19.9.2014 Dubina

Letové dni 2014
Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

19.9.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

S Edmondom a Jarom M. sme sa za sľubných podmienok vybrali na Dubinu. Keď sme prišli hore fúkalo len 2-3 metre, smer na komoru. Prichystal som sa a keďže som na silnejší vietor nechcel čakať, /aby nezoslabol :-) / odštartoval som prvý. Odlietal som pre mňa krásnych 27 minút. Výšku som musel udržiavať len po úroveň hrebeňa, tak som sa držal inštrukcií. No nebol by problém a dostať aj do podst. väčšej výšky. Kvíkal som radosťou. Dvíhalo to fantasticky. A bol by som lietal aj dlhšie, no Edmond chcel vidieť ako "krásne" :-) pristanem, a tak som šiel dolu. Z tej výšky som myslel, že doletím aspoň na nejakú slušnú lúku, ďalej od hrebeňa. Keď už nie na našu pristávačku, kde sa zvykne parkovať. No pri vzdiaľovaní sa od hrebeňa som veľmi rýchlo vytrácal výšku. Až tak, že nakoniec som si nebol istý, či nadletím ponad hradbu topoľov. A tak som sa radšej rozhodol, že pristanem na malej lúčke medzi stromami. Navyše po pravej strane sa ťahalo vedenie. Nebolo tam veľa miesta na zostupovú krivku, a tak ani tento krát to nebolo technicky krásne pristátie. No relat. OK. Akurát, že je tam pôda pekne sra.ková a rozmočená. Čľupkajúc v starých teniskách som sa prekypujúc šťastím odpalkoval umyť k potoku, zbaliť veci, ešte zbehnúť Edmondovi po auto a hajde do nočnej. Bol to fajn deň. No horšia nočná.
Prílohy
miesto pristátia.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 19.9.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Môj let:
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2014/13:00" onclick="window.open(this.href);return false;
Nešlo to vysoko, lebo to postupne slablo a mraky pokrývali fakticky celú oblohu; takže termiky bolo pobiedne. Keď nás to s Jarom prestalo baviť, išli na pristátie. :wink:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 19.9.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Musím dodať, že Igor svoju druhú svahovačku na Dubine zvládol na jednotku! Klobúk dolu - zvládol aj pristátie do remízky, keď "nevydalo" pristáť na klasickú pristávačku. A poslúchol aj pokyn neletieť príliš nad hrebeň kopca...
No nič, Igor, treba Ti uvažovať o kúpe leteckej RS, nech na Dubine môžeš využívať dobré podmienky a lietať aj vyššie.
Myslím, že by si pri tomto lete dokázal urobiť aj hodinovku. Svahovanie už zvládaš, škoda že si si neskúsil aj 360-tku. :( ...nabudúce!
Ako "bezprízorný" žiak, skoro ako "Sirota Podhradských", mi Igor zostal na krku a teraz sa o neho musím starať, aj keď na to nemám náležité licencie. :lol:
Ako to vlastne s frekventantmi pokračuje, aby dokončili začaté?!
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Ut Sep 23, 2014 12:02 am, upravené celkom 2 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: 19.9.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa marek pp »

Gratulujem Igor.
Len tak ďalej.

Igor Michalides
Príspevky: 88
Dátum registrácie: St Apr 25, 2012 9:03 pm

Re: 19.9.2014 Dubina

Príspevok od užívateľa Igor Michalides »

Ďakujem chlapi. :) Nalial by som si aj štamprlu, no som v práci. Úspech vždy poteší. S tou RS budem musieť určite niečo poriešiť. A spraviť si tiež školenie. A už sa teším na môjho Atlasa. Vždy je urazený až do trapézok, keď odchádzam s Vranou. :lol:

Napísať odpoveď