17.9.2014 Lendak

Letové dni 2014
Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

17.9.2014 Lendak

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

Aby som nešiel sám, bral som suseda nepilota. Na kopci bolo asi 10 pg z Poľska. Čakali sme všetci na silnejší vietor. Pod chvíľou niekto odštartoval a za krátko pristával. Zo dvaja sa chytili a pekne ich to vynieslo. S krídlom som tam bol sám. Ešte s vranou. Čakal som, čakal,
no chvíľami to bol úplný olej. Nakoniec sa nevýhodne zmenil smer vetra na východný. Padačkári sa presunuli na vých. štartovisko. Nakoniec som tak urobil aj ja. I keď s krídlom pomedzi stromy to šlo, až keď som vybral priečniky. Kým som sa pripravil na východnom štartovisku, buď bolo bezvetrie, alebo pofukovalo zo smeru SV. "Paráda." Myslel som, že kde bežne parkujú dolu autá ani nedoletím. Opak bol pravdou. Odštartoval som, spravil som pravý oblúk, obletel kopec a sadal... za veľmi nevýhodných podmienok. "Bez pristávacieho check listu." Bolo to z výšky, v rýchlosti, s vetrom v chrbte, dolu kopcom a oproti mne boli stromy. Buď pochválená vrana. Prepáčila mi to. :-) V tomto prípade sa nemám čím chváliť. Oprášil som sa, povyťahoval si z rúk bodliaky, zložil krídlo a šli sme domov.
Prílohy
vých.štart.jpg

Napísať odpoveď