaly s prestavkami 15-20 minut, takze bolo treba casovat. Ked vyrazil PG a driapalo ho to hore rovnym letom, hned som skocil za nim a majo zamnou.
Hned po starte klesak jak svina, - stromceky pred lukou som asi aj ocami tlacil naspak :D a hned za hranou supa hore. Skusal som rebra a nic moc, tak som sa pomaly vybral pod vysoku. Majo brusil popred start, kde sa to uz zatienilo, no este nieco bolo. Pg pravdaze stale visel niekde nad nim takmer nehybne vo vzduchu :). Letel som dalej od tiena a nad cintorinom som nasiel slabucky stupacik. Majo dokvitol 20m podomna a zda sa, ze tento rozdiel vysky dnes zohral klucovu rolu.
Vravim si pomaly bojuj a na zaklade bohusoveho tahu - polmeter az dvojmeter nad cintorinom som nakoniec narazil fajne stupanie az nad vysoku. Konecne som sa naucil centrovat. Uz bolo nacase. Sledujem maja ako pristava, trochu mi ho je luto, tesili sme sa, ze polietame spolu. Urobil presne tu istu chybu co ja na jar - vydal sa na V cip vysokej. Hladam nad hrebenom, vycentrujem slabsie stupanie, sledujem ako nadomna nadletel dravec a nejak (neviem ako) zdvojnasobil stupanie :D (pripomina mi to lacov vyrok na adresu ceskeho majstra :)). Nad mostenickou dolinou sa trhali silne zaveterne stupaky, v tej vyske uz bolo citi sanie mrakov a zacinala sa znizovat viditelnost, vyhlady nadherne, pomyslal som na svoj prvy prelet, ale nieco mi to nedovolilo. Mozno nabuduce. Po nasvietenej hrane predpolia bol permanentny stupak, kecame s majom cez vysielacku a radi mi, co mam skusit a kam zas nemam ist. Smrad z biotiky z lupce bol miestami neznesitelny, ale aspon sa podla neho dali nast dobre robite a silne jadra. Cely spokojny som si povedal ze dnes som naplnil ulohy na 150 percent a sadam ako balerina pri majovi pod vysokou. Nadherny den. Majo dufam, ze pripojis nejake svoje postrehy a priebeh letu, budem aj ja rad :). Este ma cakala cesta do brezna na biku, ktora umocnila celkom peknu svalovku.
Takze dnes SUM: 70km bike + 6km (50 min) ZK + 100 m vyskovych nesenie :) . Spokojnost :) Dokonca splnilo moje poziadavky pripravneho kola na PP 2014.


http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2014/12:07

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 18.08.2014 Podkonicke Plese

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Celkom som nepochopil - prečo si išiel pristáť, keď to nosilo všade?
Thalhofer GT
Bautek Fizz

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 18.08.2014 Podkonicke Plese

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Bravo ... :D
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 18.08.2014 Podkonicke Plese

Príspevok od užívateľa Chefo »

Edmond PP napísal:Celkom som nepochopil - prečo si išiel pristáť, keď to nosilo všade?

Mal som jednoducho dost, aj tak ked zapocitam este navstevu po ceste domov som domov prisiel potme :)

Napísať odpoveď