Straník 18.9.14

Letové dni 2014
MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Straník 18.9.14

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Klasické letové ráno.... Nakládka krídel a smer jasný. V max pohodičke z Erikom vyrážame z NR o osmej ráno s aladinovou predpovedou že to dnes bude dobré a ešte si robíme srandu že hádam to nezletíme a ak zletíme neva.... ostaneme aj v piatok lebo podla aladina vyzeral lepšie. Na pristávačke sme o pol jedenastej dohodnutý z vývozom presne ako švajčárske hodinky, stretávame sa presne na čas ....čuduj sa svete aj toto sa raz za rok stane. Po príchode na štart na nás čaká banda muchotráviek frflajúcich aké je to silné.... a veru bolo a mne to vyčarilo úsmev na tvári. Počas skladania krídel to poslablo a to bolo to naj pohladenie na moju dušu. Ako prvý sa staviam na štart...chvílka pre fotografov a šup ho do luftu. Svahovačka ako z velkej knihy mi nedala vela práce a za chvílu som bol vysoko nad štartom. Zakrátko za mnou vyštartoval erik marián a aj český kamarati. Do 13:00 to bola svahovačka s prívlastkom laminár a potom sa to prebudilo. Nosilo to okolo 1800 ... znos výrazný ... a často to vypínali. Mali sme okno z miernou JZ zložkou a to bolo príčinou miernej tlačenky na svahu čo je typické pre straník. Dnes sa uživili aj chalani z BA na atlasoch, išlo im to velmo dobre /musím pochváliť/ Okolo 15:00 sa odvážili do vzduchu aj padáky a to začal pre Miňa tréning slalomu lebo chlapci išli na doraz a niektorý ... teda väčšina aj z ušami. Dnešný deň hodnotím po dlhej absencii na straníku ako celkom úspešný aj ked na známky by to bola asi 3. Z Erikom hodnotíme že ten piatok vypustíme a ideme radšej domov.















http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2014/10:34" onclick="window.open(this.href);return false;

A to je moje krátke videjo .... http://
Prílohy
SS (500x281).jpg
sss (500x281).jpg
ssss (500x281).jpg
Naposledy upravil/-a MilanNR v St Sep 24, 2014 7:45 am, upravené celkom 4 krát.
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 18.9.14

Príspevok od užívateľa Rebro »

Pridam i ja pohlad za nas z BA.

Na cestu sme sa vydali v zlozeni Mirko L, Peto V a ja. Rano zacalo problemom s telefonom, ze sa mi nedalo dovolat, potom sa pokazil i zamok na garadzi tak sme s miernym oneskorenim vyrazili. Cestou pri TN trosku poprsalo tak sme ostali trosku vystraseni ale tak hovorim, ze ked uz sme na ceste, tak sa uvidi na kopci ci je zle pocasie alebo dobre.
Ked sme vchadzali do ZA uz volal Peto, ze Air-taxi na nas caka, takze po prichode boli hroozne fukoty aby sa na nic nezabudlo a prehadzali veci do terenaku.
Okolo 12tej sme dosli na start a tam plno rogal a mrte vela padackarov a dalsi sa len tak hrnuli. Kym sme poskladali rogalka, ostatni rogalisti naskakali do vzduchu.
Potom som sa postavil na start. Fucalo jak besne. Tak pri prvom ako tak polaveni som do toho vystartoval. Teraz si hovorim, ze ten nos som mohol trosku viac sklopit. Ale tak vzlietol som a sup ho dolava. Reku, budem sa drzat blizsie ku svahu ako som to videl robit starych fligrov, snad to vynde. Chvilu som tak chodil sem a tam a ten start bol stale nadomnou. Spravil som este jednu otocku a narazil som na volaco vyzivne a dvihlo ma to vyssie a bol som konecne prvy raz vyssie ako start :) Radost velika lebo siel som s tym, ze som este nesvahoval tak si to aspon skusim a ked nic, tak si zletim na pristavacku a dam este jedno kolo.
Ako som bol uz nad kopcom, vario mi furt na jednom mieste pipalo a so mnou to lomcovalo. Tak si hovorim, ze to bude asi ta termika co vsetci spominaju. Tak som to zacal tocit a cuduj sa svete, ono FUNGOVALO!!! Takto sa mi podarilo nastupat do 1200mnm a potom som sa vratil svahovat. Este som to potom vytocil raz a siel na pristavacku. Fest ma totiz bolela jedna ruka a v tej lezacke to nebolo velmi pohodlne.
Ked to tak zhrniem, tak moj 6-start na Straniku a prvy pokus o svahovanie vysiel nad ocakavania. Je to parada, ked konecne clovek ide na pristavacku lebo chce a nie ze musi :) Cas letu nieco okolo 55min.
Peto V si spravil tiez fajny 10min zletak. Tenkrat poprve na Polarise zo Stranika. Takze super. Mirko L dal nieco cez polhodku a nedalo mu aby nevystupal vyssie ako ja :)
DusanK: dufam, ze som dobre zurocil tvoje metodicke pokyny a rady ;) Vdaka

Video bude coskoro, musim to postrihat. 8)
Prílohy
Stranik_19092014_MF.zip
Treba si premenovat subor na IGC
(30.04 KiB) 168 stiahnutí
Monotrike

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Straník 18.9.14

Príspevok od užívateľa Laco »

Dobre sa ti číta... :D

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 18.9.14

Príspevok od užívateľa Chefo »

Gratulujem chlapci a len ticho zavidim :)

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 18.9.14

Príspevok od užívateľa Rebro »

Aaaaa, este slubene, trosku narychlo zbuchane videjko. Atmosfera ale je tam :)Budem musiet prejst na iny editacny SW.

https://www.youtube.com/watch?v=gOShbQW ... e=youtu.be
Monotrike

orihelnr
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ut Mar 09, 2010 6:05 pm
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 18.9.14

Príspevok od užívateľa orihelnr »

Zdravim pani, kratke video prikladam aj ja :) A este podakovanie Mirovi L za pomoc na starte..

https://www.youtube.com/watch?v=soj9f2Y ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 18.9.14

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

gratulace!!!

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník 18.9.14

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Moje videjo http://youtu.be/TABf-rliOUg" onclick="window.open(this.href);return false;
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Straník 18.9.14

Príspevok od užívateľa Rebro »

Paradne videjko :) Aj som sa tam chvilku videl :P
Monotrike

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník 18.9.14

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Rebro napísal:Paradne videjko :) Aj som sa tam chvilku videl :P
Svítev si tam jak hvízda :D chvílu som ta prenasledoval a potom si sa mi stratil v stratosfére :lol:
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 18.9.14

Príspevok od užívateľa sidewinder »

A s tou vysielackou do videa to sa ti ako podarilo? Lebo je to parada. Hutam nad tym uz dlhsie. to je tvoja visielacka z rogala? ci niekto na zemi nahraval vysielacku?

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník 18.9.14

Príspevok od užívateľa MilanNR »

sidewinder napísal:A s tou vysielackou do videa to sa ti ako podarilo? Lebo je to parada. Hutam nad tym uz dlhsie. to je tvoja visielacka z rogala? ci niekto na zemi nahraval vysielacku?
Ahoj. Vysielačku mávam vždy na hrazde. Funguje to celkom dobre len v niektorých prípadoch zle počujem je to niekedy zašumené ešte to musíme vyladit. Tie zábery čo su v horšej kvalite su z telefonu. Po prvý krát som v lufte telefonoval a esemeskoval :lol: Neodporúčam nikomu to skúšať lebo je to tak isto nebezpečné ako pri šoférovaní :lol: No vysoielačka je guuuuuut
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 18.9.14

Príspevok od užívateľa sidewinder »

co sa tyka telefonovania za letu, na to ma know-how marekPP :-) prenho to je bezna vec.

Len mi je cudne, ze ked je kamerka az na chvoste vzadu, chyta tak dobre zvuk z vysielacky.

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník 18.9.14

Príspevok od užívateľa MilanNR »

sidewinder napísal:co sa tyka telefonovania za letu, na to ma know-how marekPP :-) prenho to je bezna vec.

Len mi je cudne, ze ked je kamerka az na chvoste vzadu, chyta tak dobre zvuk z vysielacky.
Noooooo zvuk z vysielačky zaznamenal telefon :wink:
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník 18.9.14

Príspevok od užívateľa marek pp »

To telefonovanie za letu samozrejme nie je tak často. Je však pri tom dôležité, aký máš telefón a kde ho máš pripevnený. Najlepší je tlačidlový. Ja mám starý Sony Ericsson, donedávna som s ním hlavne fotil.
Ja mám ten svoj na dlhej gumičke v prednom vrecku postroja. Mám ho tam už len "keby niečo".
Ale samozrejme jedna ruka je stále na hrazde ;-).

Napísať odpoveď